اعتبار و مدیریت آنلاین

مدیریت شهرت و اعتبار آنلاین

.اعتبار و مدیریت آنلاین

امروزه با پیشرفته شدن تکنولوژی و در دسترس بودن اینترنت برای همه، جهان تبدیل به دهکده‌ای جهانی شده. کوچکترین خبر مهمی در کسری از ثانیه در جهان پخش می‌‌شود و همه از آن باخبر خواهند شد . به همین دلیل است که ما روزانه خبرهای بسیار زیادی از رسوایی شرکت‌های مختلف و لکه دار شهرت و اعتبار کسب و کارهای آنلاین را می‌شنویم.

زمانی که به تازگی سایت یا حتی کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌اید ممکن است همه چیز خیلی کند  آهسته و در یک خط صاف پیش برود. طبق برنامه کاری، شما کسب و کارتان را راه اندازی کرده‌اید. وب سایتی خوبی دارید و روزانه برای جذب بیشتر مخاطب در تلاش هستید و به مرور زمان کسب و کارتان شروع به سوددهی کرده و میزان فروش بهتری دارید.

شاید به نظرتان این روند بسیار ساده و پیش پا افتاده باشد اما دقت داشته باشید که دنیا پر از اتفاقات عجیب و غریب است و درست در لحظه‌ای که انتظار ندارید مشکلات از راه می‌رسند. یکی از مواردی که در روند کسب و کار و برنامه کاری کمتر به آن توجه می‌شود، مدیریت شهرت و اعتبار کسب و کار آنلاین است.

این دقیقا نقطه‌ای است که اکثر صاحبان مشاغل آنلاین به آن دقتی نمی‌کنند و درست از همین نقطه ضربات جبران ناپذیری به وجه کسب و کار شما وارد خواهد شد.

اعتبار و مدیریت آنلاین در کسب و کار

اگر شما به وجه و تصویری که کسب و کارتان در فضای مجازی دارد دقتی نکنید . عوامل مختلفی مانند نارضایتی مخاطب و عدم پاسخ دهی مناسب به مشتریان یا پشتیبانی بسیار ضعیف می‌تواند مرگ کسب و کارتان را رقم بزند.

برای درک بهتر اهمیت حفظ و مدیریت اعتبار آنلاین بهتر است نگاهی به عکس‌هایی که از افراد مشهور و معروف در فضای مجازی پخش می‌شود و اعتبار آن‌ها را یک شبه نابود می‌کند بیاندازید. شاید بهترین نمونه این مرگ یک شبه به دلیل عدم توجه به مدیریت اعتبار آنلاین هاروی ویسنتن دانست .

به دلیل پخش شدن اخبار موثق از آزار و اذیت سایر افراد در یک شب تمام شهرت و اعتبار خود را از دست داد و در نتیجه کمپانی فیلم سازی وینستن نیز ورشکست شد.

این تنها نمونه کوچکی از مدیریت اعتبار آنلاین بود تا بتوانید این مفهوم را بهتر و ساده‌تر درک کنید. کافی است به مشکلات و نارضایتی مشتریان و مخاطبان خود بی توجه بوده یا خدمات خود را به خوبی ارائه ندهید و یکی از این افراد عکس یا سند شرم آوری از شما در فضای مجازی پخش کند.

مختص شما:  بهترین قالب سئو وردپرس

بدتر از آن اگر افراد مشهور و اینفلوئنسرها نیز از این قضیه با خبر شوند و از آن حمایت کنند، مرگ کسب و کار شما حتمی بوده و باید با دنیای تجارت خداحافظی کنید.
اما خبر خوب این که شما به راحتی می‌توانید مانع از لکه دار شدن آبرو و اعتبار خود در فضای مجازی شوید. به همین دلیل است که مدیریت اعتبار آنلاین مفهومی بسیار مهم و حیاتی در کسب و کار به شمار می‌رود و به خصوص برای مشاغل نوپا از اهمیت ویژه برخوردار است.

در این مطلب ما به شما همه آن چه که برای مدیریت اعتبار آنلاین و حفظ شهرت کسب و کار خود نیاز دارید را خواهیم گفت تا اقدامات لازم برای جلوگیری از مرگ کسب و کار و لکه دار شدن شهرت خودتان در فضای مجازی را انجام دهید.

مدیریت-شهرت-و-اعتبار-آنلاین

مدیریت-شهرت-و-اعتبار-آنلاین

اعتبار و شهرت مدیریت آنلاین چیست و چگونه باید برای مدیریت آن اقدام کرد؟

اولین منبع اطلاعاتی خیلی از مردم اینترنت است. آنها به این اطلاعات اعتماد دارند و از همه مهم تر بر اساس این اطلاعات تصمیم گیری می کنند.

بنا بر گزارش Edelman Insights از هر سه نفر، دو نفر از اینترنت به عنوان معتبرترین منبع اطلاعتی درباره یک شخص و یا یک تجارت استفاده می کنند. در نتیجه آن چه در فضای آنلاین اتفاق می افتد بر کل زندگی شما اثر گذار است.

هر کسب و کار و یا شخصی اعتبار و شهرت انلاین برای خود دارد که باید با مدیریت این اعتبار سعی کند اطلاعات گمراه کننده و منفی را به حداقل خود برساند.

به عنوان مثال در سال 2017 ویدئویی از برخورد خشن و نامناسب کارمندان شرکت شرکت هواپیمایی یونایتد با یک مسافر در اینترنت منتشر شد. این اتفاق به سرعت  ترند روز شبکه‌های اجتماعی شده و بیش از 1 میلیون بار به اشتراک گذاشته شد. طوفان رخ داده در شبکه‌های اجتماعی باعث ریزش شدید سهام این شرکت شد به صورتی که نزدیک به 1 میلیون دلار از ارزش بازار را از دست داد.

چگونه از شهرت و اعتبار آنلاین خود محافظت کنیم؟

می‌دانیم که حفظ یک تصویر مثبت از شما و یا کسب و کارتان بسیار مهم است. اما سوال اینجاست که چگونه باید این کار را انجام داد؟ در ادامه راهکارهایی که به حفظ و بهبود اعتبار و شهرت آنلاین شما کمک می کند را بیان می کنیم.

مختص شما:  خرید رپورتاژ خبری

سریع به انتقادات و شکایات آنلاین خود پاسخ مناسب دهید.

  • بیشتر مواقع می‌توان با یک پاسخ ساده اما  حساب شده جلوی بسیاری تبلیغات منفی که درباره شما و یا کسب و کارتان رخ می دهد را بگیرید.
  • همیشه سعی کنید به انتقاداتی که در شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل اینستاگرام و … درباره شما و کسب و کارتان وجود دارد نگاهی انداخته و پاسخ دهید که نشان دهنده تعهد شما در مقابل رضایت مشتری باشد.
  • در صورت مواجه شدن با انتقاد تند و صریح، به جای عصبانیت با صرف کمی زمان و ارائه پاسخ مناسب مشتریان خود را حفظ کنید و اعتبار خود را از دست ندهید.

هیچ وقت تمام مشتریان شما راضی نخواهند بود. آن‌ها دوست دارند صدایشان شنیده شود. پاسخ شما به انتقادات آن‌ها می‌تواند ثابت کند که شنیده شده‌اند. علاوه بر این با این کار شما می  توانید بر مخاطبان دیگر که  که ناظر این انتقادات و پاسخ شما هستند اثر گذاشته و حتی آن‌ها را تبدیل به خریداران وفادار کنید.

مدیریت-شهرت-و-اعتبار-آنلاین

مدیریت-شهرت-و-اعتبار-آنلاین

همیشه اطلاعاتی که درباره شما منتشر می‌شود را کنترل کنید.

همیشه درباره خود، کسب و کار و برندتان در اینترنت جستجو کنید. از بررسی شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید و همیشه محتواهایی که به شما و کسب  و کارتان مربوط می شود را در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت بررسی و تحلیل کنید .

برای این کار می توانید از Google Alert کمک بگیرید. با ثبت نام در این ابزار کاربردی و رایگان گوگل به محض اینکه محتوایی درباره شما بارگذاری شود . متوجه آن خواهید شد.

اظهارات و جملات مثبت در اینترنت که درباره شما منتشر شده است می‌تواند جزو دارایی‌های شما باشد و  از آن‌ها در بازاریابی ایمیلی و یا بخش های مختلف وب سایت و شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

با تلاش برای حذف شایعات وقت خود را هدر ندهید.

برای مقابله با شایعاتی که ممکن است در اینترنت درباره شما منتشر می‌شود . می‌توانید اقدامات قانونی مختلفی انجام دهید . یا حتی شروع به مقابله مستقیم با این شایعات کنید.

اما به جای این که وقت خود را در مقابله با شایعات بی اساس هدر دهید . بهتر است زمان خود را صرف حضور مثبت در فضای آنلاین کنید . تا باعث بی اثر شدن شایعات هم شوید.

مختص شما:  خرید بک لینک

از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید.

شما برای داشتن یک نمایه کاری یا حرفه ای در اینترنت نیازی به انتشار اطلاعات شخصی ندارید. در نتیجه برای حفظ این اطلاعات تلاش کنید.

در فضای اینترنت اطلاعات شخصی مانند آدرس منزل، سن، تاریخ تولد و… بسیار ارزشمند است.

شرکت‌های بسیاری این اطلاعات را جمع آوری می کنند و به تبلیغ دهندگان می فروشند. دقیقا به همین دلیل است که تا حد ممکن باید از اطلاعات شخصی خودتان محافظت کنید.

شاید این کار به زمان زیادی نیاز داشته باشد. اما قطعا ارزشش را دارد به خصوص اگر اطلاعات شخصی زیادی از شما وجود داشته باشد.

حضور آنلاین خود را با کمک انتشار منظم مطالب ایجاد کنید.

اعتبار و مدیریت آنلاین حتی در صورتی که حضور فعالی در شبکه‌های اجتماعی دارید. باز هم می توانید با کمک یک وب سایت  برای حفظ و بهبود از اعتبار و شهرت آنلاین خود استفاده کنید.

بعد از راه اندازی یک وب سایت، بروز رسانی منظم آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این کار می توانید برای خود برنامه ای را مشخص کنید تا همیشه وبلاگ خود را بروز نگه دارید.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را جدی بگیرید.

ایجاد یک پروفایل کاری در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند باعث افزایش مخاطبین شما شود. البته به شرطی که آن را رها نکنید و به تولید محتوا به صورت منظم و با برنامه ادامه دهید.

بعد از مدتی خواهید دید که نمایه شما به صورت کاملا برجسته در نتایج جستجو نشان داده می‌شود. این می‌تواند به شما کمک کند تا مخاطبین جدیدی را برای وب سایت خود جذب کنید.

نتیجه گیری

سعی کردم در این مطلب تا حد ممکن به صورت ساده شما را با مدیریت اعتبارو شهرت آشنا کنیم. در مدیریت اعتبار و شهرت آنلاین همه چیز اطراف مشتری و درباره حفظ ارتباط با او است. تا از طریق تبلیغات آنلاین مشتری را جذب کنیم و به هدف نهایی خود برسیم.

حضور مثبت داشتن در فضای آنلاین برای هر کسب‌وکاری اهمیت دارد. از طرفی هم حفظ این حضور کار دشوار و پیچیده ای نیست تنها کافی است با کمک راهکارهای ارائه شده . در این مطلب سعی کنید اعتبار آنلاین خود را حفظ کنید و فروش خود را بهبود بخشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

خرید بک لینک خبری x بخوانید...