آیا دامنه های دارای خط تیره برای سئو مفید هستند

حذف سایت از گوگل آنالیز

آیا دامنه های دارای خط تیره برای سئو مفید هستند

آیا دامنه های دارای خط تیره برای سئو مفید هستند در این مقاله با ما همراه باشید تا به طور کامل به تاثیر نام دامنه بر سئو سایت بپردازیم.ممنون که مهراکت را انتخاب کردید.

آیا دامنه های دارای خط تیره برای سئو مفید هستند

آیا دامنه های دارای خط تیره برای سئو مفید هستند

انتخاب نام دامنه اولین گام برای ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی است و انتخاب مناسب آن یکی از حیاتی‌ترین مواردی است که باید به ان توجه کنید. انتخاب یک دامنه مناسب می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در رشد و جایگاه برند شما داشته باشد. تاثیر نام دامنه بر سئو بسیار زیاد است و یکی از مواردی است که هنگام انتخاب نام دامنه باید به آن توجه کنید که در این مقاله به طور کامل آن را توضیح می‌دهیم.انتخاب نام دامنه یا دامین یکی از مهمترین کارهایی است

که در ابتدای راه اندازی هر کسب و کار اینترنتی باید صورت گیرد. دامنه در واقع نام اینترنتی هر سایت می‌باشد و انتخاب صحیح آن برای هر کسب و کاری بسیار حیاتی است. نام دامنه می‌تواند نام برند شما باشد و یا الهام گرفته از نوع کسب و کار شما باشد. اما هر نام دامنه‌ای ممکن است مناسب کسب و کار شما نباشد و باید هنگام انتخاب آن اصولی را رعایت کنید. یکی از مهمترین تاثیرات دامنه، بر روی سئو سایت می‌باشد که باید انتخاب آن بسیار هوشمندانه انجام گیرد و همانطور که در مقاله‌ی سئو نیز اشاره کردیم بهتر است نام دامنه تا حدودی به کسب و کار شما مرتبط باشد. یک دامنه خوب هم می‌تواند بر سئو سایت تاثیرگذار باشد و هم می‌تواند در ذهن کاربران به خوبی جای گیرد.

مختص شما:  چگونگی انتخاب نام برند

اصول انتخاب نام یک دامنه مناسب

همان طور که در ابتدا هم اشاره شد، نام دامنه یکی از مهم‌ترین مراحلی است که در راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنی پیش روی خود دارید. به هر حال، شاید خیلی چیز ها در این مسیر وجود داشته باشد که به شما فرصت آزمون و خطا را بدهد اما نام دامنه را به ندرت می‌توان تغییر داد و چیزی نیست که هر وقت دلتان بخواهد، بتوانید آن را تغییر دهید. تغییر نام دامنه علاوه بر سختی‌های فراوانی که دارد، می‌تواند هزینه‌های قابل توجهی را به شما متحمل کند. از طرفی دیگر بسیاری از زحماتی مانند بازاریابی و سئو که برای دامنه‌ی قبلی کشیده‌اید را بر باد می‌دهد و بهتر است از همین ابتدا به فکر یک اسم ثابت برای دامنه و تجارت آنلاین خود باشید. حال در ادامه به توضیح برخی نکاتی که باید در انتخاب نام دامنه به آن‌ها توجه کنید می‌پردازیم.

نام دامنه باید با کسب و کار شما ارتباط داشته باشد

این که اسم وب سایت شما معرف حوزه‌ی فعالیتتان باشد، قطعا هم برای سئو نقطه‌ی قوتی پررنگ و ارزشمند تلقی می‌شود. به عبارتی دیگر، اسمی را انتخاب کنید که مخاطب بدون مشاهده‌ی محتوا سایتتان، متوجه شود که در چه زمینه‌ای فعالیت دارید. بدون شک چنین انتخابی باعث می‌شود تا مخاطبان شما راحت‌تر نام وب سایتتان را به خاطر بسپارند.

وجود کلمه ی کلیدی در نام دامنه مهم است

این که کلمه‌ی کلیدی در نام دامنه‌ی شما وجود داشته باشد، کاملا اجباری نیست اما پیشنهاد می‌کنم در صورت امکان آن را رعایت کنید. اگر کلمه‌ی کلیدی در نام دامین شما وجود داشته باشد، قطعا معرفی حوزه‌ی فعالیتتان با آدرس سایت میسر خواهد بود. همچنین مخاطبان خیلی راحت‌تر از آن چه که فکرش را می‌کنید نام دامنه‌ی شما را به خاطر می‌سپارند. برای رسیدن به این هدف، می‌توانید از روش EMD هم استفاده نمایید که این کلمه مخفف عبارت Exact Match Domain می‌باشد.

مختص شما:  بهترین افزونه های سئو برای وردپرس

عمر دامنه  domain age

عمر (سن) دامنه جزء عواملی است که بر سئوی سایت شما تاثیر گذار خواهد بود. 

سایتی که 5 سال از ثبت خود را می گذراند، نسبت به سایتی که یک سال از آغاز فعالیتش می گذرد، در رتبه بندی برای نمایش جستجو ارجح تر به شمار می رود.

اهمیت پسوند دامنه در سئو سایت

پسوند دامنه com.

نوع پسوند سایت شما دارای اهمیت است که امروزه متداول‌ترین آن com. است.

پسوند دامنه از لحاظ نوع فعالیت وب سایت و اعتبار دامنه حائز اهمیت است.

اگر حوزه فعالیت وب سایت تان محدود به داخل کشور نمی باشد از com. استفاده نمایید.

رعایت نکات مهم انتخاب دامنه برای سئو سایت می تواند به سئو بهتر سایت شما کمک بسزایی کند.(جهت اطلاع از خدمات طراحی سایت در شیراز کلیک کنید)

پسوند  ir   یا com

اگر هدفتان محدود به داخل کشور ایران می باشد و می خواهید رتبه خوبی در کشور کسب کنید از ir  استفاده کنید. (به شرط و شروط)

مزیت پسوند Ir  :

1: دامنه‌های جالب رزرو نشده در آن بیشتر است

2: احتمال تعلیق دامنه و از دست رفتن دامنه در آن کمتر است. 

با توجه به قابلیت های جدید الگوریتم های گوگل، بر اساس موقعیت IP  هر کاربر، سایت های متناسب را در نتایج گوگل نمایش داده می شود.

گوگل بر اساس IP و پارامترهای دیگر متوجه می‌شود که شما در ایران هستید و درحال سرچ یک کلمه فارسی هستید، پس طبیعتاً شما به دنبال نتایج فارسی هستید و سایت‌هایی که دامنه ir  دارند هم مربوط به ایران و زبان فارسی هستند برای نمایش به شما در اولویت هستند.

مختص شما:  چگونگی افزایش رنک سایت برای همیشه

جمع بندی

آیا دامنه های دارای خط تیره برای سئو مفید هستند

آیا دامنه های دارای خط تیره برای سئو مفید هستند

سایت شما و اسم آن قلمرو تمام و کمال شما برای تجارت است. امروزه کمتر کسب و کاری وجود دارد که لوکیشن قرار گیری آن از محل قرارگیری سایتش در خطوط و صفحات گوگل مهم تر باشد. انتخاب یک اسم دامنه مناسب برای کسب وکارتان که هم راحت باشد و هم به مخاطب بگوید شما در چه زمینه ای فعالیت میکنید برای یک شروع قدرتمند و گسترش تجارتتان کافی خواهد بود برای همین در انتخاب اسم برند و دامنه سایتتان به هیچ وجه عجله نکنید و با دانش و آنالیز کافی و رعایت نکات فوق به آن اقدام کنید.

در ادامه با ما همراه باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

وبینار چیست و چه تاثیری بر توسعه کسب و کار دارد x بخوانید...