اسپم سئو چیست؟

اسپم سئو چیست؟

در مقاله اسپم سئو چیست؟ ما شمارا با ین خطا اشنا میکنیم و در اخر تاثیر هایی که بر سئو سایت میگذارد را به شما دوسداران سئوبلک آموزش میدهیم

تعریف اسپم سئو چیست؟

در تعریف اسپم سئو چیست؟ باید برایتان اینگونه عنوان کنیم که در دنیای سئو اصطلاحی وجود دارد که با کمک استفاده از سئو کلاه سیا و ترفندهای غیر استاندارد برای بهبود رتبه و جایگاه وب سایت فعالیت می کنند که به آنها اسپم سئو گفته می شود.

برای شناختن Spamdexing که همان اسپم سئو می باشد راه های بسیاری وجود دارد از روش هایی همچون بک لینک و سئو خارجی سایت گرفته تا مشکلات سئو داخلی سایت از قبیل لینک های مخفی و غیرعادی که همه موارد نام برده شده می تواند موجب شود که سایت شما در صفحه گوگل اسپم شود.

تاثیر اسپم سئو در سایت چیست؟

بیش از 73% از سایت های هک شده در مطالعه GoDaddy، به صورت جدی به دلیل اهداف اسپم سئو تحت حمله قرار گرفته بودند.

این کار می تواند به هدف تخریب عمدی و یا تلاش کلی برای سرقت محتوا و یا سوء استفاده از وب سایت های معتبر باشد.

عموما افراد مهاجم، سایت ها را با اسپم پر می کنند تا بازدید های خوب سایت از بین برود و سپس آن ها را به صفحه های پر از لینک ارجاع می دهند و سپس در آن جا، تلاش می کنند تا با ایجاد لینک های طعمه، بازدید کننده هایی که دقت بالایی ندارند را به صفحه های بد افزار یا فیشینگ هدایت کنند.

مختص شما:  خطای 415 http

در بسیاری از موارد، هکر ها از آسیب پذیری های موجود استفاده می کنند و با استفاده از روش تزریق SQL، به قسمت مدیریت سایت دسترسی پیدا می کنند.

این نوع از حمله های هدفمند می تواند بسیار مخرب باشد. سایت شما ممکن است پر از اسپم شود و احتمالا در لیست سیاه قرار بگیرد. مشتری های شما نیز تحت تاثیر قرار می گیرند. شهرت شما آسیب می بیند، آسیبی که ممکن است برگشت ناپذیر باشد.

به غیر از قرار گرفتن در لیست سیاه، هیچ جریمه مستقیمی برای سئو در وبسایت های آسیب دیده وجود ندارد. اما نحوه نمایش سایت شما در SERP ها هم دچار تغییر می شود. آسیب نهایی مبتنی بر تغییراتی است که در وبسایت شما ایجاد شده است.

اسپم سئو چیست؟

بیشتر بخوانید:

اما حداقل برای یک مدت، دیگر برای عبارات جستجوی مربوطه، سایت شما در صفحه نتایج نمایش داده نمی شود.

فرض می کنیم که یک مهاجم به سایت شما دسترسی پیدا می کند و یک فرایند فریب کارانه را بر روی سرور شما اجرا می کند که خارج از فهرست هاستینگ سرور قرار دارد.

آن ها حتی می توانند راه های بازگشت متعدد و دسترسی مجدد در سرور برای خودشان ایجاد کنند و به تمام محتوایی که در سرور موجود است دسترسی پیدا کنند. ممکن است حتی بعد از پاک کردن فایل ها و بد افزار ها، باز هم این راه های دسترسی مجدد باز باشد.

با استفاده از این روش، آن ها می توانند فایل های بسیاری را اجرا کرده و آن ها را ذخیره سازی کنند؛ از جمله قرار دادن محتوای سرقت شده بر روی سرور شما.

مختص شما:  خطای 416

در صورتی که این کار در سطح گسترده انجام شود، منابع سرور شما تنها برای ارائه این محتوا مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع باعث کاهش سرعت سایت شما می شود و نه فقط شما بازدید کننده های خودتان را از دست می دهید، بلکه رتبه بندی شما نیز به شدت کاهش پیدا می کند.

دیگر تکنیک های سئو اسپم نیز شامل استفاده از ربات های سرقت محتوا برای دزدیدن اطلاعات و ایجاد کردن محتوای تکراری، دزدیدن آدرس های ایمیل و اطلاعات شخصی می باشد. شما چه نسبت به این مشکلات آگاه باشید یا نباشید، وبسایت شما در نهایت به خاطر محتوای تکراری دچار جریمه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

حمله هایی برای سئو خطرناک است x بخوانید...