بازاریابی تبلیغات

بازاریابی تبلیغات

بازاریابی تبلیغات نقش بسیار مهمی دارد به طوری که می‌توان گفت قلب بازاریابی، تبلیغات است.  معمولا توسط افرادی با روابط اجتماعی بالا و فن بیان قوی انجام می‌شود. این افراد با سر زدن به بخش های مختلف مانند فروشگاه ها، کارخانه های صنعتی، سازمان های مختلف و … برای کسب و کار های مختلف تبلیغات می‌کنند.

بازاریابی نیاز به تجربه و مهارت در زمینه تبلیغات دارد. فردی که بازاریابی می‌کند باید با روش های مختلف تبلیغات آشنا باشد. هدف اصلی بازاریابی قانع کردن مشتریان برای خرید از کمپانی ها است. بنابراین افراد بازاریاب باید از تمامی شیوه های تبلیغات استفاده کنند و بدانند در هر مکان باید از چه شیوه تبلیغاتی استفاده کرد تا مشتریان قانع به خرید شوند.

به طور مثال زمانی شما می‌خواهید با یک شرکت و یا سازمان بزرگ معامله انجام دهید فرد بازاریاب بهتر است از شیوه تبلیغات خلاقانه استفاده کند و هدیه نفیسی به طرف مقابل داده شود.

تبلیغات موثر

تبلیغات موثر زمانی اتفاق می‌افتد که شما بتوانید محصولات خود را به مشتریانتان عرضه کنید. قانع کردن مشتریان کار آسانی نیست بنابراین فرد بازاریاب باید دارای روحیه ای بسیار بالا و با اعتماد به نفس قوی باشد.

همانطور که مشاهده کردید نقش تبلیغات در بازاریابی اهمیت بالایی دارد و اگر شما قصد دارید یک بازایاب خوب شوید بنابراین بهتر است که با تمام شیوه های تبلیغاتی آشنا شوید. در ادامه می‌خواهم شما را با انواع تبلیغات در بازاریابی های مختلف، تبلیغات مدرن و … آشنا کنم.

تبلیغات در بازاریابی سنتی چگونه است؟

تبلیغات در گذشته  بسیار هزینه بر بودند و همین امر سبب می‌شد. تا بسیار از مدیران و صاحبان مشاغل از این بخش صرف نظر کنند. برخی از روش های تبلیغات که در گذشته برای معرفی کسب و کار ها استفاده می‌شد عبارتند از: پخش تراکت، نصب بیلبورد در سطح شهر، استفاده از بنر های تبلیغاتی در سطح شهر.

البته شما در گذشته تبلیغات را نیز می‌توانستید. از رسانه های مانند: تلویزیون و یا رادیو نیز انجام دهید. اما هدف از تبلیغ در رسانه تنها اطلاع رسانی و معرفی کسب و کار است. تبلیغات در رسانه هزینه های زیادی دارد . تعرفه تبلیغات بسته به زمان تبلیغ و در کدام قسمت برنامه ( ابتدا، انتها و بین برنامه) تبلیغ شما پخش شود، متفاوت است.

"<yoastmark

تبلیغات سنتی مشکلات زیادی دارد برای مثال اگر شما بخواهید کسب و کار خود را در سطح شهر تبلیغ کنید نیاز به یکی تیم بازاریاب و تبلیغاتی دارید. این تیم متخصص به شما کمک می‌کند تا بنر های تبلیغاتی یا تراکت های خود را چاپ کنید و سپس آنها را در سطح شهر پخش یا نصب می‌کنند که کاری بسیار زمان بر و هزینه زیادی را برای شما دارد.

مختص شما:  سنجه های بازاریابی

شما در این تبلیغات باید هزینه ای را برای تیم تبلیغاتی، چاپ بنر یا تراکت، نصب یا پخش تبلیغات توسط  افراد بازاریاب . در نظر بگیرید که عملا این تبلیغات مقرون به صرفه در دنیای امروزی و مدرن نخواهد بود. همچنین تاثیر زیادی را برای کسب و کار شما در بر نخواهد داشت. بهتر است دیگر از تبلیغات در بازاریابی به روش های سنتی استفاده نکنید. به جای آن از تبلیغات به سبک مدرن و اینترنتی استفاده کنید که در ادامه درباره آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تبلیغات در بازاریابی مدرن چیست؟

امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی و تجارت های الکترونیکی نحوه تبلیغات در بازاریابی شکل جدیدی به خود گرفته است. تبلیغات مدرن نسب به تبلیغات سنتی بسیار مقرون به صرفه و کم هزینه تر است.

در سال های اخیر به دلیل افزایش کاربران اینترنتی بیشتر کسب و کار ها تصمیم گرفتند. شغل های خود را به فضای مجازی انتقال دهند و فعالیت خود را گسترش دهند. تبلیغات اینترنتی را می‌توان در دو فضای مختلف انجام داد.

شما می‌توانید تبلیغات خود را در سایت های پر بازدید انجام دهید . در سایت های اینترنتی بازاریابی را انجام دهید . همچنین می‌توانید بازاریابی را در شبکه های مجازی انجام دهید . با استفاده از نرم افزار های کاربردی و محبوب مانند: اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، یوتیوب، توییتر و … تبلیغات را به صورت گسترده در سطح کشور و یا جهان انجام دهید.

مشکلات تبلیغات سنتی

تبلیغات مدرن مشکلات تبلیغات سنتی را ندارد و شما دیگر نیازی به نیروی انسانی زیادی برای تبلیغات نخواهید داشت . شما تنها با استفاده از یکی مدیر تبلیغات یا حتی خودتان به راحتی با استفاده از یکی سیستم کامپیوتر یا گوشی تلفن اندروید تبلیغات کسب و کار خود را انجام دهید. اما یک مشکل در تبلیغات مدرن و امروزی وجود دارد و آن هم این است .که تبلیغات در بازاریابی اینترنتی بسیار دشوار شده است.

زیرا  امروزه افراد زیادی با تبلیغات بی کیفیت سبب بی اعتمادی کاربران شده‌اند. بنابراین شما نیاز دارید تا از سایت های تبلیغاتی مختلف و باتجربه در زمینه سئو و تولید محتوا کمک بگیرید و نوشته و مطالب خود را از طریق افراد حرفه ای در این زمینه تهیه کنید تا تبلیغاتی موثر و مفید داشته باشید.

مختص شما:  انتخاب اسم برند

تبلیغات در بازاریابی شبکه ای چگونه است؟

تبلیغات در بازاریابی شبکه ای به روش های مختلفی انجام می‌شود و دست بازاریابان برای تبلیغات بسیار باز است زیرا هر یک از نرم افزار های مختلف دارای قابلیت های منحصر به فردی هستند. بازاریابان با استفاده از خلاقیت خود و همچنین قابلیت های این نرم افزار ها می‌توانند تبلیغات مفید و تاثیر گذاری را برای کسب و کار های شما داشته باشند. یکی از نرم افزار های پرطرفدار و محبوب در شبکه های مجازی instagramاست. که ما در زمینه تبلیغ در اینستاگرام نیز به شما خدماتی کارامد ارائه می کنیم.

"<yoastmark

ویژگی منحصر به فرد این نرم افزار گذاشتن لایو های یک ساعته است که این امکان را به بازاریابان می‌دهد تا به صورت مستقیم و زنده با افراد بسیار زیادی در این لایو ها صحبت کنند و بتوانند و با فن بیان قوی خود مشتریان زیادی را جذب کنند. شما همچنین می‌توانید از شرکت های تبلیغاتی اینترنتی نیز در این زمینه کمک بگیرید . با استفاده از ساخت انیمیشن، تیزر تبلیغاتی، فیلم های مختلف و … تبلیغات خود را در این شبکه اجتماعی پرطرفدار انجام دهید.

منظور از کلمه اینترنتی برای شرکت های تبلیغاتی این است که اگر شما از شرکت های تبلیغاتی در سطح شهر کمک بگیرید آنها به شما تبلیغات اینترنتی را هیچ وقت پیشنهاد نمی‌کنند زیرا تبلیغات اینترنتی بسیاری از حاشیه های مختلف را از بین می‌برد و هزینه کمی را برای شما در بر خواهد داشت اما آنها به دنبال سود های بیشتری هستند بنابراین به شما تبلیغات سنتی را پیشنهاد می‌کند و همین امر یکی از محدودیت های تبلیغات اینترنتی است. در ادامه درباره تبلیغات بازاریابی اینترنتی در شبکه های اجتماعی دیگر صحبت خواهیم کرد.

شرکت های تبلیغاتی اینترنتی چه نقش در تبلیغات اینترنتی دارند و چه خدماتی را به مشتریان ارائه می‌کنند؟

مشتری های شرکت های تبلیغاتی اینترنتی صاحبان مشاغل و بازاریابان هستند و این شرکت ها می‌توانند به شما در نحوه تبلیغات و کیفیت در انجام تبلیغات کمک کنند. امروزه شرکت های زیاد در زمینه تبلیغات اینترنتی ایجاد شده است و خدمات مختلفی مانند: تولید محتوا سئو شدهیا همان رپورتاژ های مختلف، تولید پادکست ها، ساخت انیمیشن و تیزر تبلیغاتی، موشن گرافیک، طراحی لوگو، طراحی بنر های ثابت و متحرک و … را به مشتریان ارائه می‌کنند.

به عنوان مثال رایا مارکتینگ یکی از سه شرکت های برتر ایران در زمینه تولید محتوا و تبلیغات اینترنتی است که با داشتن 7000 نویسنده سئو کار می‌تواند برای شما متن های با کیفیتی را برای تبلیغات موثر در اینترنت تهیه کند و این شرکت همچنین دارای 9000 گرافیست و موشن کار دارد و با ساخت کلیپ های تبلیغاتی، به شما کمک می‌کند تا به صورت خلاقانه کسب و کار خود را در فضای مجازی تبلیغ کنید.

مختص شما:  کسب رتبه بالا در گوگل

این مجموعه بزرگ با داشتن 11000 تایپیست و همچنین 1200 طراح وب خدمات مختلف دیگر را به بازاریابان و صاحبان مشاغل می‌دهد. کیفیت تبلیغات در رابطه تبلیغات و فروش بسیار تاثیر گذار است و هر چقدر کیفیت تبلیغات شما بیشتر باشد قطعا فروش بیشتری خواهید داشت.

تبلیغات در بازاریابی با استفاده از سایت های پربازدید چگونه است؟

همانطور که گفته شد شما می‌توانید از سایت های پربازدید برای تبلیغات خود استفاده کنید. به طور مثال سایت یوتیوب با بازدید روزانه 300 میلیون نفر یکی از پیشنهاد های بسیار عالی برای تبلیغات اینترنتی است.

"<yoastmark

این سایت با انتشار فیلم های با کیفیت و طولانی مدت به شما این امکان را می‌دهد. تا تبلیغات خود را به صورت بسیار گسترده در جهان معرفی کنید.

یکی دیگر از روش های موثر در زمینه تبلیغات در بازاریابی استفاده از رپورتاژ های آگهی است شما می‌توانید .با کمک نویسندگان شرکت های تبلیغاتی اینترنتی این متن ها را تهیه کنید و در سایت های پربازدید تبلیغاتی مانند: ایسنا، عصر ایران، مهرنیوز، دیوار، شیپور، ایستگاه و …. انتشار دهید تا مشتریان زیادی را جذب کنید.

یکی از مزیت های تبلیغات اینترنتی این است .که فاصله زمانی بین تبلیغ کردن و جذب مشتری زیاد نیست .شما بلافاصله بعد از تبلیغات اینترنتی می‌توانید نتیجه تبلیغات خود را مشاهده کنید . اما در روش تبلیغات سنتی شما برای دیدن نتیجه تبلیغات در سطح باید هفته ها صبر می‌کردید.

تبلیغات در بازاریابی سیاسی چگونه است؟

تبلیغات در بازاریابی سیاسی بسیار وسیع است و بیشتر برای انتخاب ها و تبلیغات سیاسی کاربرد دارد. اغلب نامزد های انتخاباتی برای تبلیغات خود ستاد های مختلفی را در شهر های گوناگون کشور ایجاد می‌کنند.

که هزینه این ستاد ها بسیار زیاد است. هدف اصلی این ستاد های تبلیغاتی استفاده از شیوه های مختلف تبلیغات برای جذب افراد برای رای دادن به نامزد مورد نظر است . اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این نامزد ها با استفاده از نرم افزار های محبوب در شبکه های مختلف و همچنین سایت های پربازدید می‌توانند .به سرعت سخنان خود را انتشار دهند و طرفداران خود را در جریان انتخابات بگذارند . با حرف های خود طرفدارن جدیدی را جذب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

روش های ترغیب مشتری به خرید x بخوانید...