اصول طراحی سایت

اصول طراحی سایت

اصول طراحی سایت

سلام خیلی خوش امدید به مهراکت در این مطلب قصد داریم راجب موضوع ها ی اصول طراحی سایت ومراحل پیاده سازی وب سایت ودامنه صحبت کنیم تا انتها با مهراکت همراه باشید.

دامنه

هر وب سایت نیاز به آدرسی دارد که به آن دامنه گفته می شود به عنوان مثال آدرس وب سایت واحد طراحی دارکوب www.sitedar.com می باشد و در حقیقت دامنه به همین آدرس گفته می شود. ثبت دامنه خود را می توانید از طریق شرکت های ثبت دامنه و هاستینگ و همچنین شرکت های طراحی سایت انجام دهید که می توانید دامنه را به صورت یکساله و یا چند ساله ثبت نمایید و در زمان اتمام اعتبار مجدد می توانید دامنه خود را تمدید نمایید. البته بهتر است کلیه موارد وب سایت خود را در یک جا متمرکز نمایید و کل مسئولیت وب سایت خود را به یک شرکت محول نمایید. دامنه شما می تواند ir و یا com و همچنین سایر پسوندها باشد که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

اصول طراحی سایت

هاست

هر دامنه نیاز به فضایی دارد که فایل های سایت طراحی شده می بایست در آن بارگذاری گردند و به این فضا هاست گفته می شود. هاست در حقیقت به فضای میزبانی وب سایت گفته می شود که با زبان ساده فضایی از کامپیوتر سرور می باشد که مسئولیت نگهداری فایل های وب سایت شما می باشد و دامنه بر روی آن پارک می گردد و در نتیجه وب سایت شما راه اندازی می گردد. دامنه معمولا توسط دو آدرس به نام دی ان اس که آدرس های شبیه ns1.sitedar.com و ns2.sitedar.com می باشند بر روی سرور پارک می گردند. هاستینگ نیز به مانند دامنه می توانید یکساله و یا چند ساله باشد که در زمان رسیدن موعد انقضاء مجدا می توانید آن را تمدید نمایید. پکیج های وب هاستینگ معمولا بر اساس میزان فضای سرور تقسیم بندی می گردند که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

مختص شما:  خرید افزونه یاست سئو

مراحل پیاده سازی وب سایت

1- نیازسنجی

مرحله اول، اهدافی را که باید وب سایت به آن برسد مشخص می نماید. مشخص بودن اهداف علاوه بر اینکه به طراح کمک می کند در حداقل زمان، کار را به پایان برساند. موجب می شود نیازهای اساسی سیستم نیز مشخص شده و محصول نهایی بیشترین میزان رضایت مندی را در پی داشته باشد. ( جهت اطلاع از خدمات طراحی سایت در شیراز کلیک کنید. )

عمده ترین موارد قابل طرح در این بخش شامل :

 مصاحبه با فرد سفارش دهنده و کارکنان و تعیین نیازمندی ها

 بازدید از روند فعالیت در سیستم و شناخت مراحل آن

 شناخت مخاطبین

 انتخاب سرویس مورد نیاز برای کنترل و اجرای وب سایت (PHP,ASP,….)

 انتخاب بانک اطلاعاتی مورد نیاز برای نگهداری اطلاعات

 امکانات لازم برای سیستم که شامل تصویر،صوت،انیمیشن،فرم و …

 مستند سازی اولیه از اطلاعات بدست آمده

 فناوری های مورد نیاز مانند پراخت اینترنتی و …

اصول طراحی سایت

طراحی:

• نمایش کامل و صحیح محتوای صفحات وب سایت در تمامی مرورگرهای مطرح دنیا
• انتخاب فونت مناسب در سایت های فارسی، به گونه ای که مطالب در تمام سیستم عامل ها با هر نوع تنظیم زبان قابل خواندن باشد.
• منطبق بودن طراحی گرافیکی صفحات بر اصول و قواعد دانش گرافیک
• استفاده از تصاویر، صداها و انیمیشن های گیرا در طراحی سایت و به خصوص صفحه اول برای ایجاد جذابیت بیشتر، تا کاربرانی را که به صورت اتفاقی از وب سایت بازدید می کنند به خود جلب کند.

ممنون از این که با ما همراه بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

آنالیز کامل وب سایت x بخوانید...