الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور گوگل

یکی از الگوریتم های آپدیت شده گوگل که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم الگوریتم موش کور گوگل می باشد که مانند الگوریتم های دیگر برای رفع باگ طراحی شده است تا به کمک آن گوگل بتواند رضایت کاربران خود را بدست آورد. در این مقاله توضیحات کامل و جامعی از این الگوریتم برایتان بیان میکنیم

الگوریتم موش کور گوگل چیست ؟

الگوریتم موش کور یا به انگلیسی Possum در 1 سپتامبر 2016 توسط گوگل معرفی شد.گوگل با استفاده از موش کور خود سئوی محلی یا همان Local SEO را مطرح کرد که این ویژگی موجب شد تا آن دسته از کسب وکار هایی که در رتبه بندی نتایج کلی جایگاه مناسبی نداشتند با جستجوی محلی کاربران و با کوئری های آنان افزایش رتبه ی قابل توجهی داشته باشند.همچنین این الگوریتم گوگل سبب شد تا کاربران نیز در جستجوهای محلی نتایج بهتر و دقیق تری را بدست آورند.

"<yoastmark

گوگل برای اینکه بتواند از میان انبوه وب سایت هایی که در دنیای کسب و کار آنلاین وجود دارد معتبر ترین و بهترین وب سایت را برای کاربران در زمینه های مختلف نشان دهد نیاز دارد تا بتواند دقت بسیاری را به کار گیرید. به همین منظور الگوریتم هایی را طراحی کرده است در جهت رفع باگ و مشکل وب سایت ها.

علت نام گذاری الگوریتم چیست

این سوال بسیاری از افرادی است که با دنیای اینترنت و گوگل سر وکار بسیار دارند و می خواهند بدانند که دلیل اینکه گوگل الگوریتم هایی با نام حیوانات طراحی می کند چیست؟

وبمستر هایی که با دنیای الکترونیکی سر و کار دارند در برخی مواقع مشکلاتی برایشان به وجود می آید که باعث می شود فعالیت آن ها به طور کامل متوقف شود و به این نتیجه می رسند که آنرا از دست داده اند در صورتیکه این فکر کاملا اشتباه است و علت تنها فیلتر شدن آنها می باشد. علت نام گذاری الگوریتم موش کور هم فقط همین موضوع می باشد.

مختص شما:  کد 203 http

"<yoastmark

تغییرات الگوریتم موش کور گوگل

این الگوریتم تغییرت بزرگی را در نتایج موتورهای جستجو به وجود آورده است و به همین خاطر توانسته است محبوبیت خاصی را کسب نماید. الگوریتم موش کور یا possum توانسته است مشکلات قبلی مربوط به جستجو های محلی را از بین برده و باعث شده است که نتایج جستجو دقیق تر صورت گیرد.

برای اینکه بهتر متوجه تاثیرات این الگوریتم شوید فقط کافی است که چند کسب و کار شبیه به هم را که در یک مکان مشخص و واحد قرار گرفته اند با یکدیگر مقایسه کنید و خواهید دید که این الگوریتم روی ۶۴% از نتایج گوگل تاثیر داشته است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید الگوریتم موش کورگوگل بر روی جستجوی ارگانیک نیز تاثیراتی گذاشته و سبب تغییراتی در صفحه نتایج گوگل نیز شده است.

 

تاثیر الگوریتم موش کور گوگل بر سئو سایت

با شناحت کامل از الگوریتم های گوگل به راحتی می توانید مفهوم سئو سایت را درک کنید و با کمک همین الگوریتم ها سئو وب سایت خود را بهبود دهید. الگوریتم موش کور گوگل هم از همان دست الگوریتم ها می باشد که شما با رعایت نکات لازم می توانید به کمک آن برای بهبود سایت خود قدم های درستی را بردارید.

"<yoastmark

عملکردهای الگوریتم موش کور گوگل

  • بهبود رتبه وب سایت در جستجوهای محلی
  • اهمیت یکپارچگی آدرس
  • محل فیزیکی حال یک کسب وکار مهم است نه گذشته آن
  • تنوع کلمات کلیدی
  • جستجوی محلی عملکرد دقیق تری نسب به جستجوی ارگانیک خواهد داشت.

بهبود رتبه وب سایت در جستجوهای محلی

یکی از ویژگی هایی که الگوریتم موش کور گوگل دارد سئو محلی برای کسب وکارهای متفاوت می باشد مثلا فرض کنید شرکتی فعالیش در زمینه تولید لوازم یدکی خودرو است که در اطراف تهران فعالیت می کند و همچنین وب سایتی دارد که کلمه کلیدی آن به عنوان لوازم یدکی خودرو تهران می باشد و با توجه به این مسئله که کارخانه اصلی در تهران قرار ندارد گوگل به آن رتبه بالایی را نخواهد داد و در حقیقت باید بگوییم که کسب رتبه بالا با این کلمه کلیدی برای این شرکت کار سختی می باشد. خوب بدون شک می پرسید که این شرکت چه کاری می تواند با شرایط ممکن انجام دهد تا بتواند رتبه بالایی را بدست آورد؟

مختص شما:  آموزش سئو مهرداد نادری

شرکت مذکور می تواند با بروزرسانی الگوریتم موش کور جایگاه بهتری در سئو محلی بدست آورد. او می تواند آدرس خود را در Google My Business ثبت کرده تا هم جستجو برای کاربر سریع تر انجام شود و هم برای افزایش رتبه وب سایت خود یک قدم اصلی برداشته باشد. در حقیقت باید بگوییم که موش کور گوگل بهتر و دقیق تر به شناسایی کسب وکارهای نوپا و حومه یک شهر خواهد پرداخت و به آن ها کمک خواهد کرد تا در نتایج محلی بهتر دیده شوند.

"<yoastmark

همیت یکپارچگی آدرس

از دیگر عملکردهای الگوریتم موش کور  اهمیت یکپارچگی آدرس می باشد که می تواند بر سئو محلی سایت تاثیر گذار باشد. زمانیکه شما کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت می کنید باید آنرا به طور دقیق ثبت نمایید و در هر کجا می خواهید درباره کسب و کار خود صحبت کنید به همان ویژگی ها و آدرسی که در گوگل مپ ثبت کرده اید اشاره کنید. زیرا الگوریتم possum به یکپارچگی آدرس بسیار حساس بوده و شما این امکان را ندارید که  دو آدرس متفاوت را برای کسب و کار خود در نقشه گوگل ثبت نمایید.

محل فیزیکی حال یک کسب و کار مهم است نه گذشته آن

برای مثال یک کلینیک زیبایی را در نظر بگیرید که قبلا در خیابان فاطمی در تهران واقع بوده است
و از برچسب های کلینیک زیبایی فاطمی استفاده کرده است
و بعد از مدت زمانی به جای دیگر در خیابان فردوسی در تهران منتقل شده است.
گفتیم که الگوریتم موشکور گوگل حساس می باشد
و توقع دارد که همه چیز طبق جایگاه فعلی و آدرس کنونی ثبت شده باشد تا بتواند سئو محلی بهتری را بر روی آن وب سایت پیاده سازی نماید. این مسئله برای خود آن کسب و کار هم مفید می باشد زیرا به این الگوریتم اجازه می دهد نتایج محلی بهتری را به کاربران نشان دهد.

مختص شما:  ویژگی های یک عنوان عالی

"<yoastmark

تنوع کلمات کلیدی

از دیگر ویژگی ها و عملکردهای الگورتم موش کور گوگل استفاده از برچسب ها و کلمات کلیدی متفاوت می باشد.
در گذشته زمانیکه کلمه آموزش و پرورش را سرچ می کردیم
وب سایت های مشابهی برای ما نمایش داده می شد
اما با بروزرسانی این الگوریتم شاید دیگر نتایج مشابهی را دریافت نکنیم
و با تایپ کردن کلمه آموزش مطالب مختلفی را گوگل برای مانمایش دهد
بنابراین ایننشان دهنده دقیق تر شدن نتایج برای کاربران می باشد.

جستجوی محلی عملکرد دقیق تری نسب به جستجوی ارگانیک خواهد داشت.

هر آنچه گفته شد از قابلیت ها و ویژگی ها خوب این الگوریتم گوگل یعنی موش کور بود
که به سئوی محلی برای وبسایت ها و کسب و کارها کمک بزرگی کرد
بنابراین با رعایت نکات مهم در سئوی محلی سعی کنید توسط این الگوریتم به دام نیافتید.
درنهایت امیدوارم که به خوبی با ساختار کاری موش کور آشنا شده باشید
و مطالعه ی این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.

 

حرف آخر

در این مقاله با الگوریتم موش کور گوگل آشنا شدید و دانستید که در گذشته موتورهای جستجو برای نمایش کسب و کارهای مشابه و مرتبط به هم با مشکلاتی مواجه می شده که با بروزرسانی این الگوریتم آن مشکلات هم برطرف شده است. این الگوریتم باعث شده مشکلات محلی نیز رفع شوند. اگر به موضوع الگریتم های گوگل علاقه مند هستید. پیشنهاد میکنم مقاله الگوریتم های گوگلچیست را بخوانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مدیریت محتوا و سئو در وردپرس x بخوانید...