اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

با سلام خدمت همراهان عزیز مهراکت.نتایج بررسی‌های تازه محققان نشان می‌دهد که ثروتمندان خودساخته جهان به دلیل انجام متفاوت برخی کارها نسبت به دیگران در سرمایه‌گذاری و انباشت ثروت موفق‌تر بوده‌اند.اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته چیست ؟

نشریه بیزنس اینسایدر با بررسی نتایج تحقیقات انجام شده بر روی صدها میلیونر و میلیاردر خودساخته در سراسر جهان، عادت‌ها و صفات متفاوت آنها را که در ثروت‌آفرینی تاثیرگذار است، استخراج کرده است.عادت‌ها و صفاتی که در مجموع به 10 مورد رسیده است. و با وجود این که در بسیاری دیگر از افراد نیز وجود دارد ولی سطح آن در افراد پولدار به طور قابل ملاحظه‌ای بالاتر بوده است.

10 ویژگی ثروتمندان خودساخته که نمی‌دانید!

اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته
اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

اولین کلمه‌ای که وقتی به یک ثروتمند خودساخته فکر می‌کنید به ذهن شما خطور می‌کند چیست؟ فاخر؟ مادی‌گرا؟ ممکن است متعجب شوید که چقدر واقعیت زندگی آن‌ها با تصورات غلطی که بسیاری از مردم دارند متفاوت است. بیایید 10 ویژگی ثروتمندان خودساخته را بررسی کنیم.

1-ثروتمندان خودساخته میانه رو هستند

اولین ویژگی ثروتمندان خودساخته این است که هنگام خرید به ظاهر توجه نمی‌کنند، برای آن‌ها قابلیت اطمینان مهم‌تر است. برند محبوب ماشین بین میلیونرها تویوتا است نه مرسدس یا BMW.

برای درآمدزایی پول لازم است و اگر در خرج کردن آن زیاده روی کنید، نمی‌توانید پولی را که برای سرمایه گذاری نیاز دارید به دست بیاورید.

2-ثروتمندان خودساخته بزرگ فکر می‌کنند

بسیاری از افراد وقتی اولین درآمد میلیونی خود را به دست می‌آورند متعجب می‌شوند، اما ثروتمندان مدت‌ها قبل از رسیدن به هدف خود، می‌دانند که قرار است به آنجا برسند. آن‌ها به جای اینکه منتظر افزایش حقوق سالانه باشند، دوست دارند برای خودشان کار کنند. ثروتمندان به جای خدمت به 100 مشتری، ده‌ها هزار مشتری می‌بینند.

3-ثروتمندان خودساخته خطرات محاسبه شده را به جان می‌خرند

چه سرمایه گذاری در سهام باشد یا روش‌های دیگر شروع کسب و کار، ثروتمندان خطرات محاسبه شده را پذیرفته‌اند. در این خطرات، پاداش موفقیت به مراتب بیشتر از هزینه‌های شکست است و شانس موفقیت خوب است.

مختص شما:  تاثیر طراحی گرافیک بر میزان فروش

4-ثروتمندان خودساخته شبکه‌های ارتباطی دارند

چهارمین ویژگی ثروتمندان خودساخته شبکه سازی است. تعداد کمی از افراد هستند که به تنهایی به سطح پتانسیل خود می‌رسند. ثروتمندان شبکه‌های ارتباطی قدرتمندی را در تمام زمینه‌های زندگی ایجاد می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که ممکن است کارفرما، مشتری یا شریک بعدی‌شان در هر مکانی باشد.

5-ثروتمندان خودساخته تمرکز دارند

ثروتمندان به هر قیمتی مشتاقانه در جهت رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کنند. تفاوت بین آدم‌های خیال‌باف و عمل کنندگان در تعداد ایده‌های آن‌ها نیست، بلکه در نحوه تمرکز آن‌ها بر اجرای بهترین ایده‌ها است.

6-ثروتمندان خودساخته خودشان را آموزش می‌دهند

مهم نیست نحوه یادگیری شما چگونه است-مربی، کلاس، کتاب یا وب-آنچه مهم است این است که یادگیری مداوم برای موفقیت مادام العمر حیاتی است.

7-ثروتمندان خودساخته ریشه خود را به یاد می‌آورند

این افراد فروتن هستند. در واقع هسته درونی آن‌ها بازتاب شخصی است که آن‌ها را به جایی که امروز به آنجا رسیده‌اند تبدیل کرده است.

8-ثروتمندان خودساخته همه چیز را ساده می‌کنند

زندگی پیچیده است. مردم پیچیده هستند. جهان پیچیده است. وظیفه شما این است همه چیز را ساده کنید و روی آنچه مهم است تمرکز کنید. تصمیم بگیرید چه چیزی می‌خواهید، روی آن تمرکز کنید و چالش دستیابی به آن را بپذیرید.

اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته
اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

اگر به طور کلی به موتور یک اتومبیل نگاه کنید ممکن است پیچیده به نظر برسد. اگر هر بار یک قسمت آن را جدا کنید ساده خواهد شد. نکته این است که همه چیز را می‌توان به چند بخش ساده تقسیم کرد و این مسئله حل هر مشکلی را آسان‌تر می‌کند.

9-ثروتمندان خودساخته با برنده‌ها در ارتباط هستند

نهمین ویژگی ثروتمندان خودساخته در ارتباط بودن با برنده‌ها است. جهان از دو گروه برندگان و بازندگان تشکیل شده است. برندگان آنچه را که از زندگی می‌خواهند می‌گیرند. بازندگان دور هم می‌نشینند و متعجب می‌شوند که چگونه برندگان این کار را کردند.

مختص شما:  آموزش اصلاح خطاهای سایت در وبمستر تولز

این بسیار مهم است که شما با برنده‌هایی که به طور فعالانه اهداف و رویاهای خود را دنبال می‌کنند، در ارتباط باشید. این بدان معنا نیست که آن‌ها باید موفق باشند، فقط به این معنا است که آن‌ها باید موفقیت را به روشی که همه قهرمانان انجام می‌دهند دنبال کنند: با عزم، شجاعت و اخلاق کاری در سطح جهانی.

10-ثروتمندان خودساخته کنجکاو هستند

کنجکاوی یکی از صفات کمتر شناخته شده افراد موفق است و دلیل آن ساده است: هرچه کنجکاوی بیشتری از خود بروز دهید، می‌توانید بیشتر یاد بگیرید. کنجکاوی خود را با سوال پرسیدن و به دنبال جواب بودن بیان کنید.

هر آنچه از دیگران می‌آموزید می‌تواند شما را به سمت موفقیت هدایت کند یا می‌تواند یک داستان محتاطانه باشد. در هر صورت شما یاد خواهید گرفت و رشد خواهید کرد.

اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

ثروتمندان قابلیت هایی بیشتر از مردم معمولی ندارند، ولی چیزهایی می دانند که ما هنوز یاد نگرفته ایم. متن زیر که خلاصه شده مقاله الکس چرفن کارشناس سایت موفقیت «success.com» است، اصول ده گانه ای را که از صحبت ها و زندگینامه آنها بدست آمده است خیلی خلاصه بیان می کند.

1- سادگی هدف:

میلیاردرها برای این ثروتمند شده اند که وقتی داشتند به ساخت یک امپراتوری فکر می کردند، فقط و فقط روی یک هدف خاص تمرکز داشته و همه تلاش و انرژی خود را برای رسیدن به آن هدف صرف کردند.

2- سادگی طرح:

میلیاردرها با برنامه ریزی های بسیار دقیق و استادانه به این جایگاه نرسیده اند. بلکه با یک طرح بسیار ساده اما کاربردی، به هدفشان رسیده اند.

3- تحمل نکردن محدودیت ها:

ثروندمندان محدودیت های اطراف و کارهای غیرمفید را تحمل نمی کنند و در راستای برطرف کردن آنها می کوشند.

4- اعتماد به توانایی های فردی:

ثروندمندان به قابلیت های تمامی افراد اطرافشان تکیه می کنند و از آنها کمک می گیرند، از منشی گرفته تا هیئت مدیره و مشتریان و حتی تمام سهامداران

مختص شما:  آیا لینک دادن به صفحات سایت باعث تقسیم رنک می شود

5- فداکاری برای افرد اطراف:

میلیاردرها علاوه بر اینکه از اطرافیان کمک می گیرند، با تمام توان هم برای آنها از خود مایه می گذارند و تلاش می کنند. چه همکاران و چه مشتریان و سهامداران.

6- تکیه بر سیستم های ارتباطی:

برای موفقیت در کسب و کار، داشتن سیستم ارتباطی شفاف ضروری است. برای همین میلیاردرها از سیستم های پیشرفته، دقیق و اندازه گیری نتایج برای سنجش و بهینه سازی عملکردهای شرکت خود بهره می گیرند.

اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته
اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

7- دوری جستن از ارتباطات فراقانونی:

ثروندمندان به جای نشستن و بهره گرفتن از ارتباطات غیرقانونی، خودشان و افراد سیستمشان ساعت ها بررسی می کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.

8- هدفمندی:

میلیاردرها از منابع، اطلاعات و داشته هایشان به طور هدفمند استفاده می کنند.

9- تصمیم گیری بر اساس داده ها و دستورالعمل ها:

میلیاردرها ریسک نمی کنند. بلکه همواره براساس داده ها و اطلاعات دقیقی که به دست آورده اند، تصمیم می گیرند.

10- فعالیت شفاف:

ثروندمندان برای جلوگیری از سوء تفاهم فعالیت بسیار شفافی دارند. چه با کارمندان و همکارانشان و چه با مردم و سهامدارنشان.

نکته پایانی:

همانطور که پیش از این هم گفتیم نه پولدار شدن هدف است نه پولدارهایی که معرفی کردیم الگو، هدف ما این بود که بگوییم هرچه قدر شرایط سخت باشد و اوضاع گره بخورد تلاش ما آدم ها فراتر از این شرایط می تواند اتفاقات بزرگ را رقم بزند.
و در این زمینه مصادیقی را معرفی کردیم که در یک بُعد زندگی خود موفق بودند و ممکن است در ابعاد دیگر ضعف هایی داشته باشند.

سخن پایانی

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی ثروتمندان خودساخته این است که پافشاری دارند. آن‌ها هرگز دست از رویاهای خود نمی‌کشند. اگر می‌خواهید در زندگی موفق شوید، باید در مواجه با مشکلات به ظاهر بی‌پایان، با سماجت هر چه تمام‌تر به مسیر خود ادامه دهید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

این یک عنوان است

آدرس: شیراز- بلوار شهید بهشتی کوچه 33

تلفن: 09919027622

تمام حقوق این سایت متعلق به مجموعه مهراکت می باشد.

آیا طراحی سایت یک فاکتور سئو است x بخوانید...