ابزارهای ساخت نقشه گرمایی

ابزارهای ساخت نقشه گرمایی

در این مقاله از مهراکت از شما دعوت میکنیم تا با ابزارهای ساخت نقشه گرمایی اشنا شوید

با مهراکت همراه باشید

لیست ابزارهای ساخت نقشه گرمایی

سایت Hotjar

یکی از ابزار های که می‌توانید به کمک آن نقشه حرارتی برای سایت خود ایجاد نماید سایت Hotjar است. کافی است در سایت ثبت‌نام کرده و کد آن را در داخل سایت خود قرار دهید و بعد از آن مانیتورینگ سایت آغاز خواهد شد. در راهنمای سایت Hotjar هشت تست نقشه حرارتی به همراه راه حل هر یک از آن ها ارائه شده است که توسط ۳ نوع هیت مپ زیر قابل انجام است.

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

Click and Tap Heatmaps

 

نشان می‌دهد که بازدیدکنندگان از طریق سیستم دسکتاپ بر روی کدام ناحیه بیش‌ترین کلیک را انجام کرده اند. و یا از طریق موبایل یا تبلت کدام بخش های صفحه را بیشتر لمس کرده‌اند.

ابزارهای ساخت نقشه گرمایی

Move HeatMaps

 

تنها برای سیستم های دسکتاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد و با بررسی حرکات موس به شما نشان می‌دهد که کاربران به چه بخش های بیشتر توجه کرده‌اند.

 

Scroll HeatMaps

ابزارهای ساخت نقشه گرمایی

نشون میده که تا کجای صفحه بیشتر اسکرول می‌خوره؟ وقتی تعداد زیادی از کاربران تا انتهای صفحه رو اسکرول می‌کنن و هنوز دنبال هدفشون می‌گردن، می‌تونه معنیش این باشه که محتوای مهم سایت به خوبی در معرض دید قرار نگرفته.

Crazy Egg

هم یکی دیگه از ابزارهای تهیه نقشه حرارتی هست. علاوه بر این که اسم جالبی داره، کارکردش هم بی نظیره. کافیه به وب‌سایتش مراجعه کنید و دامنه ی خودتون رو وارد کنید. بعد از تایید دسترسی‌های مورد نیاز این ابزار، می‌تونید به مدت 30 روز از امکاناتش به صورت رایگان استفاده کنید. ضمنا فوتر سایت هم نکته جالبی رو گوشزد می‌کنه. شرکت‌های بزرگی مثل Yahoo و Dell از همین ابزار برای تهیه و آنالیز نقشه‌های حرارتی‌شون استفاده می‌کنن.

مختص شما:  schema markup چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

آنالیز کامل وب سایت x بخوانید...