اخبار مهمی درباره AMP

اخبار مهمی درباره AMP

اخبار مهمی درباره AMP

با سلام خدمت همراهان خوب مهراکت .در این بخش از سری مقالات مهراکت قصد داریم به بررسی اخبار مهمی درباره AMP یپردازیم.اما اگر نمیدانید AMP چیست در ادامه با باشید تا در ابتدا به تعریف AMP  و سپس به اخبار مهم در این زمینه یپردازیم.سپاس از اینکه ما را تا انتها همراهی میکنید.

Accelerated Mobile Pages که به نام AMP هم شناخته می شود و به زبان فارسی آن را صفحات موبایلی سریع می نامیم بخشی است که مدتی از رونمایی آن توسط گوگل در بخش webmaster tools گوگل می گذرد.براساس تجربه همواره اعلام کرده ام که وقتی گوگل در وب مستر چیزی را رونمایی می کند به زودی استفاده از آن را اجباری خواهد کرد.

پس لطفا حواستان باشد!

اخبار مهمی درباره AMP

اخبار مهمی درباره AMP

درچند ساله گذشته تعداد جستجوها از طریق موبایل بالاتر رفته است و  بسیاری از افراد برای جستجو در سایت ها و به دست آوردن اطلاعات در زمینه های گوناگون از موبایل خود استفاده می کنند.
بنابراین سازگار بودن صفحات وب با گوشی های هوشمند موبایل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است.
و در واقع به همین سبب است که گوگل پروژه صفحات موبایلی پرشتاب (AMP) را راه اندازی کرده است.

پروژه صفحات سریع موبایل چیست ؟

پروژه صفحات پرشتاب موبایل یک فریم ورک متن باز است (دوستان برنامه نویس دقت کنند) که هدف آن بهبود و افزایش سرعت نمایش صفحات وب در گوشی های تلفن همراه تمام مردم جهان است.

AMP چیست و چه کاری انجام می دهد؟

می توان گفت که صفحات موبایلی پرشتاب، در واقع نسخه ای از صفحات وب موبایل هستند که بر روی یک نسخه ابداعی HTML اجرا می شوند که در این HTML اکثر عناصری که باعث کاهش سرعت بارگذاری صفحات وب در گوشی های تلفن همراه می شوند (مانند Java Script و …) را حذف می کند.
در این نسخه از صفحات وب، تنها استفاده از تگ های خاصی از HTML مجاز است و نمی توان از همه تگ ها استفاده کرد.
به طور کلی در صفحات پرشتاب موبایل استفاده از کدهایی که حجم صفحات را افزایش می دهند غیر مجاز است.

مختص شما:  مشاوره سئو در اصفهان

AMP بهینه سازی وب سایت شما را در نتایج جستجو  گوگل بهبود خواهد بخشید.

از زمان مطرح شدن الگوریتم Mobilegeddon در سال گذشته، سازگاری صفحات وب با گوشی های تلفن همراه، به یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی تبدیل شده است.
بنابراین AMP که با هدف بارگذاری سریع صفحات وب در گوشی های تلفن همراه، ایجاد شده است می تواند در زمینه دستیابی وبسایت ها به رتبه بندی بهتر بسیار موثر باشد.

(جهت اطلاع از خدمات طراحی سایت در شیراز کلیک کنید)

لطفا به خاطر داشته باشید که هرچند Accelerated Mobile Pages سرعت بارگذاری صفحات وب را افزایش می دهد .
و از این جهت در بهبود سئو سایت مهم است اما نسبت به سایر فاکتورهای بهینه سازی سایت از اولویت خاصی برخوردار نیست .
و فقط می توان آن را به عنوان یکی از تاکتیک های سئو مد نظر قرار داد.

باید خود را برای این دگرگونی آماده کنید

گوگل تلاش می کند تا با ارائه Accelerated Mobile Pages رفتار و عادات جستجو را در میان کاربران تلفن همراه تغییر دهد. دوستان عزیزم دیگر توجیه زیادی برای عدم استفاده از صفحات موبایلی پرشتاب وجود ندارد. زیرا با افزایش کاربران گوشی های تلفن همراه در دنیای وب، سایت هایی که با این تغییر هماهنگ نباشند به احتمال زیاد بخش بزرگی از ترافیک خود را از دست خواهند داد (تاکید می کنم به احتمال زیاااد)

اجرای صفحات موبایلی پرشتاب آسان است و گوگل تمامی موارد مورد نیاز را به صورت یک فریم ورک متن باز فراهم آورده تا صاحبان سایت ها را به پذیرش هر چه بیشتر آن تشویق کند.

مختص شما:  آیا ثبت سایت در گوگل واجب است

به هر حال به همه برنامه نویسان محترم که می خواهند سورس سایت آنها در سئو سایت وضعیت مناسبی داشته باشد، پیشنهاد اکید می کنم که از این پس حواسشان بیشتر به کد نویسی هایشان باشد !!!

یادگیری کدهای amp بسیار بسیار ساده است اما کلا گوگل دنبال چیز دیگری است …

اخبار مهمی درباره AMP

اخبار مهمی درباره AMP

AMP یک ساله شده است و به سرعت در حال پیشرفت است. آیا در نهایت از طراحی واکنشگرا سربلند بیرون خواهد آمد؟

بد نیست بدانید درحال حاضر بیش از 600 میلیون صفحه AMP در 700000 دامنه اینترنتی وجود دارد که البته سهم ایران از این میزان کمتر از 5% است …

بلافاصله بعد از پروژه های تحقیقاتی جدید گوگل که نشان دهنده برتری موبایل در میان سایر دستگاه های نمایش صفحات وب در جهان بود .
شرکت در حال جشن گرفتن نخستین سالگرد سامانه شتاب دهنده صفحات موبایلی (AMP) می باشد.
و خلاصه ای از مراحل برجسته و موفقیت های حساب شده اش ارائه داده است .

با توجه به اینکه گفته شد “بد نیست بدانید درحال حاضر بیش از 600 میلیون صفحه AMP در 700000 دامنه اینترنتی وجود دارد”، ناشرین AMP شاهد ترافیک تکراری بیشتر و نرخ مشارکت دهی بالاتری هستند.

اخبار مهمی درباره AMP :

  • واشنگتن پست: 23 درصد در سیستم موبایلی کاربران جستجو شده اند که نرخ بازگشت 7 روزه دارند.
  • وایرد: 25 درصد افزایش در نرخ کلیک مستقیم از نتایج جستجو، با نرخ مشارکت دهی در تبلیغات افزایشی به میزان 63 درصد.
  • در یک تحقیق دابل کلیکی: بیش از 80 درصد از ناشرین AMP نرخ بازدید بالاتری را دریافت کرده اند.
مختص شما:  آموزش سئو سایت با بررسی قوانین خاص الگوریتم گوگل

ماه گذشته، گوگل نتایج جستجو موبایلی را گسترش داد. شرکت گوگل تاکید کرد که AMP یک فاکتور رنک به شمار نمی رود. با اینحال، گوگل گفت که لینکها را مانند دیگر ورژن ها، در صفحاتی که AMP فعال دارند نشان می دهد.

گوگل زمان زیادی را به نسبت سالهای گذشته صرف نمود تا ناشران و توسعه دهندگان موبایلی را قانع کند با شرایط واکنشگرا در نتایج کاربران موبایلی کنار بیایند.
طراحی واکنشگرا و AMP متقابلا یکدیگر را در بر ندارند؛ با اینحال، صفحات AMP عموما سریعتر از صفحات واکنشگرا (RESPONSIVE) لود می شوند.
ممکن است که AMP یه صفحات واکنشگرا ترجیح داده شود.
با اینحال، گوگل موضع شفاف و رسمی در این خصوص اتخاذ نکرده است.(خودمانی که بخواهیم باشیم باید بگویم چه وقت گوگل موضع شفافی اعلام کرده است که این بار دوم آن باشد؟!!!!)

اخبار مهمی درباره AMP

اخبار مهمی درباره AMP

نکته بحث برانگیزتر اخبار مهمی درباره AMP :

نکته بحث برانگیزتر این است که یکی از کارکنان گوگل (آدام گرینبرگ) در کنفرانس SMX یعنی در Search Marketing Expo گفت که صفحات AMP لینک های نرم افزاری قدیمی را “با توجه به پیشبینی آینده” باطل می کند .
که میتوان استدلال کرد باعث میشود کاربر به تجربیات جستجوی بهتری دست یابد.

AMP در هسته خود دارای ابتکار عمل است تا بتواند تجربیات وب موبایلی را بهبود دهد. با توجه به اینکه AMP سورس باز است و توسط شرکتهای زیادی بهبود می یابد، گوگل رقابت صفحات موبایلی را با اپلیکشنها میبیند که برای ادامه موفقیت هایش الزامیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

وبینار چیست و چه تاثیری بر توسعه کسب و کار دارد x بخوانید...