ابزار بهینه سازی هاست ایران

ابزار بهینه سازی هاست ایران

ابزار بهینه سازی هاست ایران

با سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان . ممنون که مهراکت را برای مطالعه ابزار بهینه سازی هاست ایران انتخاب کردیده اید.امیدواریم در این مطلب به همه پرسش های شما در این زمینه پاسخ داده باشیم.تا اخر با ما باشید.با تشکر

سئو یکی از مهم‌ترین موضوعات در راه‌اندازی سایت است و اهمیت به آن می‌تواند تضمین کند که تلاشی که برای ساخت سایت و ارائه محتوا انجام می‌دهید، موردتوجه موتورهای جستجو و درنهایت کاربران هم قرار می‌گیرد. اما برای این کار به ابزار مناسب و کاربردی نیاز دارید.

ابزار بهینه سازی هاست ایران

ابزار بهینه سازی هاست ایران

بهینه‌سازی برای موتور جستجو یا همان سئو (SEO) یکی از دشوارترین مراحل راه‌اندازی یک سایت است. روش گوگل و دیگر موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی سایت شما دائماً تغییر می‌کند. یعنی اگر می‌خواهید در این رقابت پیشی بگیرید، باید با جدیدترین روش‌های SEO آَشنا و همراه باشید.

خبر خوب اینکه ابزارهای عالی متعددی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای SEO سایت و به دست آوردن اطلاعات لازم جهت ارتقای رتبه سایت خود استفاده کنید. اگر آن‌ها را بشناسید و بدانید چه‌کارهایی می‌توانند برایتان انجام دهند، برای موفق شدن کاملاً مجهز خواهید بود.

در این مقاله مواردی از بهترین ابزارهای SEO را به شما معرفی می‌کنیم. هر یک از آن‌ها می‌توانند به ارتقای رتبه سایت شما در میان نتایج موتورهای جستجوی معروف ازجمله Google و Bing کمک کنند. این ابزارها به شرح زیر هستند:

 1. Google Search Console

Google Search Console مجموعه‌ای از خدمات است که به کمک آن‌ها می‌توانید بفهمید موتور جستجو چگونه سایت شما را می‌بیند. این سرویس ابزارهای متنوعی در اختیار شما قرار می‌دهد که جنبه‌های مختلف SEO را پوشش می‌دهند.

برای مثال با Google Search Console می‌توانید هر نوع خطای کرول موجود روی وب‌سایت خود را پیدا کرده و فوراً اصلاح کنید. همچنین شما را از وجود یک بدافزار در سایت، کلیدواژه‌هایی که کاربران برای پیدا کردن سایت شما استفاده می‌کنند، و همچنین بک‌لینک‌هایی که گرفته‌اید مطلع می‌کند.

ابزار بهینه سازی هاست ایران

ابزار بهینه سازی هاست ایران

اگر رتبه سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) برایتان مهم است، ویژگی‌های فراوان این سرویس آن را به یک ضرورت برای شما تبدیل می‌کند. مشخص است که این سرویس روی نتایج Google تأکید دارد، اما نگران نباشید. اگر رتبه سایت شما در Google بالا باشد، احتمالاً رتبه آن در دیگر موتورهای جستجو هم بالا خواهد بود.

مختص شما:  دریافت هاست رایگان خارجی

یادگیری نحوه استفاده از Google Search Console بسیار ساده است. همچنین اضافه کردن سایت خود و شروع به استفاده از آن بسیار آسان است. پس هیچ بهانه‌ای برای استفاده نکردن از آن ندارید.

ویژگی‌های اصلی:

 • نظارت بر نحوه بررسی سایت شما توسط Google
 • اطلاع از کلیدواژه‌هایی که بازدیدکنندگان برای دستیابی به سایت شما استفاده می‌کنند.
 • دوری از خطاهای کرول، متا‌ تگ و نقشه سایت
 • به‌روزرسانی فایل txt سایت
 • نظارت بر بک‌لینک‌های سایت
 • دریافت هشدار در صورت حمله بدافزار به سایت

قیمت: رایگان!

 1. SEMrush

SEMrush یک ابزار بررسی کلیدواژه است و به کمک آن می‌توانید بفهمید چند نفر به دنبال یک عبارت خاص می‌گردند. از همه مهم‌تر اینکه اطلاعاتی درباره کلیدواژه‌های مشابه، تبلیغات مرتبط، فهرست محصولات و بسیاری امکانات دیگر در اختیارتان قرار می‌دهد.

SEMrush علاوه بر اینکه ابزاری عالی برای بررسی کلیدواژه‌هاست، می‌تواند اطلاعاتی درباره استراتژی‌های رقیبان به شما بدهد. برای مثال، می‌تواند نشان دهد که ترافیک سایت‌شان چقدر است، چه مقدار از این ترافیک حاصل از تبلیغات پولی است، و بک لینک‌هایشان را هم به شما ارائه کند.

اگر از دسته افرادی هستید که به بررسی کلیدواژه‌ها علاقه دارند، به ابزاری همچون SEMrush نیاز دارید. با استفاده از آن می‌توانید بفهمید دقیقاً چه کلیدواژه‌هایی بهترین نتیجه را برای تلاش‌هایتان فراهم می‌کنند. می‌توانید بررسی کنید که سایت رقیبان بر اساس چه عباراتی رتبه‌بندی می‌شوند.

این سرویس شما را قادر می‌سازد تا نیم‌نگاهی به تبلیغات رسانه‌ای و متنی رقیبان خود داشته باشید. این موضوع در عمل می‌تواند باعث صرفه‌جویی چشمگیری در هزینه‌هایتان شود. اما به یاد داشته باشید که داشتن این حجم از اطلاعات نشان‌دهنده این است که یادگیری استفاده از این سرویس ممکن است کمی زمان‌بر باشد.

ویژگی‌های اصلی:

 • بررسی ارزش عبارات خاص
 • اطلاع از کلیدواژه‌هایی که رتبه سایت رقیبان را تعیین می‌کنند و اطلاع از ترافیک سایت آن‌ها
 • دریافت اطلاعات بیشتر درباره بک لینک‌های سایت
 • اطلاع از تبلیغات متنی و رسانه‌ای رقیبان

قیمت: به‌صورت رایگان می‌توانید تا ۱۰ نتیجه در هر روز کسب کنید و یا می‌توانید هزینه اشتراک ماهانه با قیمت پایه ۹۹.۹۵ دلار بپردازید.

 1. BuzzStream

BuzzStream مجموعه ابزارهایی برای جستجوی دامین، بازاریابی ایمیل و مدیریت پروژه در اختیارتان می‌گذارد. این مورد یک پلتفرم کامل و جامع است و امکانات متعدد آن واقعاً تحسین‌برانگیز است. حال ببینیم این امکانات چگونه به تأمین نیازهای شما در حوزه SEO کمک می‌کنند.

مختص شما:  افزایش سرعت هاست

در حوزه بررسی می‌توانید با BuzzStream فهرستی از نتایج مربوط به کلیدواژه‌های مدنظر خود را به دست آورید. سپس اطلاعاتی درباره هر یک از آن سایت‌ها ازجمله رتبه کلی، اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی مرتبط، عمر و اعتبار دامین و بسیاری اطلاعات دیگر را به شما ارائه می‌کند.

در عمل می‌توانید از این امکانات برای انجام بررسی عمیق برای شناخت رقیبان و محتوایی که منتشر می‌کنند استفاده کنید. علاوه بر این، حتی می‌توانید به کمک این ابزار فهرستی از نویسنده‌هایشان و هدف هر یک از آن‌ها تهیه کنید تا بتوانید نظارت و توجه بیشتری به استراتژی‌هایشان داشته باشید.

ویژگی‌های اصلی:

 • تحقیق درباره رقیبان بر اساس هر کلیدواژه هدفی که مدنظر دارید.
 • کسب اطلاعات درباره سن و اعتبار دامین برای سایت‌های خاص
 • اطلاع از رتبه رقیبان در SERPها
 • پیدا کردن اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی سایت‌های رقیبان
 • ایجاد فهرستی از نویسندگانی که برای سایت‌های رقیبان فعالیت می‌کنند و دنبال کردن کار آن‌ها

قیمت: هزینه استفاده از BuzzStream از ماهانه ۲۴ دلار شروع می‌شود.

ابزار بهینه سازی هاست ایران

ابزار بهینه سازی هاست ایران

 1. Moz Pro

Moz Pro شامل ابزارهای مختلفی است که برای کمک به شما در حل مشکلات SEO با استفاده از رویکرد داده محور ایجاد شده‌اند. به‌طور خلاصه Moz Pro شبیه SEMrush است و می‌توانید کلیدواژه‌های طولانی خاص یا دیگر دامین‌ها را به کمک آن بررسی کنید. به کمک این اطلاعات می‌توانید از بکار بردن کلیدواژه‌هایی که کاربرد کمی دارند خودداری کنید و شناخت بهتری نسبت به فعالیت رقیبان خود به دست آورید.

وقتی با استفاده از Moz Pro یک کلیدواژه را بررسی می‌کنید، یک نمره سختی به شما نشان می‌دهد، به این معنی که داشتن رتبه خوب برای آن عبارت خاص چقدر دشوار خواهد بود. همچنین می‌توانید ببینید که چه تعداد از مردم آن عبارت را جستجو می‌کنند. حتی می‌توانید فهرستی از کلیدواژه‌ها تهیه کنید تا به‌راحتی آن‌ها را مقایسه کنید. این‌ها تمام ویژگی‌هایی هستند که از یک ابزار بررسی کلیدواژه خوب می‌خواهید. اما Moz Pro علاوه بر آن‌ها به لطف داشتن یک رابط کاربری تصویری یک سر و گردن از بقیه بالاتر است.

مختص شما:  تغییر دامنه اصلی در cpanel

اگر می‌خواهید بدانید چه چیزی Moz Pro را منحصربه‌فرد می‌کند، باید گفت که این پلتفرم یک افزونه کروم ارائه می‌کند و می‌توانید برای کسب اطلاعات درباره هر دامینی که می‌خواهید از آن استفاده کنید. علاوه بر این پیشنهاد‌هایی درباره بهینه‌سازی صفحات به شما ارائه می‌کند و همانند Google Search Console در صورت وجود خطای کرول به شما هشدار می‌دهد.

ویژگی‌های اصلی:

 • بررسی قدرت رقابتی یک کلیدواژه و آمار جستجوی آن
 • دریافت پیشنهاد درباره کلیدواژه‌های مرتبط
 • تحقیق درباره رقیبان، ازجمله کدام کلیدواژه‌ها را هدف قرار می‌دهند.
 • استفاده از افزونه کروم برای بررسی دامین‌های دیگر بدون نیاز به مراجعه به سایت Moz
 • امکان فهرست‌بندی و مقایسه چند کلیدواژه
 • دریافت پیشنهاد برای بهینه‌سازی صفحات و هشدار برای خطاها

قیمت: کاربران به‌طور رایگان می‌توانند تا ۵۰ جستجو در هر ماه انجام دهند و طرح‌های اشتراک پولی از ۹۹ دلار برای یک ماه شروع می‌شوند

ویژگی‌های اصلی:

 • تحلیل بک لینک‌های سایت شما
 • حذف لینک‌های مخربی که ممکن است روی SEO سایت شما تأثیر بگذارند.
 • ایجاد گزارش از بک لینک‌ها برای مشتریان شما
 • اتصال به Google analytics برای دسترسی به اطلاعات بیشتر
 • نظارت بر سهم سایت شما در شبکه‌های اجتماعی

قیمت:  طرح‌های Linkody از ۱۴.۹۰ دلار در هر ماه برای دو دامین شروع می‌شود.

در ابزار بهینه سازی هاست ایران عمیق جستجو کنید و کوتاهی نکنید

در حوزه راه‌اندازی یک سایت،SEO تنها یک تکه از پازل نهایی است. اما اگر می‌خواهید سایت شما آمار بازدیدکننده خوبی داشته باشد، تکه‌ای است که باید توجهی ویژه به آن داشته باشید. درنهایت باید گفت اگر سایت شما و محتوای آن بهینه‌سازی نشده باشد، موتورهای جستجو اهمیتی به تلاش و وقتی‌که برای پست‌های بلاگ خود گذاشته‌اید نمی‌دهند.

شمار زیادی از سرویس‌هایی که می‌توانید برای ارتقای رتبه خود در نتایج جستجو استفاده کنید وجود دارد. اما گزینه‌های مورد علاقه اغلب کاربران Google Search Console، Moz Pro و SEMrush هستند. اولین مورد، دارای ابزارهای بسیاری است که می‌توانید برای درک نحوه بررسی سایت خود توسط موتورهای جستجو استفاده کنید. دو مورد بعدی امکان انجام تحقیق پیشرفته روی کلیدواژه را فراهم می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

تشخیص هاست یک وب سایت x بخوانید...