آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است

آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است

آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است

سئو چیست؟ آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است راهنمای مبتدی SEO (بهینه سازی موتورهای جستجوگر) برای آگاهی بیشتر لطفا تا انتها پیج با ما همراه باشید.

آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است

آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است

اگر شما هم در دنیای دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنید یا قصد دارید کسب و کار خود را به صورت آنلاین توسعه دهید، عبارت سئو یکی از مهمترین عواملی است که در دیده شدن سایت یا فروشگاه اینترنتی شما در صفحه اول گوگل نقش دارد. اما ممکن است دقیقاً مطمئن نباشید که SEO به چه معناست؟

در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل تجزیه تحلیل کنیم که SEO چیست؟ چرا مهم است و چگونه می‌توان بهترین روش ها را پیاده سازی کرد تا برند یا سایت شما بیش از هر زمان دیگری به صورت آنلاین در صفحه اول گوگل دیده شود؟ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

مفهوم سئو (SEO) در دنیای تجارت آنلاین

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو معادل فارسی عبارت Search Engine Optimization است که به صورت مخفف SEO نوشته می‌شود. سئو عملی است که از طریق نتایج موتور جستجوگر، به افزایش میزان و کیفیت ترافیک وب سایت شما کمک می‌کند. وقتی کسی موضوع یا اصطلاحی را مرتبط با کسب و کار و صنعت شما سرچ می‌کند، رتبه بندی بالاتر در گوگل موجب می‌شود تا تعداد بازدید از سایت و صفحه فرود یا لندینگ پیج شما افزایش یابد.

این به نوبه خود به شما فرصت بیشتری می‌دهد تا بتوانید از این موقعیت برای جذب مخاطب و مشتری بیشتر استفاده کنید. به عبارتی اگر این کار به درستی انجام شود، سئو می‌تواند به برند شما کمک کند تا به عنوان یک شرکت قابل اعتماد، بالاتر از دیگران قرار بگیرید و تجربه بازدید بیشتر توسط کاربران از وب سایت شما را بهبود ببخشد.
بیشتر بخوانید:

 

چرا SEO از اهمیت بالایی برخوردار است؟

همانطور که بیان کردیم سئو راهی است که گوگل از آن برای رتبه بندی سایت ها در پاسخ به هر نوع سوالی که در آن جستجو می‌شود استفاده می‌کند. بدون سئو مدرن، دستکاری در نتایج جستجو بسیار ساده خواهد بود.

به طوری که سایتی که بیشترین پیوند یا بیشترین صفحه را دارد (که به راحتی توسط نرم افزار می‌توان آن را ایجاد کرد). به طور مداوم در رتبه ۱ قرار می‌گیرد. اما SEO نتایج جستجو را عادلانه نگه می‌دارد و توانایی دستکاری نتایج را تا آنجا که ممکن است کاهش می‌دهد. ( جهت اطلاع از خدمات طراحی سایت در شیراز کلیک کنید. )

مختص شما:  آیا ساختار لینک های داخلی مهم است

دیگر دلایل اهمیت سئو شامل موارد زیر است:

 قابلیت مشاهده و رتبه بندی
هنگام جستجوی آنلاین یک سرویس یا محصول یا عبارت، به احتمال بسیار زیاد کاربران یکی از سه الی پنج پیشنهاد اولی که موتور جستجو به آنها نشان می‌دهد را انتخاب می‌کنند.

سئو به شما کمک می‌کند تا در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید و از طریق سرچ آنلاین بیشتر دیده شوید.

این کار موجب می‌شود تا مخاطب و مشتریان بیشتری به سایت شما مراجعه کنند در نتیجه فروش و ارائه خدمات شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 ترافیک وب
به زبان ساده اگر مشتریان نتوانند وب سایت شما را پیدا کنند فرصت های فروش برای شما از دست می‌رود. سئو ترافیک موتور جستجوی شما و به نوبه خود تعداد بازدیدکنندگانی را که صفحه شما را هر روز می‌بینند افزایش می‌دهد. این به طور مستقیم با افزایش فروش محصولات ارتباط دارد زیرا هرچه افراد مرتبط تری سایت شما را ببینند، احتمال فروش بالاتر می‌رود.

 افزایش اعتماد مخاطبان

هرچه نمره SEO شما بهتر باشد، در موتورهای جستجو مانند گوگل بالاتر خواهید بود. حال این بالا بودن در رتبه بندی نه تنها باعث افزایش بازدید و جذب مشتری می‌شود.

بلکه اعتماد مشتریان به شما را نیز افزایش می‌دهد. چرا که کاربران معمولا به توصیه هایی که موتور جستجوگر گوگل به آن ها پیشنهاد می‌کند، اعتماد دارند.

بنابراین داشتن موقعیت بالاتر برای کلمات کلیدی که کاربر آن ها را جستجو می‌کند به نوبه خود محصول یا خدمات شما را در ذهن کاربر قابل اعتماد تر می‌کند. بنابراین رعایت سئو در طراحی سایت ها مانند طراحی سایت فروشگاهی می‌تواند تاثیر بسیاری در میزان فروش داشته باشد.

 توسعه نام تجاری و برند سازی
در این شکی نیست که رعایت اصول سئو کلید رشد و توسعه برند تجاری شما است. همانطور که در بالا ذکر کردیم هرچه رتبه بالاتری در موتور جستجو برای انواع کلمات کلیدی با حجم بالا داشته باشید.

ترافیک وب سایت شما بیشتر خواهد شد. وب سایتی که به خوبی بهینه سازی شده باشد.

عناصر اصلی و انواع بهینه سازی موتور جستجو کدام است؟

تا به اینجا با مفهوم سئو و اهمیت آن آشنا شدیم. اما باید گفت که سئو شامل بخش های گوناگونی است که برای دستیابی به نتیجه درست باید همه آن ها با هم اعمال شوند که در اینجا عناصر اصلی یک استراتژی سئو خوب آورده شده است. در واقع سئو شامل بخش های سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال است که در ادامه هر یک را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

مختص شما:  اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

۱- سئو فنی یا تکنیکال

سئو فنی (Technical SEO) مربوط به بهینه سازی وب سایت از نظر فنی می‌شود و مرحله ای حیاتی برای رتبه بندی یک سایت است. برخلاف سئو داخلی یا خارجی بیشتر کارهایی که در سئو تکنیکال انجام می‌شود مرتبط با موتور جستجو، مسائل فنی وب ‌سایت، ربات‌ها، کدهای برنامه نویسی و… است.

آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است

آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است

سئو فنی هیچ ارتباطی با ایجاد محتوا، استراتژی های ایجاد لینک یا ارتقا محتوا ندارد. در عوض روی ساخت سایت و زیرساخت ها تمرکز می‌کند.

 

۲- سئو داخلی

SEO داخل صفحه (On page SEO) به تمام تکنیک هایی گفته می‌شود که می‌تواند در وب سایت شما برای بهبود رتبه بندی در صفحات نتایج موتور جستجو به کار گرفته شوند.

این تکنیک ها شامل موارد زیر است:

محتوای سایت

محتوای یک وب سایت مهمترین عنصر یک استراتژی موثر برای بهینه سازی موتور جستجوگر سایت است. هنگام جمع آوری محتوای وب سایت، باید این نکته را در نظر بگیرید که کدام اطلاعات برای مشتری ضروری است.

به خاطر داشته باشید که هرچه محتوا طولانی تر باشد بهتر است، اما سعی کنید ضمن پرهیز از تکرار، محتوای سایت را برای مشتریان جالب و مرتبط نگه دارید.

در فرایند تولید محتوا می‌تواند مفید واقع شود. به این ترتیب هنگامی که یک کاربر سوالاتی را در خصوص زمینه کاری شما سرچ می‌کند.

کلید واژه ها
در حالی که کلمات کلیدی دیگر تنها تکنیک SEO نیستند که اهمیت دارند، اما همچنان در رتبه بندی وب سایت شما در موتور جستجو نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

عنوان و توضیحات متا (meta)
عنوان متنی است که در صفحات نتایج موتور جستجو منتشر می‌شود عنوان حداکثر می‌تواند ۶۰ کاراکتر باشد تا به طور کامل در صفحه گوگل نمایش داده شود. یک عنوان متای موثر باید شامل ۳ کلمه کلیدی اصلی باشد و به طور کامل تجارت شما را تعریف کند تا کاربران را ترغیب به بازدید از وب سایت شما نماید.

 

۳- سئو خارج از سایت

تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو در خارج از سایت شامل تلاش هایی است که در وب سایت های خارج از وب سایت شما انجام می‌شود تا رتبه خود را بالاتر ببرید.

شامل موارد زیر است:

 

لینک سازی
عنصر کلیدی سئو خارج از سایت لینک سازی یا بک لینک است که تلاش می‌کند سایر وب سایت های معتبر و پربازدید را به سایت شما لینک دهد و می‌تواند سهم بزرگی در رتبه بندی شما داشته باشد.

مختص شما:  تاثیر طراحی گرافیک بر میزان فروش

ساده ترین راه برای تشویق بک لینک برای وب سایت ایجاد محتوای خوب و همچنین انتشار مداوم اخبار جالب است. به نوبه خود دیگران را ترغیب می‌کند. تا درباره کسب و کار شما جستجو یا صحبت کنند.

دایرکتوری آنلاین

دایرکتوری آنلاین به شما این امکان را می‌دهند تا نظرات مشتریان خود را جمع آوری کنید. حضور خوب دایرکتوری آنلاین و بررسی مثبت مشتری می‌تواند مخاطبان جدید زیادی را به سمت کسب و کار شما بیاورد. همچنین بررسی و پاسخگویی به نظرات منفی در مورد تجارت شما بسیار مهم است زیرا این امر می‌تواند بر روی نام تجاری شما تاثیر بگذارد و مشتریان را از وب سایت یا دریافت خدمات شما باز دارد. پس از دیگر عناصر مهم در رعایت سئو خارجی دایرکتوری آنلاین است.

 

شبکه های اجتماعی رسانه های اجتماعی یکی از بهترین کانال ها برای تعامل کسب و کار با مشتریان و به روزرسانی هرگونه اطلاعات و اخبار از تجارت شما است.

آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است

آیا فهرست راهنما همچنان عاملی موثر در سئو است

سئو و تاثیرات رفتار کاربران

تحقیقات نشان داده است که یکی از مهم ترین عوامل استفاده از سئو، ایجاد یک فضای مناسب جهت جلب رضایت کاربران فضای مجازی است.

برای درک بهتر این مسئله به مثال ذکر شده توجه کنید:

هنگامی که کاربر شروع به جستجوی یک عبارت کلیدی می‌کند موتور های جستجو پیشنهاداتی را مطرح کرده و کاربر یکی از آن ها را انتخاب می‌کند.

برای گوگل مهم است که گزینه مد نظر کاربر کدام بوده به عنوان مثال اگر یک وب سایت جایگاه خوبی در گوگل نداشته باشد. اما کاربران متعددی روی آن کلیک کنند، به طور قطع اعتبار این سایت به مرور زمان بهتر خواهد شد.

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید و تفاوت آن ها

تفاوت بین SEO کلاه سیاه و SEO کلاه سفید مربوط به تکنیک های مورد استفاده به هنگام تلاش برای بهبود رتبه موتور جستجو در وب سایت است.

به عبارتی تکنیک سئو کلاه سیاه به جای مخاطب انسانی روی موتورهای جستجو تمرکز دارد. این تکنیک معمولا توسط افرادی که به دنبال بازگشت سریع سایت خود به جای سرمایه گذاری طولانی مدت هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری به نوعی از بهینه سازی گفته می‌شود که برخی از تکنیک های گوگل در آن رعایت می‌شود و برخی دیگر نه. در واقع این نوع از سئو حد وسطی بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است. اغلب افرادی که از این نوع سئو استفاده می‌کنند افراد حرفه ای هستند. زیرا در صورت حرفه ای نبودن گوگل متوجه شده و سایت را جریمه می‌کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مشاوره رایگان سئو در شیراز x بخوانید...