اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام یکی از تاثیر گذارترین موضوع هایی است برای کسانی که در اینستاگرام مشغول کسب درامد هستند.

در این مقاله که توسط تیم مهراکت منتشر شده است به شما نکات تخصصی تولید محتوا اینستاگرام آموزش میدهد.
با مهراکت همراه باشد.

 آموزش اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

1- حتما از هشتگ استفاده کنید

شاید هنوز هم شما به اهمیت هشتگ ها در شبکه های اجتماعی و خصوصا اینستاگرام پی نبرده باشید و توجه به این مساله نکنید که باید برای هر پست یک تعداد مشخص و محدودی هشتگ در نظر بگیرید ( لطفا در این مورد زیاده روی نکنید چون نتیجه عکس میگیرید !)

همانطور که پیدا شدن محتوا و مقاله ما در موتور جستجوی گوگل با کلمات کلیدی و یا جستجوی موضوع مورد نظر برای مخاطب امکان پذیر است در اینستاگرام هم هشتگ ها هستند که می توانند به مخاطب کمک کنند که بر اسا موضوعی که جستجو می کند ما را پیدا کند . وقتی شما به عنوان مثال هشتگ #آموزش _تولید _محتوا را می زنید . هر کاربری که به تولید محتوا علاقه داشته باشد و این هشتگ را در نوار جستجوی اینستاگرام جستجو کند می تواند تمام پست هایی که شما نوشته اید و در ارتباط با تولید محتوا هستند را ببیند .

هر پستی که حداقل یک هشتگ مرتبط با موضوع کپشن داشته باشد می تواند 12.6 % مخاطب بیشتری را در اینستاگرام نسبت به پست های بدون هشتگ جذب کند . پس اگر می خواهید در اینستاگرام لایک بیشتری داشته باشید ، از هشتگ گذاری حرفه ای شروع کنید.

اما لطفا در هشتگ گذاری زیاده روی نکنید!

درست است که اینستاگرام به شما اجازه میدهد تا حداکثر 30 هشتگ در هر پست استفاده کنید اما بهتر است حداکثر بین 5 تا 10 هشتگ در هر پست استفاده کنید.

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام
هشتگ گذاری در تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

پیشنهاد مهراکت برای هشتگ گذاری در اینستاگرام :

 • صفحه اینفولنسرهای حوزه تخصصی خودتان را بررسی کنید و ببینید از چه هشتگ هایی و به چه تعدادی استفاده میکنند.
 • خودتان ارزیاب باشید . از تعداد و انواع هشتگ های مختلف استفاده کنید ونتیجه را بررسی کنید
 • 70 % هشتگ های که در اینستاگرام استفاده میشود مربوط به برند شخصی یا برند کسب و کار هستند . پس برای هر کدام از تصاویر و پست هایی که منتشر میکنید حتما از هشتگ های برند خودتان بین هشتگ های دیگر استفاده کنید مثلا #مهراکت

2-از تصاویر با سایز مناسب استفاده کنید

هیچ چیزی در اینستاگرام بدتر از این نیست که یک عکس با کیفیت عالی منتشر کنید و بعد عکس بریده شود یا نصفه آپلود شود یا به سختی آپلود شود .

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام
سایز تصاویر مناسب برای اینستاگرام

پس برای اینکه عکسی که می خواهیم در اینستاگرام آپلود کنیم دچار مشکل نشود و اینستاگرام به انتخاب خودش آن را کوچک نکند بهتر است ما تصویر مناسبی را ارسال کنیم .

عرض و طول تصاویر در اینستاگرام باید حداقل 1080*1080 باشد . البته اینستاگرام تصاویر را در ابعاد ۶۱۲ * ۶۱۲ پیکسل نشان می‌دهد.  و به طور خاص ابعاد تصاویری که درحالت افقی قرار می گیرند ۱۰۸۰ * ۵۶۶ پیکسل نشان داده می‌شوند و در حالت عمودی نیز ابعاد تصاویر برابر با ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۳۵۰ پیکسل می باشد .

ابزار های ویرایش تصویر برای اینستاگرام:

Snapseed : یک ویرایشگر عالی عکس می باشد که به وسیله گوگل توسعه و به بازار ارائه شده است .

VSCO Cam : یک برنامه کامل دیگر برای ویرایش تصاویر

  Camera+ : تنظیم نور دهی و فوکوس در این برنامه به صورت جداگانه قابل انجام است . میزان تاریکی و روشنی تصاویر به راحتی قابل کنترل است .

Overgram : از 16 فونت متفاوت برای ویرایش و متن نویسی عکس ها در آن استفاده میشود

Pic Stitch : رتبه #1 کلاژ عکس ها  و ویدئوها

Squaready : این برنامه به شما کمک میکند که بدون نیاز به برش عکس آنها را در اینستاگرام منتشر کنید

Hipstamatic : یک برنامه فیلتر عکس و تصاویر عالی

البته باید علاوه بر سایز مناسب عکس ها به جذاب بودن آنها هم توجه کنید . مطالعات نشان داده اند که تصاویر روشن 592 % بیشتر از تصاویر تیره برای مخاطب جذاب هستند .  و بهتر است از تصاویری استفاده کنید که رنگ های خاکستری روشن ، سبز و آبی در آنها وجود داشته باشد .

"اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام
تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

شما همچنین می توانید از مخاطب خود بخواهید که :

 • روی عکس ها دوبار بزند
 • دوستان خود را تگ کند
 • نظرات خودش را در کامنت ها بگذارد

4- کپشن های منحصر به فرد بنویسید

در بسیاری از موارد شما به کمک تولید محتوای حرفه ای برای شبکه های اجتماعی می توانید مخاطب را ترغیب به عمل و اعلام حضور کنید .

شما می توانید برای « مزه دار کردن » کپشن های اینستاگرام خودتان از این ترفندها استفاده کنید :

 • یک سوال مطرح کنید
اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام
تولید محتوا و کپشن نویسی اینستاگرام
 • یک راهنما یا ترفند چند خطی بنویسید

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

 • در مورد یک مزیت و ویژگی خاص برند یا کسب و کارتان بنویسید

 

 • با محتوای خاص کمی شوخی به محتوا اضافه کنید !

 

و یک چیز جالب اینکه برای به حداکثر رساندن میزان تعامل مخاطب با صفحه اینستاگرام تان باید از اموجی ها به میزان مناسب و هدفمند استفاده کنید . ( خواهشا در این مورد هم زیاده روی نکنید . بعضی از کپشن ها یا کامنت ها انقدر پر از اموجی خنده ، لبخند ، گریه ، عصبانی ، خجالت و… هم زمان با هم است که کلا متنی دیده نمیشود و هدف خاصی نشان داده نمی شود.  اصولا اموجی ها باید بیان احساس شما در لحظه نوشتن و پست متن باشند و قطعا یک انسان نرمال نمی تواند همزمان هم بخندد هم عصبانی باشد هم گریه کند هم تعجب کند هم …!! )

5- ارسال پست ها در زمان مناسب

در مورد زمان مناسب ارسال پست ها در شبکه های اجتماعی اغلب تحقیقات مربوط به سایت های معتبر خارجی است که مشخصا ممکن است نتایج حاصل در مورد مخاطب ایرانی مقداری متفاوت باشد اما می توانیم از آنها به عنوان یک ایده یا راهنما استفاده کنیم و البته خودمان در پست های مختلف تست کنیم و ببینیم در چه زمان هایی پست ها بهتر دیده می شوند.

مختص شما:  برندینگ
اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام
انتشار محتوا در ساعت های مشخص در اینستاگرام

مثلا در این بررسی ها نشان داده شده است که در روزهای دوشنبه و یک شنبه میزان تعامل مخاطب بیشتر است . و بهترین ساعت 8-9 صبح است  و البته هر ساعت دیگری به جز 3-4 ساعت بعد از ظهر .

و ویدئو ها در ساعت 9 شب بیشترین بازدید را داشته اند و بهترین ساعت کلی انتشار پست ها در ساعات غیر کاری نسبت به ساعت های کاری است .

چون ممکن است عادات و رفتارهای مخاطب ایرانی متفاوت از این رفتار باشد و بنابراین بهترین کار در پیدا کردن بهترین زمان انتشار پست ها در شبکه های اجتماعی روش آزمون و خطاست .

بیشتر بخوانید:

6- مسابقات جالب و هیجان برانگیزی راه بیاندازید

این روزها یکی از بهترین راه های جذب مخاطب در اینستاگرام  ، راه اندازی یک مسابقه هیجان بر انگیز است . ما در هر سنی که باشیم هر نوع جایزه گرفتنی را دوست داریم حتی غیر مادی ترین جایزه ها را .

در مورد هدف خود به مخاطب مستقیم توضیح بدهید تا دقیقا مخاطب را به همان کاری که هدف تان هست ترغیب کنید . قبل از برگزاری مسابقه قوانین و اهداف خود را مرور کنید :

 • از مخاطب بخواهید پست شما را لایک کند تا برنده شود .  به عنوان مثال برای لایک 193 یک جایزه نقدی بگذارید ، یا برای لایک 567 یکی از محصولات تان را به صورت رایگان به عنوان جایزه بگذارید …
 • می توانید مسابقه ای برگزار کنید برای هشتگ گذاری با برند شما . مثلا سامسونگ هرچند وقت یکبار یک مسابقه برگزار میکند که مخاطب یک عکس با گوشی خود میگیرد و با هشتگ # Samsung  یا #سامسونگ  منتشر می کند . یا برند کاله هم از این مسابقات زیاد برگزار میکند که مخاطب با یک محصول خاص مثلا لاکتیویا عکس بیاندازد و در صفحه خودش با هشتگ #کاله منتشر کند .
 • می توانید مخاطب را ترغیب کنید تا 2-3 تا از دوستانش را تگ کند تا بتواند در مسابقه شما شرکت کند
اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام
تولید محتوا برای مسابقه اینستاگرامی

و در کنار این موارد همیشه از یک هشتگ خاص برای برند خودتان استفاده کنید که مخاطب بعد از مدتی هر جا این هشتگ را دید یاد شما یا برند شما بیافتد .

7- استوری های جذاب در اینستاگرام از پشت صحنه های کار یا زندگی تان منتشر کنید

استوری اینستاگرام به شما کمک میکند تا بتوانید پشت صحنه کارتان را به مخاطب نشان بدهید و با او ارتباط نزدیک تری برقرار کنید . هر مخاطبی در مورد پشت صحنه ها بسیار کنجکاو است حالا چه پشت صحنه زندگی خصوصی شما چه پشت صحنه کسب و کار شما . مثلا اگر شما یک رستوران دار هستید می توانید از پشت صحنه درست کردن غذاها هر روز یک یا چند استوری بگذارید .

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام
استوری اینستاگرام

برای انتشار استوری اینستاگرام به این شکل عمل کنید :

 • بر روی دکمه مثبت یا اضافه در گوشه سمت چپ صفحه اصلی اینستاگرام کلیک کنید . البته با کشیدن کل صفحه به سمت راست می توانید به عنوان یک راه میانبر سریع تر این کار را انجام دهید .
 • روی دکمه دایره در پایین صفحه بزنید و ویدئو خودتان را ضبط کنید . تا زمانی که می خواهید استوری را ضبط کنید دست تان روی دکمه باشد.
 • هر متن یا طرحی که می خواهید روی تصاویر باشد را اضافه کنید و با زدن روی آیکون مداد می توانید نوع قلم را انتخاب کنید .
 • و در نهایت روی دکمه check-mark بزنید

برای جذاب شدن استوری اینستاگرام تان :

 • یک عکس یا ویدئوی شخصی سازی شده منتشر کنید
 • یک نکته سریع آموزشی را به اشتراک بگذارید. مثلا «ترفندهای آموزشی سه شنبه ها »
 • تبلیغ فروش با قیمت پایین در مدت زمان محدود
 • یک رای گیری یا نظر سنجی در مورد کسب و کارتان یا حتی ترندهای روز
 • پاسخگویی به سوالات از روی کنجکاوی مخاطب ها
 • در پروفایل تان یک لینک از سایت تان را بگذارید

با توجه به هدفی که می خواهید مخاطب را در شبکه اجتماعی اینستاگرام به سمت آن هدایت کنید از جمله اینکه او را به سایت تان هدایت کنید یا ، برای ثبت نام تلفنی ترغیب کنید ، یا به وبلاگ خودتان بفرستید یا … می توانید آدرس URL مورد نظرتان را در پروفایل خودتان بگذارید .

اینستاگرام این اجازه را به شما نمی دهد که در هر جایی به تعداد نامحدود لینک بگذارید . فقط می توانید آدرس صفحه مورد نظرتان را در قسمت بیو و قسمت آدرس وب سایت بگذارید تا به کاربران دیگر نشان بدهد .

 

برای وارد کردن آدرس سایت تان در اینستاگرام به این شکل عمل کنید :

 • به قسمت ویرایش پروفایل بروید
 • در قسمت بیو و website آدرس وب سایت خودتان را وارد کنید
 • و بعد هم روی Done کلیک کنید

و حتما خودتان یکبار روی لینک کلیک کنید تا اشتباهی کاربر را به یک صفحه نادرست هدایت نکنید

 

8- انتشار ویدئوهای جذاب و به یاد ماندنی در اینستاگرام

حتما در بین پست ها ویدئو های جذاب و جالب هم منتشر کنید . هر چند که طبق برخی از تحقیقات و مطالعه ها نشان داده شده است که میزان جذابیت ویدئو ها نسبت به عکس ها در اینستاگرام کمتر هستند اما قطعا این به معنی بی اثر بودن ویدئو ها در اینستاگرام نیست . خصوصا از زمانی که طول مدت زمان ویدئو از 15 ثانیه به 60 ثانیه افزایش پیدا کرد .

مختص شما:  محتوای شاخص چیست

مثلا برند نایک در اینستاگرام خودش از ویدئو ها به میزان زیادی استفاده میکند

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام
تولید محتوای ویدئویی در اینستاگرام

9- تصاویر بنری Banner Images یا پازلی منتشر کنید

یکی از راه های کنجکاو کردن مخاطب و جلب توجه او در اینستاگرام منتشر کردن تصاویر Banner Images یا به صورت قطعه ای و پازلی در زمان های پشت سر هم و مشخص است .

برای قطعه قطعه کردن تصاویر و ایجاد Banner Images می توانید از این ابزارها استفاده کنید :Giant Square  ، Banner

بیشتر بخوانید:

10- از یک فیلتر یا تم خاص برای عکس های اینستاگرام تان استفاده کنید

یکی از بهترین کارها خصوصا در مورد برندها و کسب و کارها این است که از یک تم یا فیلتر خاص برای تمام عکس هایی که منتشر میکنید استفاده کنید تا مخاطب هر جایی که عکس شما را دید تشخیص بدهد که این عکس متعلق به شما یا برند شماست .

طبق گزارشی که Refinery29 منتشر کرده است شما می توانید با استفاده از یک فیلتر مناسب تا 21 % شانس دیده شدن عکس تان را بیشتر کنید و تا 45 % هم احتمال کامنت گذاری را افزایش بدهید .

 • برای یک دست شدن صفحه تان و عدم به هم ریختگی در ذهن مخاطب از عکس هایی با یک فیلتر یا تم خاص استفاده کنید
 • از عکس های سیاه و سفید اصلا استفاده نکنید
 • و از فیلترهایی که میزان رنگ را شدت میدهند استفاده نکنید چون برای مخاطب جذاب نیست

11- حتما به شبکه های اجتماعی دیگرتان هم لینک بدهید

به احتمال زیاد شما به عنوان یک برند شخصی یا کسب و کار در شبکه های اجتماعی مختلفی اکانت دارید . مثلا فیس بوک ، توییتر و لینکدین و…

و یک لینک سازی بین این شبکه های می تواند به میزان زیادی برای کسب و کار شما مفید باشد . مثلا هر چند وقت یکبار می توانید از تویتر خود یا حساب فیس بوک تان به اینستاگرام لینک بدهید و تعدادی از  مخاطبین را از این صفحه ها به صفحه اینستاگرام تان هدایت کنید

12- افراد با تخصص مشابه خودتان و یا اینفلونسرهای حوزه کاری خودتان را حتما فالو کنید

حتما در اینستاگرام بگردید و اینفلونسرهای حوزه تخصصی خودتان و یا افرادی که علاقه های مشابه با شما دارند پیدا کنید . برای پیدا کردن این افراد می توانید از هشتگ های خاص کسب و کار یا هدف تان استفاده کنید و در اینستاگرام جستجو کنید . مثلا یک هشتگ اصلی در حوزه کاری ما # تولید _محتوا  است که با جستجوی آن می توانید افرادی که در زمینه تولید محتوا یا موارد مشابه فعالیت میکنند را پیدا کنید و آنها را بشناسید و فالو کنید .

13- از نرم افزار تولید محتوا اینستاگرام استفاده کنید

اگر حتی فتوشاپ هم بلد نیستید هیچ مشکلی وجود ندارد، چرا که ابزارهای زیادی موجود هستند که به مدیریت محتوا اینستاگرام شما کمک می کنند. نرم افزارهایی مانند Canva و  Venngage  وجود دارند که به راحتی جلوه های مختلفی به عکسهای شما می بخشند و آن را جذاب تر می کنند. می توانید عکس های مربوط به محصولتان را در این نرم افزارها پیدا کنید و به راحتی روی عکسها متن با انواع فونت ها و رنگ ها بنویسید، هم چنین انواع پس زمینه ها و الگوها در آن قابل دسترسی است. مثلا اگر در حوزه آشپزی و یا رستوران فعالیت دارید محتوای شما می تواند مشابه عکس زیر باشد:

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

14-با اینفلوئنسرها همکاری کنید

چه برند کوچک و تازه کاری باشید چه بزرگ، همکاری با اینفلوئنسرها باید در پروسه استراتژی تولید محتوا اینستاگرام شما قرار بگیرید تا بیشتر دیده شوید. اینفلوئنسرها یا همان تاثیرگذاران در فضای مجازی افرادی هستند که سبکی از شیوه زندگی را ارائه می دهند و طرفداران و فالوئرهای چشم گیری دارند. با همکاری با اینفلوئنسرها موج جدیدی از فالوئر خواهید داشت که از صفحه اینفلوئنسر مورد نظر به شما می پیوندند.

محتوای مورد نظر شما یا می تواند توسط تیم خود شما ساخته شده باشد و یا اینفلوئنسر مورد نظر آن را تهیه کرده باشد. گرچه تعرفه تولید محتوا اینستاگرام توسط اینفلئونسرها متفاوت و بستگی به تعداد فالوئر و یا نرخ تعامل با کاربر (اینگیجمنت ریت) آن ها در اینستاگرام دارد.

اما اگر بیزینس کوچکی هستید و بودجه کمی دارید و قیمت تولید محتوا اینستاگرام برای شما مهم است،
می توانید با میکرو اینفلوئنسرها همکاری کنید. میکرو اینفلوئنسرها بین 10هزار تا 50 هزار فالوئر دارند
و قطعا با بودجه کمتری می توانید محتوانویسی اینستاگرام و یا تولید پست به خصوصی را به آنها بسپارید.

اما فراموش نکنید انتخاب اینفلوئنسر از اهمیت بسیاری برخودار است.
اینفلوئنسری را انتخاب کنید که مطمئن باشید در حوزه کاری شما فعالیت می کند
و محصول تان بی ربط با محتوای صفحه مورد نظر نباشد.

15- اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام برای طراحی

 1. یک نقطه تمرکز واضح را تعریف کنید

اینستاگرام فقط با هدف جذب دنبال کنندگان به پست‌های شما و برقراری تعامل با عکس های شما است، و چند نکته برای انجام این کار وجود دارد. به عنوان مثال، داشتن یک نقطه تمرکز روشن می‌تواند به کاربران کمک کند تا جذب تصاویر شما شوند. تصاویری که بیش از حد شلوغ هستند، سردرگم کننده بوده و اثر منفی دارند. مغز ما تمام این محاسبات را بدون اینکه حتی متوجه شویم انجام می دهد، بنابراین مهم است که واقعا وقت خود را صرف بررسی محتویات خود کنید قبل از اینکه از پیروان خود بخواهید که چنین کاری را با انتشار آنها کنند.

نگاهی به این مثال ازkonaction بیندازید: همه چیز در مورد این عکس اشاره به یک شی (دختر) دارد. این تضاد واضح (شی سیاه در برابر یک زمینه سفید) همچنین اطمینان حاصل می کند که چشم بلافاصله به نقطه مرکزی تصویر متمرکز شود:

مختص شما:  آنالیز کلمات کلیدی

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

 1. از قاعده شخص سوم پیروی کنید

قاعده شخص سوم یک قانون عکاسی است که هر عکاس میتواند آن را به شما توضیح دهد. برای اجرای این قاعده، شما باید یک شبکه 9 بخشی را تصور کنید که بر روی تصویر شما قرار دارد و باید ویژگی های جالب تصویر خود را در نقاط تقاطع این شبکه قرار دهید. برای یک عکسبرداری فوق العاده، نقطه کانونی را در یک سوم تصویر قرار دهید.

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

 1. از فضای سفید و مرزها استفاده کنید

وجود لبه های سفید در اطراف تصاویر اینستاگرام شما می تواند یک اثر غیر معمول ایجاد کند که جذابیت بیشتری نسبت به یک تصویر بدون مرز دارد. این به خصوص اگر در تصویر شما قواعد شخص سوم و نقطه کانونی روشن  نیز رعایت شده باشد، تاثیر بیشتری خواهد داشت. مرزها اطمینان حاصل می‌کنند که عناصر طراحی شما دارای فضایی برای خودنمایی هستند: یک جنبه مهم که اگر نمی‌خواهید تصاویر بیش از حد شلوغ ایجاد کنید باید در نظر داشته باشید.

اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

 1. توجه به کنتراست و تعادل

برای اینکه یک تصویر در صفحه بازخورد شما برجسته باشد، باید عناصر متضاد زیادی را در بر بگیرد. کنتراست می تواند به رنگ، شکل، فونت، نوردهی، مقیاس، فضاهای سفید و بسیاری موارد دیگر اشاره داشته باشد. پیدا کردن کنتراستی که باعث می‌شود تصاویر شما جلوه بهتری داشته باشد کاملا به شما بستگی دارد – و این یک اقدام ضروری است تا پیروان شما با محتوای شما ارتباط برقرار کنند.

برای شروع، شما می توانید از فیلترها و مجموعه های ویرایشی در برنامه اینستاگرام استفاده کنید.
این ابزارهای ویرایشی خیلی تبلیغاتی نیستند،
اما آنها واقعا عالی و ساده می توانند مورد استفاده قرار بگیرند
و منجر به نتایج عالی شوند. اغلب اوقات، تنها چیزی که لازم است عکس خود را برجسته کنید،
تنظیم روشنایی، کنتراست، وضوح و تنظیم گرمای آن است.

شما همچنین می توانید از VSCO و A Color Story، یا ابزارهای خارجی دیگر مانند Iconosquare بهره ببرید و به سرعت یک عکس را ویرایش کنید!

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

16- اصول تخصصی تولید محتوا متنی اینستاگرام

۱. استفاده از داستان سرایی

پس از انتخاب عکس، زمان رسیدن تولید محتوای متنی مناسب رسیده است؛
برای این کار می‌توانید از داستان سرایی درباره تصویر خود استفاده کنید؛
همواره باید توجه داشته باشید که داستان شما کاملاً مرتبط با تصویرتان باشد.

همچنین با استفاده از شخصیت پردازی درباره تصاویرتان می‌توانید به شرح یک داستان متناسب با برند یا شخصیت خودتان بپردازید.

۲. برنامه ریزی برای هر پست

برنامه ریزی برای محتوای هر پست می‌تواند تأثیر بسزایی درجذب مخاطب داشته باشد،
ارتباط داشتن هر پست با پست قبلی و همچنین گوشزد کردن یک قسمت مهم از پست قبلی(مثلاً با استفاده از هشتگ)  نه تنها نشان دهنده همبستگی پیج شما بوده بلکه به تولید محتوا نیز منجر می‌شود.

نکته مهم دیگر در این قسمت، برنامه ریزی درباره زمانبندی مناسب برای انتشار پست است.
برای این کار می‌توانید ازقسمت insights خود اینستاگرام یا ابزارهای دیگر که مخصوص این کار هستند استفاده کنید.
همچنین با ملزم کردن خودتان به انتشار پست در زمان تعیین شده می‌توانید به جذب مخاطبان بیشتر بپردازید.

۳. توجه به مخاطبین هدف

توجه به این موضوع که مخاطبین شما بیشتر شامل چه گروه سنی هستند، پی بردن به علاقه مندی های آن‌ها و سوالاتی از این قبیل، به شما کمک می‌کند تا به شخصیت مخاطبین هدف خود پی برده و با استفاده از این اطلاعات می‌توانید به تولید یک محتوای متناسب با مخاطبانتان بپردازید؛ به عنوان مثال تولید محتوا برای مخاطبان یک پیج آشپزی که بیشتر خانوم های خانه دار آن را دنبال می‌کنند، متفاوت از یک پیج فروش لوازم ورزشی است که مخاطبان آن بیشتر ورزشکاران هستند.

۴. استفاده از جملات پر انرژی

از جمله پست‌هایی که همواره مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده‌اند،
پست‌هایی با مضمون‌های پر انرژی و جملات انگیزشی است؛

همچنین می‌توانید با استفاده از یک عکس با کیفیت، با توجه به معیارهای گفته شده در انتخاب عکس، پستی را که شامل جنبهٔ بصری عالی و هم جنبه محتوایی انگیزشی و با انرژی برای مخاطبان باشد را منتشر کنید.

۵. استفاده از کامنت ها و دایرکت ها

یکی از مواردی که بیشتر کاربران به آن توجه می‌کنند نظرات کاربران دیگر درباره محصولات شما است،
پس می‌توانید از کامنت های کاربران خود که در زیر پست‌ها قرار دارند
و همچنین از مواردی که در دایرکت مطرح می‌کنند نیز استفاده کنید؛

به این صورت که اگر نظری را مطرح کرده یا سوالی را از شما می‌پرسند،
پاسخ آن را به صورت عمومی در پست‌ها بگویید و با استفاده از آن به تولید محتوا بپردازید.

۶. استفاده از مصاحبه

اخرین ریز نکته از اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام استفاده از نصاحبه است.
مصاحبه با افراد مشهور و مخصوصاً افرادی که محبوبیت زیادی دارند، می‌تواند به تولید محتوا منجر شود؛
به این صورت که شما می‌توانید محصول خود را برای این افراد ارسال کرده
و از انها درخواست کنید که در قالب یک مصاحبه ویدیویی، درباره محصولتان، نظرشان را مطرح کنند.

البته گاهی این افراد در ازای دریافت مبلغی حاضر به انجام مصاحبه می‌شوند؛
پس در نظر گرفتن این مبلغ و مقدور بودن پرداخت آن برای شما، مهم است.

حرف اخر در اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام

ممنون که تا پایان با مهراکت در مقاله اصول تخصصی تولید محتوا اینستاگرام همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مشاوره رایگان سئو در شیراز x بخوانید...