آیا گوگل دروغ هم می گوید

آیا گوگل دروغ هم می گوید

آیا گوگل دروغ هم می گوید

آیا گوگل دروغ هم می گوید شعار گوگل این است “شیطان صفت نباشید” اما آیا خود گوگل این کار انجام می دهد؟ در ادامه با مهراکت همراه باشید.

شعار گوگل این است “شیطان صفت نباشید” اما آیا خود گوگل این کار انجام می دهد؟

آیا گوگل دروغ هم می گوید

آیا گوگل دروغ هم می گوید

اگر به سایت های سئو غیر قانونی سری بزنید، به شما می گویند که گوگل دروغگو است و اطلاعاتی غیر واقعی را به مردم بیرون می دهد و نمی تواند به خوبی که ادعا می کند سایت های اسپم را شناسایی کند. شما احتمالاً متوجه هستید که این گونه سایت ها سازنده محصولات/خدمات غیرقانونی هستند…

من فکر می کنم که با اینکه گوگل اغلب غیر شفاف برخورد می کند اما هرگز اطلاعات غلط یا دروغی را بیرون نمی دهد.

من حدس می زنم آنها (مدیران گوگل) می خواهند با سردرگم گذاشتن، توجه ما را روی سئو نگه دارند.

قطعا اگر شما راهنمایی های وبمستر آنها را دنبال کنید (که کاملا واضح است) سایتتان می تواند رنک خوبی پیدا کند و از مجازات در امان خواهید بود.

بنابراین من فکر نمی کنم گوگل دروغ بگوید و البته نظر شما همکاران و صاحب نظران عزیز هم بسیار محترم است …

در ایالات متحده آمریکا از هر پنج شهروند، دو نفر بر اساس نتایج به دست آمده از جستجوهای گوگلی فکر کرده اند که مبتلا به یک بیماری خطرناک شده اند.

یک نظرسنجی از ۲ هزار آمریکایی نشان داد که ۴۳ درصد علائم خود را از طریق اینترنت مشاهده کرده اند

مختص شما:  اصول موفقیت در تولید و بازاریابی محتوا

و در پایان معتقد بودند که آنها یک بیماری بسیار جدی دارند این در حالی است که واقعیت چیز دیگری است.

۶۵ درصد از پاسخ دهندگان از اینترنت برای تشخیص خود استفاده کرده اند ،

اما نتایج نشان می دهد که تایپ علائم بیماری در نوار جستجو ممکن است آسیب های بیشتری به دنبال داشته باشد.

چگونه؟ به این نحو که فرد جستجوکننده میزان زیادی از استرس به خود وارد می کند

و حتی در پاره ای از موارد آنچنان به دکتر گوگل اعتماد دارد که حتی به پزشک هم مراجعه نمی کند.

۷۴ درصد از افرادی که به صورت آنلاین خودشان را تشخیص داده اند می گویند که جستجوی علائم آنها باعث شده است که بیشتر نگران سلامتی خود باشند.(جهت اطلاع از خدمات طراحی سایت در شیراز کلیک کنید)

صد البته جستجو درباره علائم یک بیماری بسیار مفید است اما تا اندازه ای باید بر روی تحقیقات گوگلی متکی بود. گوگل همواره برای شما جدی ترین و غم انگیزترین احتمالات را ردیف می کند.

اگر دست و پایتان مور مور می شود برایتان از ام اس می گوید.روده‎هایتان درد می کند نسبت به سرطان هشدار می دهد.

اگر هر علامت کوچک دیگری در بدنتان داشته باشید بلافاصله نتایج ترسناکی به شما نشان می دهد.

خلاصه اینکه بر اساس تحقیقات استخراج شده از گوگل شما یا سرطان دارید یا ام اس. یا مبتلا به جذام هستید و یا ایدز. شاید هم هپاتیت و یا وبا داشته باشید.

دکتر دروغگو، دکتر خوب

آیا گوگل دروغ هم می گوید

آیا گوگل دروغ هم می گوید

گوگل با اینکه دروغ های زیادی به ما درباره بیماری مان می گوید اما دکتر خوبی است. دلیلش هم این است که فرد را مجاب می کند به سرعت علائم غیرعادی بدن خود را جدی بگیرد تا بعدا به عارضه جدی تری مبتلا نشود. باید گوگل را به همان میزان که بی اهمیت می پنداریم، جدی هم بگیریم. گوگل نتایج بسیار زیادی را به ما نشان می دهد ، خوب است که از آنها هم اطلاع داشته باشیم اما بهتر است که به طور کامل به آنها اطمینان داشته باشیم و سرخود دارو تجویز نکنیم. پیش از مراجعه به دکتر گوگل بهتر است به یک دکتر واقعی مراجعه کنیم، شاید نتایج واقعی تری به دست بیاوریم و دوره درمان بیماری احتمالی خود را دقیق تر طی کنیم.

مختص شما:  آیا لینک دادن به صفحات سایت باعث تقسیم رنک می شود

ما به یکدیگر دروغ می‌گوییم.

قول‌هایی می‌دهیم که هرگز عملی نمی‌شوند. درباره احوالاتمان، روابط خانوادگی، درآمد و شغل و حتی وضعیت سلامتی‌مان دروغ می‌گوییم. آدم‌ها می‌گویند از دست هم ناراحت نیستند اما هستند. آدم‌ها ممکن است به دوستان، خانواده، رئیس، پزشک و حتی خودشان دروغ بگویند اما محرمانه‌ترین مسائلشان را با گوگل در میان می‌گذارند. مردم سوالاتی از گوگل می‌پرسند که شاید هیچ جای دیگری با هیچ کس دیگری مطرح نکنند. کتاب «همه دروغ می‌گویند» به ما می‌گوید که ارزش اطلاعات گوگل نه فقط در حجم بالای آن بلکه در صداقتی است که مردم در جست‌وجوهای گوگل بروز می‌دهند.

نویسنده این کتاب کارشناس کلان‌داده (Big Data) و دانش‌آموخته رشته فلسفه و اقتصاد از دانشگاه‌های استنفورد و هاروارد است. «همه دروغ می‌گویند» کتاب اول اوست و در مدت کمی که از انتشارش می‌گذرد، شهرت زیادی نصیب نویسنده‌اش کرده است. این کتاب می‌گوید ما به همه دروغ می‌گوییم به جز به گوگل. بنابراین، تحلیل داده‌های جستجوی گوگل می‌تواند حقایقی را درباره ذهن آدمیزاد و مسائلش به ما نشان دهد، که از طریق دیگری به دست نمی‌آید.

آیا گوگل دروغ هم می گوید

آیا گوگل دروغ هم می گوید

ست استیونزـ‌دیویدویتس که سال‌ها در شرکت گوگل به تحلیل داده‌ها مشغول بوده است، مثال‌هایی در این کتاب دارد از دانش‌آموزانی که می‌خواهند در دبیرستان‌های بزرگ درس بخوانند، قهرمانانی که مسیر موفقیتشان ناگهان منحرف می‌شود، تاثیر سیاست بر آمارهای سقط جنین و پژوهشگرانی که با تحلیل داده نور شهرها شاخص‌های اقتصادی را تخمین می‌زنند. آنچه در این کتاب بر آن تاکید شده است، نه حجم داده بلکه صداقتی است که در آن‌ها پنهان است. خواندن این کتاب برای کسانی که به خواندن داستان‌های کوتاه واقعی علاقمندند جذاب است، یا کسانی که معتقدند اینترنت تاثیرهای عجیب و غریبی بر زندگی ما گذاشته است.

مختص شما:  اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

در ادامه با ما همراه باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

وبینار چیست و چه تاثیری بر توسعه کسب و کار دارد x بخوانید...