اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک

اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک

اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک

در این مقاله قصد داریم به صمیمانه از اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک با شما صحبت کنیم. با مهراکت همراه باشید.

اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک

بازاریابی ایمیلی مدت مدیدی به طور غیر قابل اعتماد و شکل ناخواسته‌ی مشتریان ارتباطات بازاریابی در نظر گرفته شده است. در حال حاضر وضعیت آن تغییر کرده‌است و به عنوان یکی از موثرترین فعالیت‌های بازاریابی درگیر در ساخت برند، بهبود روابط با مشتریان، به دست آوردن مخاطبان جدید و فروش‌های شرکت تبلیغاتی محسوب می شود.
اینترنت برای محیط تجاری به منظور اجرای فعالیت‌های بازاریابی اهمیت دارد، که قادر است نسبت به بازاریابی سنتی به تعداد زیادی از کاربران دست یابد، آن هم با توجه به اینکه تعداد آن‌ها هنوز در حال رشد است.

اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک
برای اجرای موفقیت‌آمیز بازاریابی ایمیلی، شرکت باید یک هدف صریح در آغاز فعالیت پایه‌ریزی نماید و معیارهای مناسب را انتخاب کند. وظیفه‌ی ضروری بعدی انتخاب مفهوم ایمیل است که شامل مناسب‌ترین موضوع انتخاب‌شده و محتوای مربوطه خبرنامه با عناصر منطقی CTA برای دستیابی به تبدیلِ بیان‌شده است. بهینه‌سازی محتوای ایمیلی تبلیغاتی براساس نتایج آزمایش توسط دوربین ردیابی چشم می‌تواند به بهبود شفافیت، خوانایی و در نتیجه به درک مثبت محتوای ایمیل کمک کند. نتایج آزمایش نشان‌دهنده‌ی مبنایی برای بهبود اغلب معیارهای مورد استفاده طراحی شده برای ارزیابی فعالیت‌های ایمیل در اینترنت است.

اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک

سالها پیش، می توانستید برای ایمیل های خود نرخ کلیکی در حدود 5 درصد داشته باشید. این روزها، باید خیلی خوش شانس باشید که نرخ کلیک 0.5 درصد داشته باشید. اما حتی همان 0.5 درصد هم تاثیر دارد. بنابراین کمپانی ها همچنان به ارسال ایمیل ادامه می دهند.

مختص شما:  تاریخچه ایمیل مارکتینگ

اما کمی بعد، در چرخه مرگ ایمیل گرفتار می شوند. آنها متوجه می شوند که نرخ کلیک و نرخ بازگشایی ایمیل ها سیر نزولی دارد در حالی که نرخ عدم مشارکت (Opt-Out) سیر صعودی دارد. برای آنکه بتوانند اثر مشابهی از ایمیل دریافت کنند، به سراغ لیست ایمیل خود رفته و ایمیل های بیشتری ارسال می کنند. و این داستان ادامه دارد…

بیشتر بخوانید:

اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک

اگر شما هم همین وضعیت را دارید، نفس عمیق بکشید، یک قدم به عقب بردارید (یعنی کار را متوقف کنید) و به شکلی متفاوت ایمیل مارکتینگ را انجام دهید. ایمیل های “فری سایز” هیچوقت نمی توانند به اندازه ایمیل های شخصی سازی شده، مرتبط باشند و با کاربر ارتباط برقرار کنند. شما یک کانال عالی برای ارتباط با تک تک افراد دارید که به شما اجازه می دهد به فرد خاصی دسترسی داشته باشید، در صندوق پیام های او پیام بگذارید (یعنی همان جایی که آنها با دوستان، همکاران و مشتریانشان ارتباط برقرار می کنند) و مکالمه ای را با آنها شروع کنید. اما به جای این کار، پیامی که به میلیون ها فرد دیگر ارسال می کنید، به این افراد هم ارسال می کنید و طبیعتا آنها هم متوجه می شوند.

 

این علامتی است که نشان می دهد شما از ایمیل استفاده درستی نمی کنید و برای آقایی که به دنبال کفش گلف است، ایمیلی درباره لباس زنانه ارسال می کنید. لطفا با من تکرار کنید: ایمیل های انبوه، مرتبط نیستند و کاربر نمی تواند با آنها ارتباط برقرار کند. این ایمیل ها هر روز بیش از روز قبل تاثیر خود را از دست می دهند.

مختص شما:  اصطلاحات ایمیل مارکتینگ

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

سرویس ایمیل مارکتینگ ایرانی x بخوانید...