انواع نقشه های گرمایی سایت

انواع نقشه های گرمایی سایت

انواع نقشه های گرمایی به سه دسته تقسیم میشود: نقشه های اسکرول، نقشه های کلیک و نقشه های شناور. که در ادامه به ان ها میپردازیم در اخر مزایای هیت مپدر مقایسه با گوگل انالیتیکس را برای شما بیان میکنیم.

با مهراکت همراه باشید.

هیت مپ اسکرول

انواع نقشه های گرمایی

اولین نوع از انواع نقشه های گرمایی ، هیت مپ اسکرول است. این نقشه ها به شما نشان می دهد چه درصدی از بازدید کننده ها هر قسمت از صفحه وبسایت شما را اسکرول کرده اند. هر چه یک قسمت داغ تر باشد، یعنی این که بازدید کننده های بیشتری آن قسمت را بررسی کرده اند. این داده ها می تواند به شما کمک کند مشخص کنید که CTA ها و یا اطلاعات مهم صفحه وب سایت خودتان را باید در چه قسمتی قرار دهید. تغییرات ناگهانی در نقشه اسکرول شما همچنین می تواند به شما کمک کند مشخص کنید که کدام قسمت از صفحه وبسایت شما، توجه بازدید کننده را از دست داده است.

 

هیت مپ کلیکانواع نقشه های گرمایی

نشان دهنده قسمت هایی از صفحه شما می باشد که بازدید کننده ها بیشترین کلیک را بر روی آن ها داشته اند. هر چه یک قسمت داغ تر باشد، یعنی این که بازدید کننده ها با تکرار بیشتری بر روی آن کلیک کرده اند. این داده ها به شما نشان می دهند که آیا کلیک کردن بر روی CTA های شما یا دیگر دکمه های سایت برای بازدید کنندگان اهمیت دارد یا خیر.
همچنین این نقشه ها می توانند به شما نشان دهند که آیا المان هایی که خاصیت کلیک پذیری ندارند،
به صورتی هستند که باعث گمراهی بازدید کننده ها شوند یا خیر.

مختص شما:  پاپ آپ چیست

 

هیت مپ شناور

نیز به شما نشان می دهند که بازدید کننده ها، مکان نمای موس خودشان را در زمان خواندن یک صفحه بیشتر در کجا قرار می دهند. هر چه یک قسمت داغ تر باشد، یعنی این که آن ها، آن قسمت از صفحه وب سایت شما را بیشتر نگاه کرده اند. این داده ها می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید که بازدید کننده ها واقعا چطور در سایت شما ناوبری می کنند، در نتیجه می توانید المان های مهم را در جایی قرار دهید که بیشترین توجه ممکن از طرف بازدید کننده ها را دریافت کنند.شما همچنین می توانید مشخص کنید آیا المان های غیر ضروری به صورتی هستند که باعث گمراهی بازدید کننده ها می شوند یا خیر.

انواع نقشه های گرمایی

 

بیشتر بخوانید:

مزایای هیت مپ در برابر گوگل آنالتیکس

۱.سرعت تجزیه و تحلیل با نقشه حرارتی

هنگام استفاده از تحلیلگر گوگل، برای مشخص کردن این که افراد چطور از سایت شما استفاده می کنند، عمدتا به متن و اعداد نگاه می کنید. ممکن است کمی طول بکشد تا کلیک کنید و آنچه در سایت اتفاق می افتد را ببینید. این مسئله باعث خطا نیز می شود. بسیاری از افراد هنگامی که به طور مناسب از تحلیلگر گوگل استفاده می کنند احساس خوبی ندارند، بنابراین گزارشی بر اساس یافته های خود تهیه کرده و به تیم نشان می دهند.

 با هیت مپ ، می توانید به صفحه نگاه کنید و نتیجه گیری کنید! متوجه می شوید افراد به دنبال چه چیزی هستند، ب
ر روی چه چیزی کلیک می کنید،
و می توانید بلافاصله با همکاران خود در خصوص این تصاویر صحبت کنید.

مختص شما:  پست مهمان چیست

۲.لینک های گم شده

ابزارهای تجزیه و تحلیل قوی مانند تحلیلگر گوگل ( گوگل آنالیتیکس) نیز محدودیت های خود را دارند.
این ابزارها به جز این که دیگران بر روی چه لینکی یا دکمه یا صفحه ای کلیک می کنند،
هیچ فعالیت دیگری را ثبت نمی کنند.

هیت مپ می تواند در خصوص کلیک بر روی چیزهایی که لینک نیستند نیز به شما گزارش دهد.
آیا یک عکس بزرگ در صفحه وجود دارد که مردم روی آن کلیک می کنند، اما لینک داده نشده است؟
لینک آن را بسازید. آیا افراد روی چیزهایی که مانند دکمه ها هستند کلیک می کنند، اما آن ها دکمه نیستند؟ آنها را تغییر دهید.

۳.مناطق مرده در وب سایت

یکی دیگر از عوامل موثر در هیت مپ ، مناطق مرده است. اگر به صفحه نگاه می کنید و مناطق آبی یا مناطق بدون هیچ گونه کلیک گرم مشاهده می کنید، از خودتان بپرسید: آیا این تلف کردن فضا نیست؟ شاید بتوانید متنی را در این منطقه قرار دهید. آیا چیزی که در آنجا است مفید می باشد؟ آیا اصلا چیزی آنجا وجود دارد؟ آیا می توانید صفحه خود را طوری تغییر دهید تا از فضا بهتر استفاده کنید؟ ممکن است شگفت زده شوید وقتی می ببینید مردم به چه چیزهایی نیازی ندارند.

۴.صفحات محصول در سایت

ابزار تجزیه و تحلیل عمومی می تواند به شما نشان دهد افراد بر روی چه لینک هایی کلیک می کنند. اگر تعداد زیادی محصول برای فروش در سایت دارید، می توانید به راحتی با مشاهده نرخ کلیک آن ها ببینید کدام محصول محبوبیت بیشتری دارد. با این حال، شما به وضوح نمی توانید ببینید چگونه موقعیت آنها در صفحه بر فروش تاثیر می گذارد.

مختص شما:  ورودی گوگل تضمینی

5. تجزیه و تحلیل ثبت شده

یکی از مهمترین مواردی که باید به یاد داشته باشید این است که ابزارهای Heatmaps وجود دارد که به تجزیه و تحلیل کمک می کنند. اگر علاقه مند به مشاهده اطلاعات عمومی کاربر در تحلیلگر گوگل هستید، مانند آمار بازدید کنندگان، مدت زمان بازدید، نحوه پیدا کردن سایت شما، جایی که از آن وارد شده اند و غیره، می توانید همه چیز را در یک ابزار مانند Ptengine پیدا کنید. این کار برای بسیاری از افرادی که نمیخواهند در پیچیدگی تحلیلگر گوگل فرو روند، یا افرادی که یک ابزار برای حفظ چیزهای ساده می خواهند، مناسب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

نوشتن طرح توجیهی با اکسل 

نوشتن طرح توجیهی با ​کامفار

نوشتن طرح توجیهی

کارشناسان سئو در شیراز x بخوانید...