آیا گوگل می تواند CSS را بخواند

آیا گوگل می تواند CSS را بخواند

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که CSS چیست و آیا گوگل میتواند CSS را بخواند. ما در مهراکت با این مقاله سعی کردیم پاسخ این دو سوال را بدهیم.

تاکتیک جدید ضد اسپم

بسیاری از وبمسترها گزارش داده اند که روبوت گوگل شروع به خواندن و ایندکس کردن فایلهای خارجی CSS آنها کرده است. فایلهای CSS چه می باشند و چرا گوگل آنها را ایندکس می کند و این موضوع چه تاثیری در رتبه گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر دارد؟

موتور جستجوگر گوگل دستورالعمل‌های بخش وب مستر خود را بروز کرده است. این تغییرات بر روی سایت‌هایی که JavaScript و CSS را بلاک کرده‌اند تأثیر گذار خواهد بود. طبق آخرین تغییرات و گفته‌های وبلاگ اصلی Google’s Webmaster، گوگل با بروز رسانی سیستم Indexing، سعی دارد تا از CSS و JavaScript بهره بیشتری ببرد. هدف گوگل از این تغییرات نزدیک کردن مرورگرها به دنیای مدرن می‌باشد.
گوگل صراحتاً در این تغییرات به روبات‌های جستجوگر خود (Google bot) اجازه دسترسی به محتوای JavaScript و CSS را در وب سایت‌ها داده است.
گوگل در این دستورالعمل چنین گفته است:
این بروز رسانی به وب مسترها کمک می‌کند تا خیلی بهتر بتوانند محتوای مطالبشان را ایندکس کنند. محدود کردن و مسدود کردن دسترسی روبات‌ها به JavaScript و CSS در robots.ext به صورت مستقیم باعث می‌شود تا الگوریتم‌های ما قادر به رندر کردن و ایندکس کردن مطالب شما نباشند و نتیجه نامناسب آن در رتبه بندی‌های جستجو برای سایت شما نمایان می‌شود.

پیشنهادات و نصیحت‌های گوگل در مورد Google Indexing جدید و بروزشده

• سرعت بارگذاری صفحات همچنان یکی از مهم‌ترین عوامل برای کاربران و همچنین برای ایندکس شدن است. از هر چیزی که برای افزایش سرعت بارگذاری البته به صورت صحیح استفاده می‌شود بهره مند شوید.
• مطمئن شوید که سرور شما قادر به پشتیبانی از خدمات مبنی بر فایل‌های JavaScript و CSS می‌باشد. در واقع باید مطمئن شوید که Google bot یا روبات‌های گوگل می‌توانند محتوای ارائه شده توسط سایت و سرور شما را از فایل‌های JavaScript و CSS دریافت کنند.

مختص شما:  نقش برچسب در سئو

فایلهای CSS چه می باشند؟

CSS یا Cascading Style Sheets به وبمسترها اجازه میدهد طرح وب سایت شان را بدون دست زدن به کد HTML آن تغییر دهند.
در سایت فوق شما می توانید کل چهره سایت را با انتخاب CSS های مختلف عوض نمایید. کد HTML این صفحه همواره یکی می باشد و تنها فایل CSS ای که برای نشان دادن کدهای HTML استفاده می شود عوض خواهند شد.

 

شیوه یا سبک نوشتن کدهای CSS

کد نویسی صحیح CSS : همیشه سعی کنید از کدهای CSS به نحوه صحیح و استانداردی استفاده کنید که برای امتحان کدهای CSS خود می‌توانید از ابزار W3C CSS validator استفاده کنید مگر در مواردی که نیاز به

تعریف خاصیت جدیدی وجود دارد که در بعضی از مرورگر معتبر است. البته بسیاری از خاصیت CSS قابل چشم پوشی هستند و بود و نبود آن‌ها تفاوتی در نحوه خروجی ظاهر صفحه وب شما تأثیری نمی‌گذارد که بهتر است آن‌ها را حذف کنیم.

نام گذاری کلاس و شناسه : در کدهای CSS برای نام گذاری کلاس استفاده شده در عناصر و شناسه آن‌ها ( ID ) برای نسبت دادن خاصیتی به آن از اسامی با معنا و نام‌هایی که برای آن عناصر رزرو شده‌اند استفاده کنید تا کدهای شما خوانا تر شوند.

 

چه مشکلی با فایلهای CSS وجود دارد؟

CSS به وبمسترها اجازه میدهد تا طرح کلی وب سایت شان را بدون تغییری در کد HTML تغییر دهند. این به معنای آنست که وبمسترها می توانند از این تکنیک برای مخفی سازی متون از دید بازدید کنندگان استفاده نمایند.

مختص شما:  جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل

وبمسترها می توانند متونی با درصد کلمات کلیدی بالایی را در کد HTML صفحاتشان قرار دهند تا موتورهای جستجوگر بتوانند آنها را ایندکس کنند. همان متون می توانند توسط استفاده نابجا از CSS از دید بازدید کنندگان مخفی شوند.

این به معنای آنست که موتورهای جستجوگر برخی اوقات صفحات را متفاوت از آن چیزی که بازدید کننده می بیند خواهند دید. متاسفانه برخی وبمسترها تلاش دارند

موتورهای جستجوگر چطور با این مشکل برخورد می کنند؟

موتورهای جستجوگر دوست ندارند تا توسط وبمسترها فریب بخورند. بنابراین آنها شروع به ایندکس کردن فایلهای CSS می کنند. چنانچه موتورهای جستجوگر در این فایلهای CSS به چیز مشکوکی شبیه به اسپم برخورد کنند ممکن است سایت مربوطه را جریمه نمایند.تا با این روش موتورهای جستجوگر را فریب دهند.

برای پرهیز از مشکل موتورهای جستجوگر با فایلهای CSS چه کاری می توانم انجام دهم؟

متاسفانه هنوز مشخص نیست موتورهای جستجوگر چه چیزی را اسپم و چه چیزی را غیر اسپم می دانند. استفاده های صحیحی از مخفی سازی متون در طراحی وب سایت وجود دارد که تشخیص اینکه چه چیزی باید جریمه شود سخت می شود.

یک قانون سر انگشتی، سعی نکنید موتورهای جستجوگر را فریب دهید. چنانچه صریحا موتورهای جستجوگر را فریب دهید در اینصورت احتمال اینکه دیر یا زود سایت تان جریمه شود بالاتر خواهد رفت.

از خودتان بپرسید آیا واقعا ضروری است تا متن را در وب سایت مخفی کنم. چنانچه امکان سو تفاهم در تفسیر این موضوع بین موتورهای جستجوگر و انسان بوجود آید، در اینصورت متن خود را مخفی نکنید. از روش های پلید برای ارتقای رتبه وب سایت استفاده نکنید. بهتر آنست که بصورت اخلاقی به بهینه سازی و سئو سایت تان بپردازید.

مختص شما:  خرید افزونه سئو

آیا گوگل میتواند CSS را بخواند

برای راحت تر بیان کردن نتایج ، اجازه دهید یک سوال هم من از شما بپرسم :

آیا شما حجم بالایی از مطالب متنی را با استفاده از CSS خارج از صفحه قرار می دهید؟

پیشنهاد می کنم دیگر این کار را انجام ندهید.

همین الآن اقدام کنید !

گوگل مطمئنا می تواند CSS را بخواند، و اغلب اینکار را انجام می دهد و خیلی راحت سایت شما را برای هر حقه کثیفی تنبیه می کند. آن ها مدت هاست این کار را انجام می دهند و رو نمی کنند.

منبع: ویکی پدیا

شیوه‌نامه آبشاری (به انگلیسی: Cascading Style Sheets) با کوته‌نوشت سی‌اس‌اس (به انگلیسی: CSS) یک زبان برای ساخت شیوه‌نامه است که از آن برای توصیف نمایش یک سند (که به یکی از زبان‌های نشانه‌گذاری مثل اچ‌تی‌ام‌ال نوشته شده‌است) استفاده می‌شود.[۱] سی‌اس‌اس یکی از فناوری‌های بنیادین (در کنار اچ‌تی‌ام‌ال و جاوا اسکریپت) در وب جهان‌گستر است.[۲]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

آموزش سئو با بررسی فاکتورهای دامنه سایت x بخوانید...