الگوریتم page authority

الگوریتم page authority

الگوریتم page authority

الگوریتم page authority یا همان PA معیاری است که از طریق سایت MOZ سنجیده می شود. این معیار عددی است بین 0 تا 100. هر چقدر این عدد بیشتر باشد اعتبار آن در موتورهای جستجو بیشتر است. این عدد از طریق داده های جستجو و معیار های دیگر به یک سایت تعلق می گیرد. دریافت امتیاز تا عدد 20 یا 30 به مراتب از امتیاز 70 یا 80 آسان تر است. برای دست یابی به امتیاز بالاتر می بایست معیار های زیادی را رعایت کرد و روند افزایش امتیاز کندتر می باشد.لطفا با ما همراه شوید.

در کنار معرفی الگوریتم Page Authority یا همان قدرت صفحه، معیار دیگری نیز به نام Domain Authority  وجود دارد. این معیار که به نام قدرت دامننه و یا DA شناخته می شود شباهت  بسیاری به PA دارد. قدرت دامنه هم نیز مانند الگوریتم Page Authority عددی است بین 0 تا 100.

الگوریتم Page Authority و الگوریتم  Domain Authority چگونه سنجیده می شوند؟

Page Authority براساس داده های موجود از فهرست وب Mozscape، تعداد لینک، نمرات MozRank و MozTrust و بیش از 40 مورد دیگر تعیین می گردد. این اعداد چون از طریق یک الگوریتم یادگیری ماشین محاسبه می گردند، دائما در حال تغییر می باشند.

به همین دلیل این عدد برای هر صفحه از سایت شما متفاوت است. اما  Domain Authority نیز عددی ثابت است. برای این که بتوانیم Page Authority را بالا ببریم باید معیار های زیادی را از نظر گوگل در نظر گرفت.

یکی از مهم ترین عوامل که در سایت MOZ هم به آن اشاره شده است، لینک سازی خارجی می باشد. هر چه قدر لینک های ورودی به سایت شما و یک صفحه از سایت شما بیشتر باشد اعتبار آن صفحه و در نتیجه سایت شما بیشتر خواهد شد.

چگونه Page Authority و Domain Authority را اندازه گیری کنیم؟

برای بدست آوردن این مشخصه می توان از ابزار هایی که سایت MOZ فراهم کرده است، استفاده کنیم. ابزارهایی مانند MozBar ،Link Explorer و یا خود سایت MOZ می توانیم این شاخص را بدست آوریم.

به شما پیشنهاد می کنیم که ابزار MozBar را بر روی مرورگر خود نصب کنید تا به راحتی Page Authority و Domain Authority هر سایتی را بدست آورید. این ابزار علاوه بر نشان دادن اعتبار Page Authority و Domain Authority اطلاعات مفید دیگری برای شما فراهم خواهد کرد.

در گذشته گوگل از الگوریتم Page Rank برای امتیاز دهی در نتایج جستجو استفاده می کرد. اما اکنون دیگر این الگوریتم از گوگل منسوخ شده است.

نتیجه گیری

در این دوره از آموزش رایگان سئو سایت به معرفی الگوریتم Page Authority پرداختیم. در ابتدا تعریفی از این معیار گفتیم.

سپس به معیار دیگری به نام Domain Authority پرداختیم. روش افزایش اعتبار Page Authority را ذکر کردیم. در نهایت ابزار های سنجش این اعتبار را نام بردیم. بنابراین اگر تا آخر این مقاله را خوانده باشید. متوجه خواهید شد این معیار برای سئو سایت بسیار مهم می باشد.

پس همیشه علاوه بر رعایت نکات مهم دیگر در خصوص سئو سایت به این نکته هم توجه داشته باشید که Page Authority و Domain Authority هم مهم است. با آموزش های دیگر ما در دوره آموزش رایگان سئو با ما همراه باشید.

پیج آتوریتی یا Page authority

کسب رتبه مناسب در گوگل درست مانند یک مسابقه است. لازم است بدانید بطور متوسط در هر دقیقه حدود 400 سایت جدید به گوگل معرفی میشود و رقابت برای بهینه سازی سایت هرروز سخت تر و سخت تر می شود.

مختص شما:  مهم ترین نکاتی که قبل از کار با وردپرس باید بدانید

بنابراین معیاری برای سنجش کیفیت اعتبار سایت ها لازم دارید تا بدانید صفحات سایت شما تا چه حد از نظر گوگل معتبر است. ما در مقاله جدید 7سئو این ابزار را به شما معرفی میکنیم.

الگوریتم page authority

الگوریتم page authority

پیج آتوریتی یا Page authority چیست

در گذشته گوگل ابزاری به نام Page rank در اختیار کاربران قرار می داد تا به این وسیله اعتبار سایت خود را بررسی کنند اما مدتی است که این ابزار دیگر آپدیت نمی شود.

Page authority معیاری است که توسط سایت moz توسعه یافته و توانسته به سرعت جای Page rank گوگل را در میان کاربران پر کند. این سایت بعد از بررسی فاکتورهای مختلف و با استفاده از الگوریتم های پیچیده امتیازی بین 1 تا 100 به وبسایت شما می دهد.

ما این فاکتورها را در یک واژه می شناسیم. سئو و یا سئو سایت. امتیاز دهی در سایت moz با استفاده از ربات های هوشمند و همچنین از شمارش تعداد لینکها بدست آمده است.

البته فاکتورهای جزئی دیگری نیز در این امتیاز تاثیر گذار هستند که می توان بعنوان مثال ,MozRank MozTrust را نام برد.

با این وجود نمیتوان گفت بطور صد در صد این امتیاز درست است اما بهرحال معیار خوبی است و شما با استفاده از آن می توانید بطور متوسط اعتبار وبسایت خود را ارزیابی کنید.

افزایش امتیاز Page authority

رسیدن به امتیاز بالا در این سایت نیازمند صبر و تلاش زیادی است. علاوه بر این، افزایش امتیاز رفته رفته سختتر می شود مثلا افزایش امتیاز از 40 تا 50 سختتر از رسیدن امتیاز از 10 به 20 خواهد بود. اما بطور کلی عوامل زیر در کسب امتیاز بیشتر موثر هستند

محتوای مناسب

هربار که درباره بهبود وضعیت یک سایت صحبت میکنیم ناچاریم از کیفیت محتوا نیز صحبت کنیم. حقیقت این است که کیفیت محتوا مهمترین عامل را در افزایش اعتبار سایت شما دارد. محتوای خوب باعث افزایش ترافیک و بازدید کاربران می شود در نتیجه اعتبار سایت را بالا میبرد.

 

لینک های داخلی و خارجی

لینک ها نقش مهمی در برقرای ارتباط بین مطالب مختلف دارند شما با ایجاد لینک داخلی نشان می دهید که بین مطالب شما پیوستگی وجود دارد و با دریافت بک لینک ها امتیاز سایت خود را به عنوان یک سایت معتبر بالا میبرید و به این ترتیب خود را به عنوان یک سایت مرجع معرفی میکنید. فراموش نکنید داشتن لینک های خارجی نقش حیاتی در بهبود اعتبار و رتبه شما در گوگل دارد.

از سئو داخلی غافل نشوید

اعتبار هر سایتی با در نظر گرفتن قوانین گوگل سنجیده می شود و همانطور که میدانید سئو داخلی بسیار برای گوگل مهم است. بنابراین حتما سئو درون صفحه را اجرا کنید و درصورتی که با اصول سئو آشنایی ندارید حتما از دوره های آموزش سئو استفاده کنید

 

تگ تصویر

در سالهای گذشته استفاده از تصویر برای گوگل چندان اهمیت نداشت اما بعد از مدتی استفاده از تصاویر و ایجاد تگ تصویر در تولید محتوا بسیار با ارزش شد. قرار دادن عکس بین مطالب ضمن زیباتر شدن صفحات شما باعث خوانایی بیشتر و درنتیجه رضایت کاربران خواهد شد.

الگوریتم page authority

الگوریتم page authority

افزایش فعالیت در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی موجب شناخته شدن برند شما و در نتیجه بالارفتن اعتبار شما بین کاربران می شوند و در بهبود رتبه در گوگل و سئو نیز اهمیت دارند. اگر در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت می کنید کار در شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید.

مختص شما:  آیا هزینه امدن به صفحه یک گوگل برای کسب و کار آنلاین ضروری است؟

مقایسه page authority و domain authority

این دو فاکتور از لحاظ الگوریتم های اندازه گیری مشابه هستند و فاکتورهای امتیاز دهی در آن کاملا مشابه است اما یک تفاوت اساسی دارند. Domain authority  امتیاز دهی به کل دامنه و زیر دامنه ها را دارد اما page authority  تنها فقط یک صفحه از سایت را مورد بررسی قرار می دهد. در زمینه سئو شما باید هر دو فاکتور را مورد بررسی قرار دهید زیرا برای کسب سئو سایت بهتر تا حد امکان هرگز نباید از فاکتوری چشم پوشی کنید.

الگوریتم Page Authority و تاثیر آن بر سئو

اتوریتی به عنوان میزان سنجش کِیفی وب‌سایت به‌حساب می‌آید و تاثیر زیادی در بازدید بیشتر و افزایش رتبه در موتورهای جستجو دارد. به همین دلیل متخصصین سئو تمرکز ویژه‌ای روی اتوریتی وب‌سایت دارند.

اتوریتی به اندازه‌ای اهمیت دارد که حتی تولید محتوا و ساخت لینک نیز با هدف افزایش اتوریتی انجام می‌شود.

البته هیچ‌ تضمینی وجود ندارد که اتوریتی به تنهایی بتواند میزان بازدید در موتورهای جستجو را افزایش دهد .

چرا که محتوای وب‌سایت شما باید با نتایج جستجو مربوط باشد.

اما با تمامی این موارد باز هم اتوریتی بازتاب خوبی از عملکرد سئو وب‌سایت به حساب می‌آید.

در همین ابتدا باید اشاره کنیم که در دنیای وب انواع مختلفی از اتوریتی وجود دارد. با این حساب نمی‌توان یک محک کمی و مشخص را برای اتوریتی در نظر گرفت.

به همین دلیل تلاش‌هایی برای روشن کردن بیشتر مفهوم اتوریتی انجام شده است، در این مطلب سعی ما بر این است تا ببینیم گوگل چگونه اتوریتی را شناسایی و

محاسبه می‌کند.

لگوریتم Page Authority و تاثیر آن بر سئو

معرفی الگوریتم Page Authority

Page Authority یا همان PA معیاری است که از طریق سایت MOZ سنجیده می شود.

این معیار عددی است بین ۰ تا ۱۰۰٫ هر چقدر این عدد بیشتر باشد اعتبار آن در موتورهای جستجو بیشتر است.

این عدد از طریق داده های جستجو و معیار های دیگر به یک سایت تعلق می گیرد.

دریافت امتیاز تا عدد ۲۰ یا ۳۰ به مراتب از امتیاز ۷۰ یا ۸۰ آسان تر است.

برای دست یابی به امتیاز بالاتر می بایست معیار های زیادی را رعایت کرد و روند افزایش امتیاز کندتر می باشد.

در کنار معرفی الگوریتم Page Authority یا همان قدرت صفحه، معیار دیگری نیز به نام Domain Authority وجود دارد.

این معیار که به نام قدرت دامننه و یا DA شناخته می شود شباهت بسیاری به PA دارد.

قدرت دامنه هم نیز مانند الگوریتم Page Authority عددی است بین ۰ تا ۱۰۰٫

الگوریتم page authority

الگوریتم page authority

چه مقداری برای اعتبار صفحه و دامنه مناسب است؟

عدد بالای ۷۰ بسیار بالا و ایده آل است! کمتر سایتی در ایران چنین است!

الگوریتم Page Authority و تاثیر آن بر سئو

Authority چگونه شمرده می شود؟

این فاکتور بدین صورت محاسبه می شود که یک رتبه بین ۰ تا صد بوده و بسته به رتبه ای که سایت دارد عدد بالاتری خواهد داشت.

مختص شما:  خرید بک لینک پروفایلی

البته بعلت اینکه این رتبه بصورت تصاعدی محاسبه می شود اگر سایت بخواهد از رتبه ۳۰ به ۴۰ برود به مراتب کار نسبتا آسانتری نسبت به سایتی که می خواهد از رتبه ۷۰ به ۸۰ برود دارد.

در واقع سایتی که از لحاظ سئو سایت در رتبه بالاتری قرار دارد امتیاز بالاتری هم خواهد داشت.

البته در سئو همیشه شاهد استثنا خواهیم بود و اینجا نیز ممکن است سایتی بیابیم که از لحاظ بهینه سازی سایت در رتبه بالایی باشد اما امتیاز خوبی از این سایت دریافت نکرده باشد.

 

مقایسه page authority و domain authority

این دو فاکتور از لحاظ الگوریتمهای اندازه گیری مشابه هستند و فاکتورهای امتیاز دهی در آن کاملا مشابه است اما یک تفاوت اساسی دارند.

Domain authority امتیاز دهی به کل دامنه و زیر دامنه ها را دارد. اما page authority تنها فقط یک صفحه از سایت را مورد بررسی قرار می دهد.

در زمینه سئو شما باید هر دو فاکتور را مورد بررسی قرار دهید. زیرا برای کسب سئو سایت بهتر تا حد امکان هرگز نباید از فاکتوری چشم پوشی کنید.

 

چند نکته مهم درباره دامین آتوریتی و پیج آتوریتی

۱- سایتی با آتوریتی بالاتر، اعتبار بیشتری نزد گوگل دارد.

۲- معمولا دامین آتوریتی از پیج آتوریتی بیشتر است.

۳- معمولا در یک وبسایت، بالاترین پیج آتوریتی متعلق به صفحه اصلی وبسایت است.

۴- همانطور که پیش تر گفتیم، پیج آتوریتی پایین یک صفحه می تواند بر روی دامین آتوریتی تاثیر بگذارد و آن را کم کند و همچنین بالعکس! این دو فاکتور براساس یک فرمول لگاریتمی بدست می آیند.

به همین علت ممکن است افزایش از ۱۰ به ۲۰ آسان باشد اما افزایش از ۷۰ به ۸۰ بسیار دشوار است!

صفحات جدید در بسیاری مواقع، آتوریتی برابر ۰ و یا ۱ دارند که این نشان از ضعیف بودن محتوای آن صفحات نیست. باید اندکی صبر کنید!

۵- آتوریتی ها درباره صفحاتی و یا دامنه هایی که ریدایرکت می شوند، معمولا دارای خطا می باشد و اعتبار دامنه قبلی، به دامنه و یا صفحه جدید منتقل نمی شود.

درضمن اگر یک سایت اسپم با آتوریتی های بالا پیدا کردید، تعجب نکنید! پیش می آید…

۶- تمام اعداد بالا، برای صفحه نخست فاکتور page authority تخمین زده شده است.طبیعتا، domain authority عدد کمتری(با اختلاف حدود ۱۰ تایی) می شود.

۷- صفحات داخلی و پست های جدید ، در بسیاری از مواقع، page authority برابر با یک یا صفر دارند و این نشان از ضعیف بودن آن صفحات نیست.

الگوریتم page authority

الگوریتم page authority

نتیجه گیری

در این دوره از آموزش رایگان سئو سایت به معرفی الگوریتم Page Authority پرداختیم.

در ابتدا تعریفی از این معیار گفتیم. سپس به معیار دیگری به نام Domain Authority پرداختیم.

روش افزایش اعتبار Page Authority را ذکر کردیم.

در نهایت ابزار های سنجش این اعتبار را نام بردیم.

بنابراین اگر تا آخر این مقاله را خوانده باشید، متوجه خواهید شد این معیار برای سئو سایت بسیار مهم می باشد. پس همیشه علاوه بر رعایت نکات مهم دیگر در

خصوص سئو سایت به این نکته هم توجه داشته باشید که Page Authority و Domain Authority هم مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید اکانت سیمیلار وب x بخوانید...