آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است

آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است

آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است

آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است؟ من اعتقاد دارم که شما باید تنوع زیادی در ایجاد لینک های خود داشته باشید و در واقع لینک هایی با خاصیت های گوناگون بسازید در ادام با مهراکت همراه باشید ممنون از انتخابتون.

من اعتقاد دارم که شما باید تنوع زیادی در ایجاد لینک های خود داشته باشید و در واقع لینک هایی با خاصیت های گوناگون بسازید.

آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است

آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است

نکته اول اینکه هیچ‌گونه لیست رسمی از فاکتورهای رتبه‌بندی سایت‌ها از طرف گوگل منتشر نشده است. هرچه که در اینترنت پیدا می‌کنید، نتیجه‌ی تحقیقات و بررسی‌های کارشناسان سئو در اقصی نقاط جهان است.

با این حال، همه‌ی لیست‌ها و مطالبی که درباره فاکتورهای مهم رتبه بندی سایت در گوگل نوشته شده،

با هم مشترک هستند. بعضی از لیست‌ها فقط به نکات مهم اشاره کردند و بعضی دیگر، لیست بلندبالایی را نوشته‌اند

نکته‌ی دوم اینکه یادتان باشد همه‌ی موارد این لیست، لزوما جزو قوانین سفت و سخت رتبه‌بندی نیستند. بعضی از آن‌ها، بخشی از ایندکسینگ (indexing) و کراولینگ (crawling) هستند که زیربنای فرآیند سئو سایت به حساب می‌آیند.

. ما براساس منابع رسمی، مطالعات موردی، تجربیات خودمان و همچنین نظراتی که سایر افراد در این حوزه بیان کردند

این اعتقاد من علاوه بر اینکه یک اعتقاد شخصی نیست و بسیاری از کارشناسان برتر سئو جهان به آن پایبند هستند ، محصول تجربه سال های اخیر هم هست.

مثالهایی از انواع لینک هایی که شما می توانید در شرایط مختلف و با خاصیتهای گوناگون بسازید:

 • متن (از درون پاراگراف های متن) که در خیلی از مقالات از ان به anchor text تعبیر کرده ام
 • لینک گرفتن از طریق پست مهمان (یعنی قرار دادن لینک هایمان در پست های اختصاصی و انتشار آنها در سایت های دیگر)
 • لینک های انجمن (یعنی عضویت در انجمن ها و قراردادن لینک سایتتان در پست های مرتبط و نامرتبط)
 • حاشیه صفحات (یعنی سمت چپ و راست سایت شما)
 •  از صفحات لینک (یعنی از لینک دونی ها لینک بگیرید)
مختص شما:  تاثیر زمان ماندن کاربران در سایت شما بر سئو سایت

 • لینک های مطالعه بیشتر در پایین مقالات
 • لینک های ویکی پدیا (ساخت این لینک ها خیلی مشکل است و علاوه بر آن خیلی دیر تاثیر می گذارد.اما از تاثیرش نمیشود هرگز چشم پوشی کرد…)
 •  شبکه های اجتماعی / لینک های وب 2.0
 • لینک های سایت های سوال و پاسخ (مثلا پاسخ های یاهو )
 • لینک مطبوعاتی (منظور لینک های اطلاع رسانی به هر نحوی حتی در سایت های خبری است)
 •  نظرات (ساخت لینک در بخش کامنت ها که بسیار هم پراستفاده است)

  نگاهی واقع‌گرایانه به تنوع بک لینک

  همه‌ی مباحث مربوط به تنوع بک لینک، از یک برداشت اشتباه نسبت به یک اصول قدیمی نشأت گرفته که می‌گوید یک الگوی قابل تشخیص نداشته باشید تا به عنوان بک لینک تقلبی شناخته نشوید. من فکر می‌کنم فقط صورت مسأله را ساده کرده‌اند.

  آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است

  آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است

  در مورد مرتبط بودن بک لینک، بدفهمی‌هایی صورت گرفته است. هرچقدر شبکه‌ی لینک‌ها گسترده‌تر شود، مخفی کردن آن، به مراتب دشوارتر است.

  من همیشه نحوه‌ی نگاه گوگل به بک‌لینک‌ها را مانند برنامه‌ی شش درجه از کوین بیکن (Six Degrees of Kevin Bacon) که مبتنی بر نظریه‌ی شش درجه جدایی است، توصیف می‌کنم. [نظریه شش درجه جدایی می‌گوید که هر دو شخص دلخواه بر روی کره‌ی زمین با شش واسطه یا کمتر به هم مربوط می‌شوند]

 • مسأله این است که چه تعداد بک لینک به یک وبسایت، طبیعی است و نمی‌تواند خریده شده باشد یا تقلبی باشد.

  اگر بخواهم صادق باشم، گاهی اوقات تصور می‌کنم موتورهای جست‌وجو اهمیتی به تنوع بک لینک نمی‌دهند. وقتی که شرکت اپل، محصول یا خدمات جدیدی ارائه می‌کند و آن را در دامنه‌ی رسمی خود معرفی می‌کند، این موضوع یک مزیت است، نه یک ایراد.

  آیا طبیعی بودن وبسایت مسأله‌ی مهمی است؟

  سرآغاز ایده‌ی «طبیعی بودن» از سال ۲۰۰۵ بوده که مشخص شد گوگل از آنالیز آماری استفاده می‌کند تا مشخص کند که سابقه‌ی بک لینک یک وبسایت، از نظر آماری نرمال است یا متفاوت.

  سایت‌هایی که فعالیت اسپم داشته‌اند، سابقه‌ی بک لینک متفاوت دارند و به راحتی افشا می‌شوند. تصور این است که وقتی سابقه‌ی آماری وبسایت، با میانگین آمار مطابقت داشته باشد، شناسایی لینک‌های تقلبی، سخت‌تر می‌شود.

  بنابراین تعداد غیرطبیعی از کلمه کلیدیِ بهینه شده به عنوان انکر تکست با تعداد بیشتری نام برند به عنوان انکر تکست، متوازن می‌شود که به آن «تناسب انکر تکست» (anchor text ratio) می‌گویند.

  آنالیز لینک جدید و مدرن

  آنالیز لینک به روش جدید، سایت‌های معتبر را در یک دسته قرار می‌دهد. گوگل مسافت بین سایت‌هایی را که می‌خواهند برای یک عبارت کلیدی رتبه‌بندی شوند، با این سایت‌های معتبر محاسبه می‌کند.

  در آنالیز آماری مربوط به سال ۲۰۰۵ یک سایت اسپمِر می‌توانست با لینک‌های بهینه نشده، لینک‌های غیرطبیعی را پوشش دهد و بدین ترتیب، از نظر آماری، طبیعی جلوه کند.

  در آنالیز لینک مدرن، دیگر امکان مخفی‌کاری وجود ندارد. لینک‌های نامناسب، نمی‌توانند پشت لینک‌های بهینه نشده‌ی معمولی، پنهان شوند.

 • این روش جدید برای کشف اسپم، «پنگوئن» نام دارد و تعریف طبیعی بودن لینک‌ها را تغییر داده است. تنوع بک لینک، در این تعریفِ جدید جایی ندارد.
  آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است

  آیا تنوع لینک ها در رنکینگ موثر است

  جمع‌بندی نهایی

  فاکتورهای رتبه بندی سایت‌ها در سال 2021، همانند سال‌های گذشته است. تمام مواردی که گفتیم در کنار هم سایت شما را به سمت داشتن رتبه‌ای بهتر هدایت می‌کنند. با این حال، همگی‌شان یک حرف مشترک می‌زنند: به کاربر توجه کنید. یادتان نرود که برای چه کسانی می‌نویسید. آن‌ها ربات نیستند و به خوبی متوجه می‌شوند که شما برای رضایت‌شان تلاش می‌کنید. برای همین است که می‌گویند: «بک لینک رتبه سایت شما را به سمت صفحه اول گوگل هدایت می‌کند اما این میزان مشارکت کاربران است که شما را در آن صفحه نگه می‌دارد.»

  در ادامه با مطالب زیر همراه باشید:

مختص شما:  اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

راه اندازی بهینه سازی سایت وردپرس x بخوانید...