اهمیت سرور در سئو

اهمیت سرور در سئو

اهمیت سرور در سئو

یکی از چالش هایی که اغلب افراد هنگام طراحی سایت با آن روبرو می شوند این است که چه هاست و سروری را برای خود انتخاب کنند؟ و اینکه آیا سرور های ایرانی برای هاستینگ سایتشان بهتر هستند یا سرور های خارجی؟
برای پاسخ به این سوالات و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اهمیت سرور در سئو سئوبلک همراه باشید…

سرعت لود سایت در تاثیر هاست و سرور بر روی سئو سایت

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی سئو سایت سرعت لود شدن صفحات سایت می باشد، این قضه زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که سرعت اینترنت بازدید کنندگان سایت پایین بوده و افراد نتوانند به راحتی با اینترنت کار کنند. علاوه بر این سرعت لود صفحات یکی از معیار های رتبه بندی سایت در نتایج جستجو بوده و سایت هایی که سرعت لود بالاتری دارند مسلما از رتبه بالاتری نیز برخوردا خواهند بود.

گزینه ی اول برای افزایش سرعت لود سایت ، بکارگیری استاندارد های طراحی سایت و طراحی سایت بر اساس سئو می باشد. تصاویر نیز تاثیر زیادی بر روی سرعت لود سایت داشته و باید بر اساس استاندارد های طراحی سایت بر روی آن قرار گیرند.

اهمیت سرور در سئو

گزینه ی دوم برای افزایش سرعت لود سایت هاست و سرور می باشد. معمولا سایت هایی که سرور آن ها در خارج از کشور می باشند زمان پینگ زیاد تری داشته و در مقایسه با سایتی که در گزینه ی اول یکسان هستند و سرور آن ها ایرانی می باشد سرعت لود کمتری خواهند داشت. باور غلطی که در میان برخی از افراد متخصص در این زمینه نیز رایج شده این است که چون ربات های گوگل با سرعت بالاتری به سرورهای خارجی دسترسی پیدا می کنند پس سرعت آنها نیز بیشتر خواهد بود،

مختص شما:  آنالیز سایت خارجی

ولی باید به این نکته هم توجه کرد که خود ربات های گوگل نیز این قضیه را می دانند و می توان گفت زمان پینگ سایت تاثیری بر روی سئو سایت نمی گذارد(در غیر این صورت باید تمامی سرور های جهان بخاطر افزایش سرعت پینگ سایتشان توسط ربات های موتور های جستجو در ایالات متحده قرار می گرفت ) پس نتیجه می گیریم محل قرار گیری سرور سایت هیچ تاثیری بر روی سئو سایت ندارد.

قطعی سرور های ایرانی که مهمترین مشکل این سرورها نیز می باشد به مدت چند ساعت در چندین ماه می باشد که این مساله نیز تاثیر چندانی بر روی سئو سایت ندارد و موتور های جستجو با اینکه نمره ی منفی برای سایت قائل می شوند ولی تقریبا تاثیری بر روی سئو سایت نمی گذارد. پس هنگام انتخاب سرور ایرانی برای هاستینگ سایت خود به نحوه ی پشتیبانی آن ها نیز توجه کنید.(تاثیر هاست و سرور بر روی سئو سایت)

بیشتر بدانید:

تاثیر هاست در سئو

هاست به معنای میزبان می باشد و به یک محیط مجازی که در آن وب سایت ما بر روی سرورهای آن قرار دارد گفته می شود. بر روی یک سرور تعداد وب سایت های مختلفی می تواند وجود داشته باشد که تعداد آن بستگی به قدرت پردازنده، فضای سرور، رم و میزان استفاده هر وب سایت از این منابع بستگی دارد.

سئو سایت این روزها بسیار پر اهمیت تلقی می شود و به عبارتی به شما کمک می کند تا در رتبه های اول نمایش و سرچ گوگل نشان داده شوید. مسلما گوگل برای این موضوع مواردی را در نظر دارد که کارشناسان سئو با رعایت این موارد می توانند به نتیجه دلخواه برسند. یکی از این موارد که برای گوگل اهمیت زیادی دارد این است که وب سایت شما بر روی چه هاست و سروری قرار دارد. درقسمت سرورها اولین نکته ای که برای گوگل بسیار با اهمیت است، سرعت سرور می باشد. این موضوع از اینجا نشات می گیرد که خزنده و ربات های گوگل روزانه سایت های مختلفی را بررسی کرده و به تمام نقاط سایت سر می زنند بنابراین سرعت بسیار تاثیرگذار است و می تواند به گوگل کمک کند.

اهمیت سرور در سئو
تاثیر هاست بر سئو

موقعیت هاست

در مقایسه هاست ایرانی و خارجی می توان به این نکته اشاره کرد که اگر سایت شما روی هاست ایرانی است، سریع تر از هاست های خارجی باز می شود. این شرایط زمانی اتفاق می افتد که شما فقط از داخل ایران وب سایت خود را سرچ کنید. اگرشما این وب سایت را از خارج از کشور سرچ کند با سرعت پایین بالا آمدن وب سایت خود، مواجه می شوید. از آنجا که خرنده های گوگل در خارج از کشور هستند، اگر شما از هاست خارجی استفاده کنید به خرنده های گوگل نزدیک تر بوده و بر روی سئو شما تاثیر گذار است.

اهمیت سرور در سئو
تاثیر هاست بر سئو

نحوه کد نویسی

یکی از موارد دیگری که بر روی سرعت سایت بسیار تاثیر گذار است
نحوه برنامه نویسی وب سایت شما می باشد،

مختص شما:  آنالیز کامل وب سایت

به عبارتی سایت شما بعد از سرچ نباید مشغله زیادی برای بالا آمدن داشته باشد.
برنامه نویسانی که دارای تبحر در این زمینه ها هستند،
می توانند به شما در این موضوع کمک کنند. به عبارتی حذف کد های اضافه می تواند
به سرعت سایت شما کمک کند.

آپ تایم هاست

یکی از مسائل مهم در انتخاب هاست این است که دچار قطعی نشود. و باید شرکتی که این هاست را ارئه می دهد این مسئله را تضمین کند. بسیاری از وب سایت ها که از این هاست ها استفاده می کنند، در بسیاری از مواقع قطع و وصل می شوند که این مسئله بر روی سئو سایت شما می تواند بسیار تاثیر گدار باشد. البته در کنار این هاست ها که دچار قطعی می شوند، هاست هایی نیز وجود دارند که بسیار خوب عمل کرده و دچار قعطی های جزئی می شوند. این موضوع آنجا اهمیت پیدا می کند که خرنده های گوگل در طول روز به وب سایت شما سر می زند و در صورتی که با این error  مواجه شوند، رتبه سایت شما پایین می آید.

IP سرور با هاست

این نکته بسیار اهمیت داشته و از طرفی هم برای سئو تاثیر گذار است
و هم ممکن است امنیت وب سایت شما را به خطر بیندازد.
هنگام خرید هاست باید توجه داشته باشید،
هاستی که شما خریداری کرده اید اشتراکی است
یا از سرور اختصاصی می باشد که این دو موضوع با هم تفاوت دارند.

هاست اشتراکی، وب سایت های مختلف را بر روی یک سرور با IP یکسان قرار می دهد که یکی از معایب مهم این هاست ها این است که اگر وب سایت های دیگر دچار اسپم شود، وب سایت شما نیز تحت تاثیرآن ها قرار گرفته و آلوده می شود و این نگرانی وجود دارد که IP  سیستم شما در Black list  گوگل قرار بگیرد. اما سرورهای اختصاصی مخصوص یک یا چند وب سایت مرتبط با هم می باشد.

مختص شما:  پکیج سئوی وردپرس

امنیت وب سایت و سرور

امنیت وب سایت به صورت مستقیم در سئو سایت اثری ندارد
اما شما می توانید با تغییر برخی از تنظیمات هاست خود، امنیت وب سایت خود را تامین کنید.
رعایت همین موارد کوچک اما مهم باعث می شود شما را دردسر های احتمالی نجات دهد.

ممنون که تا پایان با سئوبلک همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

سئو در شیراز – Copy x بخوانید...