بازاریابی تبلیغاتی

بازاریابی لحظه ای چیست

بازاریابی تبلیغاتی

امروزه تبلیغات در بازاریابی تبلیغاتی اینترنتی کار بسیار دشواری است. زیرا تبلیغات بی‌کیفیت سبب شده است که بسیاری از کاربران اینترنتی به تبلیغات در شبکه‌های مجازی.مشخص است که هم فروش و هم تبلیغات، زیرمجموعه­‌های بازاریابی تبلیغاتی هستند. اما تبلیغات، بیشتر با بازاریابی اشتباه گرفته می‌­شود تا اینکه با فروش اشتباه گرفته شود. از این رو، برای روشن کردن سردرگمی‌ درمورد تفاوت بین بازاریابی و تبلیغات، دلایلی را تحلیل می‌­کنیم.

چرا بازاریابی استفاده می‌­شود؟

هنگامی‌که یک کسب و کار رشد می‌­کند، آن‌ها می‌­خواهند مشتریان بیشتری را جذب کنند و همچنین مشتریان فعلی را حفظ کنند. در چنین زمانی، آن‌ها به بخش بازاریابی نزدیک می‌­شوند. بخش بازاریابی در امر تجزیه و تحلیل مشتریان و سپس تجزیه و تحلیل کسب و کار فعلی و تحلیل رقبا است و برای رسیدن به این هدف، بازاریابی در بسیاری از بعدهای مختلف کار می‌­کند:

نمای اول معمولا تحقیقات بازار است.

که در آن بازاریابی تلاش می‌­کند مشتری داخل و خارج را درک کند. تلاش می‌­کند بازار وهمچنین نقاط قوت و ضعف آن را درک کند.

نمای دوم تبلیغات است که در آن بازاریابی، شرکت خود را تبلیغ می‌­کند و اینکه چگونه شرکت از رقبا جدا می‌­شود. نکته اینجا این است که برند را از سایرین و دستیابی به اهداف تبلیغاتی مختلف متفاوت می‌­سازد.

"<yoastmark

نمای سوم، فروش بیشتر محصولات در بازار است. درنتیجه، فعالیت­‌های فروش نیز بخشی از بازاریابی هستند. این به دلیل فروش­‌های بیش از یک مقطع فشار است و بر نتایج بسیار کوتاه مدت تمرکز دارد و به همین دلیل است که بیشتر شرکت‌ها فعالیت‌های فروش و بازاریابی جداگانه دارند. با این حال، مدیر تبلیغات و بازاریابی بطور کلی یک نفر خواهد بود.

نمای چهارم و یک نمای بسیارطولانی، برندسازی برای شرکت، برای مدیریت مشتریان و همچنین برای انجام فعالیت‌های مستمر است که بر بهبود شرکت از زمانی به زمان دیگر واقع می‌­شود.

بازاریابی بطورطبیعی بسیار استراتژیک است؛ 

این یک چشم انداز درازمدت دارد و از این رو قادر است درست را از نادرست تشخیص دهد. اگر یک بخش حرکتی اشتباه را انجام دهد، این بازاریابی است که ملاک سازمان است. درنتیجه، دامنه بازاریابی در سازمان بزرگتر از تبلیغات است و تبلیغات یک زیرمجموعه از بازاریابی است.

مختص شما:  بازاریابی

چرا تبلیغات استفاده می‌­شود؟

تبلیغات، یک نقش متمرکز در سازمان دارد. تبلیغات، استفاده از رسانه جمعی یا هر وسیله رسانه ای دیگر برای برقراری ارتباط بین شرکت و مشتریان است. اساسا، بازاریابی یک چشم‌­انداز و ماموریت را برای شرکت شکل می‌­دهد. تبلیغات برای ارتباط ارزش­‌های برند و همچنین برای تبلیغ و خرید و حصول مشتریان بیشتر برای شرکت است.

تبلیغات می‌­تواند به دلایل بسیاری مورداستفاده قرار گیرد. می‌­تواند برای جذب مشتریان بیشتر به یک محصول از برند استفاده شود، می‌­تواند برای یادآوری برند یا محصول استفاده شود، می‌­تواند برای معرفی محصولات جدید در بازار یا بسیاری از دلایل دیگر استفاده شود. تبلیغات، بخشی از طرح بازاریابی است و اگر شرکت با یک ایده بازاریابی مطرح شده باشد، این کار تبلیغات است که با آن ایده ارتباط برقرار کند.

اهمیت تبلیغات این است که از رسانه مناسب استفاده شود تا برند به‌درستی موضع و جایگاه خود را بیابد. تبلیغات به دلیل هزینه­‌های رسانه جمعی، طبیعتا بسیار گران است. مسئله دیگر در تبلیغات این است که پیگیری تبلیغات و ارزیابی اثربخشی و عملکرد آن‌ها دشوار است. با این حال، این مسئله در تبلیغات دیجیتال یا بازاریابی دیجیتالی وجود ندارد.

ما به گوگل رفتیم

درمورد روند‌های گوگل از چگونگی بازاریابی و تبلیغات درطول زمان جستجو کردیم. همانگونه که مشاهده می‌­شود، اَشکال بازاریابی تن‌ها ۲۰% از بهره درطول زمان را تشکیل می‌­دهد. خط آبی تبلیغات است و خط قرمز بازاریابی است.

بنابراین، می‌­توان دید گرچه تبلیغات همچون یک کسب و کار بزرگ است. این یکی از بخش­‌های بازاریابی است و بطورعمده با یکی از شیوه­‌های ارتباط با مشتریان سر و کار دارد. اخیرا، بسیاری از ارتباطات دو طرفه به دلیل استفاده از رسانه­‌های اجتماعی مطرح شده اند.

اما، در سازمان، محدوده بازاریابی بزرگتر از تبلیغات است. در سطح مشتری. چون تبلیغات به یک مخاطب عظیم تبدیل می‌­شود، محدوده تبلیغات و سپس بازاریابی بزرگتر است.

مختص شما:  مدل درآمدی کسب و کار

بنابراین، می‌­توان دید گرچه تبلیغات همچون یک کسب و کار بزرگ است. این یکی از بخش­‌های بازاریابی است و بطورعمده با یکی از شیوه­‌های ارتباط با مشتریان سر و کار دارد. اخیرا، بسیاری از ارتباطات دو طرفه به دلیل استفاده از رسانه­‌های اجتماعی مطرح شده اند.

اما، در سازمان، محدوده بازاریابی بزرگتر از تبلیغات است. در سطح مشتری، چون تبلیغات به یک مخاطب عظیم تبدیل می‌­شود، محدوده تبلیغات و سپس بازاریابی بزرگتر است.

تبلیغات موثر

تبلیغات موثر زمانی اتفاق می‌افتد که شما بتوانید محصولات خود را به مشتریانتان عرضه کنید. قانع کردن مشتریان کار آسانی نیست. بنابراین فرد بازاریاب باید دارای روحیه ای بسیار بالا و با اعتماد به نفس قوی باشد.

همانطور که مشاهده کردید نقش تبلیغات در بازاریابی اهمیت بالایی دارد و اگر شما قصد دارید یک بازایاب خوب شوید بنابراین بهتر است که با تمام شیوه های تبلیغاتی آشنا شوید. در ادامه می‌خواهم شما را با انواع تبلیغات در بازاریابی های مختلف، تبلیغات مدرن و … آشنا کنم.

تبلیغات در بازاریابی سنتی چگونه است؟

تبلیغات در گذشته  بسیار هزینه بر بودند و همین امر سبب می‌شد تا بسیار از مدیران و صاحبان مشاغل از این بخش صرف نظر کنند. برخی از روش های تبلیغات که در گذشته برای معرفی کسب و کار ها استفاده می‌شد عبارتند از: پخش تراکت، نصب بیلبورد در سطح شهر، استفاده از بنر های تبلیغاتی در سطح شهر و …

البته شما در گذشته تبلیغات را نیز می‌توانستید از رسانه های مانند: تلویزیون و یا رادیو نیز انجام دهید. اما هدف از تبلیغ در رسانه تنها اطلاع رسانی و معرفی کسب و کار است. تبلیغات در رسانه هزینه های زیادی دارد و تعرفه تبلیغات بسته به زمان تبلیغ و در کدام قسمت برنامه ( ابتدا، انتها و بین برنامه) تبلیغ شما پخش شود، متفاوت است.

تبلیغات سنتی مشکلات زیادی دارد برای مثال اگر شما بخواهید کسب و کار خود را در سطح شهر تبلیغ کنید نیاز به یکی تیم بازاریاب و تبلیغاتی دارید. این تیم متخصص به شما کمک می‌کند تا بنر های تبلیغاتی یا تراکت های خود را چاپ کنید و سپس آنها را در سطح شهر پخش یا نصب می‌کنند که کاری بسیار زمان بر و هزینه زیادی را برای شما دارد.

مختص شما:  بازاریابی رستوران

شما در این تبلیغات باید هزینه ای را برای تیم تبلیغاتی، چاپ بنر یا تراکت، نصب یا پخش تبلیغات توسط  افراد بازاریاب و … در نظر بگیرید که عملا این تبلیغات مقرون به صرفه در دنیای امروزی و مدرن نخواهد بود و همچنین تاثیر زیادی را برای کسب و کار شما در بر نخواهد داشت. بهتر است دیگر از تبلیغات در بازاریابی به روش های سنتی استفاده نکنید و به جای آن از تبلیغات به سبک مدرن و اینترنتی استفاده کنید که در ادامه درباره آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تبلیغات در بازاریابی مدرن چیست؟

امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی و تجارت های الکترونیکی نحوه شکل جدیدی به خود گرفته است. تبلیغات مدرن نسب به تبلیغات سنتی بسیار مقرون به صرفه و کم هزینه تر است.

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

در سال های اخیر به دلیل افزایش کاربران اینترنتی بیشتر کسب و کار ها تصمیم گرفتند شغل های خود را به فضای مجازی انتقال دهند و فعالیت خود را گسترش دهند. تبلیغات اینترنتی را می‌توان در دو فضای مختلف انجام داد.

شما می‌توانید تبلیغات خود را در سایت های پر بازدید انجام دهید و در سایت های اینترنتی بازاریابی را انجام دهید و همچنین می‌توانید بازاریابی را در شبکه های مجازی انجام دهید و با استفاده از نرم افزار های کاربردی و محبوب مانند: اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، یوتیوب، توییتر و … تبلیغات را به صورت گسترده در سطح کشور و یا جهان انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

نوشتن طرح کسب و کار x بخوانید...