ابزارهای تولید محتوای تصویری

ابزارهای تولید محتوای تصویری

ابزارهای تولید محتوای تصویری

این مقاله که توسط سئوبلک منتشر شده حاوی اطلاعات گرابهایی برای تولید محتوای تصویری استزبه این صورت که ابزارهای تولید محتوای تصویری با دسته بندی زیر به شما معرفی میکند.

 • ابزارهای ساخت تصاویر
 • ابزارهای ساخت اینفوگرافیک
 • ابزارهای ساخت لوگو
 • ابزارهای ساخت کلاژ
 • ابزار طراحی عکس های کاور و پس زمینه
 • ابزارهای تولید تصاویر پروفایل

ابزارهای ساخت تصاویر

 کانوا (Canva) :

 

کانوا Canva یکی از ابزارهای چندمنظوره برای تولید تصاویر در تولید محتوا است. این ابزار جالب، بخش‌های متنوعی دارد. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید، تصاویر مناسب برای محتوای‌تان بسازید، رزومه درست کنید یا به دنبال طراحی جلد کتاب هستید، در هر حال کانوا برای‌تان گزینه‌های مختلفی در آستین دارد.

این ابزار پرطرفدار برای شبکه‌های اجتماعی هم خدمات خیلی خوبی ارائه می‌کند. عکس‌های پس‌زمینه یا کاور، عکس برای پُست‌های مختلف، عکس پروفایل و تصاویر تبلیغاتی از جمله خدماتی است که کانوا به رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تغییر حجم عکس‌ها، ساخت لوگو، ایجاد کُلاژهای مختلف تصویری و اینفوگرافیک هم از سایر بخش‌های مفید و مورد‌ استفاده کانوا است.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

پیک‌مانکی (PicMonkey) :

 

پیک مانکی PicMonkey  هم یکی دیگر از ابزارهای بسیار مفیدی است که به شما کمک می‌کند، محتوایی جذاب و مخاطب‌پسند تولید کنید. طراحی و ویرایش تصاویر باکیفیت برای شبکه‌های اجتماعی نقش زیادی در همراه شدن مخاطبان با شما دارد.

PicMonkey  از آن ابزارهایی است که به شما انتخاب‌های زیادی می‌دهد: تولید عکس پروفایل، تغییر حجم و اندازه عکس‌ها، تصاویر کُلاژ و… . یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود، پیک‌مانکی در فهرست ابزارهای تصویر‌ی جای خیلی خوبی داشته باشد، وبلاگ این ابزار است.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

وبلاگ PicMonkey در سطح اینترنت به کاربران مختلف، درباره استفاده از هر یک از ویژگی‌ها و گزینه‌های این ابزار توضیح و آموزش می‌دهد. پس دیگر هیچ نقطه گنگ و مبهمی در استفاده از آن باقی نمی‌ماند. چه چیزی از این بهتر؟

استنسیل (Stencil) :

 

استنسیل Stencil هم از آن ابزارهای مفیدی است که آشنایی با آن می‌تواند به کلی شیوه ارتباط‌تان با مخاطب را دگرگون کند. استنسیل در لغت به معنای شابلون است. یعنی همان وسایلی که طرح‌های مختلفی را مثل یک قالب روی خود دارند و با گذاشتن  آنها روی کاغذ و… می توانید به سادگی چندین طرح مشابه را ترسیم کنید.

استنسیل یا همان شابلون هم دقیقا چنین کاربردی دارد. به کمک آن می‌توانید، لوگوها و طرح‌هایی که برای تولید تصویر کشیده‌اید، ذخیره کنید و بعدا برای کارکردهای مختلف از آنها استفاده کنید.

استنسیل هم مثل دو ابزاری که قبل‌تر معرفی کردیم، کاربردهای مختلفی مثل: تغییر اندازه، امکان ایجاد کلاژ و… دارد فقط باید یادتان باشد که همه امکاناتی که در اختیار کاربران می‌گذارد به صورت رایگان نیست. اگر مي‌خواهید از همه بخش‌های آن استفاده کنید باید اندکی دست به جیب بشوید.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

بی‌فانکی (BeFunky):

 

با بی‌فانکی  BeFunky هم می‌توانید، تصاویر مختلفی را ویرایش کنید. یکی از ویژگی‌های برجسته بی‌فانکی این است که برخلاف بیشتر ابزارهای تولید و ویرایش تصاویر نیازی به ثبت‌نام در وبسایت ندارد.

مختص شما:  نکات سئو در نویسندگی

همین موضوع کار را راحت و دوست‌داشتنی‌تر می‌کند. چون دسترسی به آن خیلی ساده‌تر می‌شود. با بی‌فانکی هم می‌توانید اینفوگرافیک درست کنید، کلاژهای جالب بسازید و به عبارتی دیگر تصاویری خلق کنید که مخاطب را جادو می‌کند.

کار کردن با بی‌فانکی خیلی ساده است و برای کسانی که خیلی حرفه‌ای از عکس و ویرایش و… سر در نمی‌آورند، ابزار خیلی مناسبی خواهد بود.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

از نطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

ابزارهای ساخت اینفوگرافیک

وِنیج (Vennage):

 

ونیج Vennage از آن دسته ابزارهایی است که انگار فکر شما را می‌خواند. فقط کافی است، داده‌ها و اطلاعاتی را که می‌خواهید در قالب اینفوگرافیک دربیاورید به این ابزار بسپارید تا نتیجه‌ای مطلوب و ایده‌آل در اختیارتان بگذارد. قالب‌های متنوعی در ونیج وجود دارد. باید ببینید که کدام قالب و شکل برای تولید اینفوگرافیک، برای‌تان مناسب‌تر است و با سلیقه‌تان همخوانی بیشتری دارد. البته نکته‌ای هم در این میان وجود دارد: اگر بخواهید از همه امکانات ونیج بهره ببرید باید کمی خرج کنید چون تمام امکاناتی که ارائه می‌دهد، رایگان نیست.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

اینفوگرام (Infogr.am):

 

اینفوگرام Infogr.am ، یکی از آن ابزارهای به شدت تخصصی و حرفه‌ای است. با اینفوگرام می‌توانید داده‌های خیلی وسیعی را به شکل اینفوگرافیک دربیاورید. طراحی لوگو هم از سایر امکاناتی است که اینفوگرام در اختیارتان می‌گذارد. اما اگر می خواهید از چیزهای دیگری که اینفوگرام ارائه می‌کند، استفاده کنید باید هزینه پرداخت کنید. اینفوگرام برای تصویرسازی دست شما را می‌گیرد و اجازه می‌دهد که محتوای تصویری‌تان کاملا حرفه‌ای و شکیل به نظر برسد.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

پیک‌توچارت (PiktoCHart):

 

پیک‌توچارتPiktoCHart  از آن دست ابزارهایی است که میان تولیدکنندگان محتوای تصویری مشهور است. امکانات بی‌نظیر و متنوع این ابزار رایگان است و دلیل شهرت و محبوبیت آن هم دقیقا همین نکته است.

یکی دیگر از مزایایی پیک‌توچارت این است که هم حرفه‌ای‌ها دوستش دارند و هم افراد مبتدی. ساختار ساده و قابل فهمی که ارائه می‌کند باعث شده تا گستره وسیعی از کاربران به سراغش بروند. بسیاری از سازمان‌های مطرح و معروف برای طراحی لوگو و تصویر از پیک‌توچارت بهره می‌برند.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

ویزمی (Visme):

 

ویزمی Visme هم برای افراد مبتدی، انتخاب خیلی خوبی به حساب می‌آید. مراحل کار با این ابزار برای غیرحرفه‌ای‌ها خیلی ساده است. به راحتی می‌توان به کمک ابزارهای رایگان ویزمی به تولید انواع گرافیک پرداخت و تصاویری باکیفیت و عالی تولید کرد.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

ایزلی (Eas.ly):

 

 

ایزلی Eas.ly ادعا می‌کند که بیش از ۴ میلیون اینفوگرافیک تولید کرده است. این ادعا کاملا درست است. چون اگر شما هم سری به آن بزنید، خیلی زود متوجه می‌شوید که کار کردن با ایزلی خیلی راحت و دوست‌داشتنی است. نسخه رایگان آن نسبت به نسخه پولی، امکانات کمتری ارائه می‌کند اما باز هم ابزار خیلی خوبی است. اگر نخواهید بابت تولید محتوای تصویری، هزینه کنید حتما باید به سراغ نسخه رایگان ایزلی بروید.

مختص شما:  آیا ساختار لینک های داخلی مهم است

ابزارهای تولید محتوای تصویری

بیشتر بخوانید:

ابزارهای ساخت لوگو

لوگوگاردن (LogoGarden):

 

لوگوگاردن LogoGarden ، ابزاری به شدت ساده و سریع برای طراحی لوگو است. اگر خیلی با طراحی لوگو آشنا نباشید و با طراحی لوگو به کمک تصاویری که از قبل موجود هستند و در کتابخانه این ابزار وجود دارند، مشکلی ندارید، سریعا به سراغ لوگوگاردن بروید. علاوه بر خدمات رایگانی که این ابزار طراحی لوگو در اختیار شما قرار می‌دهد، تیم لوگوگاردن در ازای دریافت مبالغی که طراحی لوگوی اختصاصی هم انجام می‌دهند.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

لوگوتایپ‌میکر (LogotypeMaker):

 

لوگوتایپ‌میکر LogotypeMaker یکی از بهترین ابزارها برای شرکت‌های کوچک و استارتاپ‌هایی است که به دنبال طراحی لوگوی اختصاصی برای کسب‌وکار نوپای خود هستند. در این وبسایت، بیش از ۲۰۰فونت و اندازه برای تایپ وجود دارد. اگر می‌خواهید لوگویی ساده و جالب داشته باشید حتما به وبسایت لوگوتایپ‌میکر هم سری بزنید که دست خالی بیرون نخواهید رفت.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

یوکرفت (UCraft):

 

یوکرفت UCraft یکی از سیستم‌های معروف تولید محتوا است. علاوه بر این، خدماتی هم در زمینه ویرایش لوگو به مشتریان ارائه می‌کند. کار کردن با یوکرفت ساده است و اگر چه لوگویی که طراحی می‌کنید، خیلی حرفه‌ای نیست ولی برای تازه‌کارها و کسانی که برای وبلاگ یا وبسایت‌شان به دنبال لوگو هستند، گزینه خوبی به شمار می‌رود.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

لوگاستر (Logaster):

 

لوگاستر Logaster هم یکی دیگر از ابزارهای تولید لوگوی رایگان است که به شما اجازه دانلود تصاویر مختلف در اندازه‌های کوچک می‌دهد. اگر می‌خواهید از تصاویر برای طراحی لوگوی خود استفاده کنید باید به دنبال به روز کردن نسخه‌های تازه باشید. در این صورت تصاویری که برای طراحی لوگو به کار خواهید برد، بزرگتر و واضح‌تر در دسترس‌تان قرار می‌گیرند.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

بیشتر بخوانید:

ابزارهای ساخت کلاژ

فُتُر (Fotor):

 

فُتر Fotor وبسایت فوق‌العاده‌ای برای ساختن کلاژها است. با آپلود کردن تصاویری که دوست دارید از رایانه، شبکه‌های اجتماعی، دراپ‌باکس و… می توانید کلاژی زیبا داشته باشید. ضمن اینکه خبر بسیار خوبی که می‌توان درباره فتر به شما داد، این است که اپلیکیشن آن هم در قالب اندروید، اپل و ویندوز قابل استفاده است.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

فوتویزی (PHotovisi):

 

ساختار فوتویزی PHotovisi برای ساختن کلاژ خیلی ساده است. به راحتی می‌توانید با انتخاب یک تِم، عکس‌تان را به آن اضافه کرده و با انواع متن‌ها و شکل‌ها، کلاژی جالب درست کنید. اما باید حواس‌تان باشد که اگر بخواهید از نسخه رایگان و در دسترس فوتویزی استفاده کنید، علامت واترمارک یا همان نقش‌هایی که مثل لوگویی کوچک، نام و نشان فوتویز را نشان می‌دهد روی کلاژهایی که می‌سازید، قرار خواهد گرفت.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

پیکچرتولایف (Picture2life):

 

پیکچرتولایف Picture2life یکی از قوی‌ترین ابزارها برای ویرایش تصویر است. خیلی سریع و ساده به کمک آن می‌توانید کلاژهایی شخصی‌سازی‌شده بسازید و انواع  GIF را طراحی کنید. خدمات مختلفی به صورت غیررایگان هم از سوی این ابزار تولید کلاژ به کاربران ارائه می‌شود. اما به طور کلی رایگان و در دسترس عموم است.

مختص شما:  محتوای اقتباسی چیست

ابزارهای تولید محتوای تصویری

فوتوکلاژ (PHotoCollage):

 

فوتوکلاژ PHotoCollage هم نمونه‌ای از ابزارهای رایگان است که به کاربران کمک می‌کند، کلاژهای زیبایی متناسب با سلیقه خود برای انواع شبکه‌های اجتماعی مثل گوگل‌پلاس، توئیتر و… بسازند. این ابزار هم دارای خدمات جانبی دیگری است که استفاده از آنها هزینه دارد.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

گوگل فوتوز (Google Photos):

 

آیا می‌دانستید که گوگل در بخش ابزارهای ویرایش تصویر خود، ابزاری هم برای ساخت کلاژ دارد؟ به کمک گوگل‌فوتوز Google Photos می‌توانید برای خود کلاژهایی طراحی و تولید کنید و آنها را روی گوگل‌درایو ذخیره کنید. برای اینکه کیفیت کارتان بالا برود، ابزارهای ویرایش متنوعی وجود دارد. بهترین نکته ماجرا این است که تمام ابزارهای متنوع این ابزار کاملا رایگان ارائه می‌شود.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

بیشتر بدانید:

ابزار طراحی عکس های کاور و پس زمینه

پیج‌مودو (Pagemodo):

 

پیج‌مودو Pagemodo بیش از ۱ میلیون کاربر دارد. ویژگی‌های متنوع و کاربردی آن مثل: تِم‌های مختلف، تصاویر گوناگون و امکان آپلود کردن تصاویری از دستگاه‌های مختلف کاربر باعث شده است که همه به سراغ این ابزار رایگان بروند. اما اگر بخواهید در مسیری حرفه‌ای‌تر کار کنید برای به روز کردن پیج‌مودو باید به سراغ نسخه‌های پولی بروید.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

ادوبی اسپارک (Adobe Spark):

 

ادوبی اسپارک Adobe Spark ، یک اپلیکیشن رایگان است که به کاربران در ساخت کاور شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند. این اپلیکیشن تعداد زیادی ابزار ویرایش، تغییر اندازه و… دارد. البته نکته‌ای هم وجود دارد که حتما باید بدانید. بَنر ادوبی‌اسپارک تا زمانی که به عضویت ادوبی کلاود  (adobe cloud) درنیایید، روی تصاویر پس‌زمینه شما وجود خواهد داشت. ناگفته نماند که ادوبی کلاود هم سیستمی است که با پذیرش عضو، امکان استفاده از گزینه‌های مختلفی را به کاربران می‌دهد.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

 

ابزارهای تولید تصاویر پروفایل

تایم‌لاین‌اسلایسر (Timeline Slicer):

 

Timeline Slicer هم یکی دیگر از ابزارهایی است که به شما در ویرایش عکس‌های پروفایل‌تان کمک می‌کند. این ابزار مفید می‌تواند میان اندازه و ترکیب عکس پروفایل و کاور تناسب ایجاد کند. این ابزار علاوه بر خدماتی که در زمینه عکس پروفایل در دسترس کاربران قرار می‌دهد برای طراحی و مقیاس‌بندی عکس‌های تبلیغاتی هم مناسب است.

ابزارهای تولید محتوای تصویری

دیگر نرم افزارها ب شرح زیر هستند

نرم افزار برای تولید محتوای تصویری

 • فوتوشاپ Photoshop
 • نرم‌افزار جئو جبرا GEO GEBRA
 • نرم افزار Quora

نرم افزار تولید محتوای ویدئویی

 • تری دی مکس (۳D Max)
 • افتر افکت (Adobe After Effects CC)
 • کامتازیا Camtasia
 • آدوب فلش Adobe Flash Professional
 • پریمیر پرو Premiere pro
 • فوتوشاپ Photoshop

نرم افزارهای تولید محتوای آموزشی-الکترونیکی

 • استوری لاین (Articulate Storyline)
 • کامتازیا Camtasia
 • آتوپلی مدیا استادیو AutoPlay Media Studio
 • آدوب فلش Adobe Flash Professional
 • آدوبی آودیشن (Adobe Audition)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید بک لینک چیست x بخوانید...