آنالیز حرفه ای سایت

آنالیز حرفه ای سایت

 آنالیز حرفه ای سایت

راههای آنالیز سایت در گوگل چیست؟ چگونه آنالیز حرفه ای در سایت مان انجام دهیم؟ از چه ابزاری برای آنالیز سایتمان استفاده کنیم؟ لطفا تا انتهای پیج با ما همراه باشید.از اینکه مهراکت را انتخاب کردید متشکریم.

راههای آنالیز سایت در گوگل

راههای آنالیز سایت در گوگل

 seo analyse

وقتی شما برای رونق کسب و کار خود تلاش میکنید و هر روز به فکر بهبود رتبه و سئو سایت خود هستید تا ترافیک سایت را از طریق کاربران گوگل افزایش دهید، باید ابزاری هم وجود داشته باشد تا شما بتوانید به کمک آن سایت خود را مدیریت و آنالیز کنید.

بهترین ابزار و پر کاربردترین و مفیدترین ابزار آنالیز سایت ها که گوگل به کاربران سایت ها آنرا پیشنهاد داده، گوگل آنالیز یا گوگل آنالیتکس است که امکان مشاهده ترافیک سایت ها را به شما وبمستران و دیجیتال مارکتر ها میدهد.

همه آنرا به اسم google analytics میشناسیم. میتوان مطمئن بود تمام سایت های رتبه الکسا 2000 به پایین در ایران از این ابزار برای آنالیز سایت خود از آن استفاده می کنند. راه اندازی گوگل آنالیتیکس کار سختی نیست و در گوگل با یک سرچ ساده پیداش میکنید.

 

آنالیز حرفه ای سایت

آنالیز حرفه ای سایت

آنالیز وب سایت در گوگل

با استفاده از دانش روز، مجموعه ی کاملی از ابزار های آنالیز وب سایت در گوگل را در اختیار کاربران قرار میدهیم تا بدون کوچک ترین مشکلی بتوانید سایت خود را کنترل و آنالیز نمایید. اکنون میخواهیم سایت هایی که بررسی و آنالیز سایت توسط گوگل با آنها اهمیت دارد را معرفی کنیم، ابزار ها و سایت هایی وجود دارد که این کار را برای شما راحت تر میکنند این سایت ها عبارتند از:

 • Google Webmaster Tools
 • Check My Links
 • king content app
 • MOZ
 • SEO Report Card
 • Hubs Website Grader
 • Woorank
 • Screaming Frong SEO Spider
 • Remove em
 • Varvy SEO Overview Tool
 • Founds SEO Audit Tool

این ابزار ها جزء ابزار های رایگان سئو سایت به حساب می آیند البته هر کدام نسخه پریمیوم خود را هم دارند که در صورت نیاز سئو کاران حرفه ای تر اطلاعات بیشتری در مورد رقبا و سایت خود بدست بیاورند، با این وجود به طور قطع بهترین ابزار برای مشاهده و کنترل سایت توسط گوگل خود ابزار وب مستر گوگل است . وب مستر گوگل در مبحث سئو سایت جدید ترین و به روزترین تغییرات در سایت و نحوه مشاهده سایت شما را توسط گوگل نمایش می دهد، پس به یاد داشته باشید بدون پرداحت هزینه و با ست کردن وب مستر می توانید این موضوع را به آسانی پیش ببرید.

مختص شما:  سئو در سنندج

بررسی رایگان سئو سایت

گاهی دیده شده حتی برای مجموعه هایی که در کلمات بزرگ رقابت می کنند برای آنالیز سئو سایت خود ، فقط به ابزارهای موجود اکتفا می کنند که این کار نه تنها حرفه ای نیست بلکه آسیب زننده می باشد ، برای رقابت در کلمات بزرگ نه تنها نیروی انسانی و هوش فردی بالا برای آنالیز نیاز داریم بلکه حتی بهتر است یک گروه متمرکز و همه جانبه این کار را انجام دهند.

البته فرد آنالیزور هم نیاز به دسترسی به ابزار هایی دارد برای تحلیل وضعیت سایت که از بین روش ها و ابزارهایی که برای آنالیز سئو نیاز داریم ، بهترین گزینه استفاده از وب مستر می باشد. در آموزش وب مستر گوگل با ما همراه باشید تا یاد بگیریم چگونه با هوش انسانی به آنالیز درست سایت از طریق وب مستر گوگل بپردازیم.

 

راههای آنالیز سایت در گوگل

 1. استفاده از ابزارهای آنالیز سئو سایت مانند alexa و similarweb به این صورت که در الکسا بعد از باز کردن اطلاعات سایت در siteinfo میزان search visit را بررسی کنید، معمولا درصد این مورد اگر بیشتر از 30% باشد مقدار خوبی است.
 2. اگر سایت برای خودمان باشد استفاده از خود وبمستر گوگل
 3. سایت هایی مانند ahrefs / semrush / majestic
 4. استفاده از هوش انسانی و تحلیل سایت در گوگل با چند جستجوی مرتبط با سایت مورد نظر بر اساس خدماتی که ارائه می کند و کلماتی که خود سایت در کلمات کلیدی از آنها استفاده کرده

Google Analytics ابزاری ارزشمند برای آنالیز وب سایت در گوگل

با Analytics می توانید داده های اساسی را از وب سایت خود جمع آوری کنید. در این قسمت قصد داریم راهنمای جامعی در مورد Google Analytics به شما ارائه دهیم. برای استفاده از این ابزار ابتدا می بایست جهت یک حساب Analytics، ثبت نام کنید. سپس شناسه Analytics Property را به سایت خود اضافه کنید. در رایانه خود، یک Google Sites جدید باز کنید.

مختص شما:  بازدید رایگان برای سایت

در گوشه بالا سمت چپ، روی تنظیمات کلیک کرده و به Analytics بروید و شناسه ای که هنگام ثبت نام به شما داده وارد نمایید. دقت کنید ممکن است 24 ساعت طول بکشد تا داده ها در Analytics نشان داده شوند. بنابراین می توانید داده های مربوط به وب سایت خود را مشاهده کنید و شروع بع آنالیز وب سایت در گوگل کنید.

نکته: انتشار یک مسیر سفارشی به یک صفحه یا تغییر نام یک صفحه، URL جدیدی ایجاد می کند و ممکن است بر ردیابی داده ها توسط Analytics تأثیر بگذارد.

ابزار آنالیز Google My Business Listings

ما نمی توانیم ارزش این ابزار آنالیز وب سایت در گوگل را خصوصاً وقتی صحبت از جستجوی محلی باشد، نادیده بگیریم. ویژگی های موجود در آن نسخه کوتاه و شیرین همه چیزهایی است .

شما باید در مورد یک کسب و کار محلی بدانید. مطمئناً لینکی به وب سایت وجود دارد اما بسته به آنچه کاربر می خواهد بداند ممکن است حتی پس از بررسی لیست GMB نیازی به مراجعه به سایت نباشد.

پلت فرم GMB به شما امکان می دهد داده های موجود در آن لیست را از انتخاب تصاویری که به بهترین وجه شما را در گوگل نشان می دهند.  ایجاد پست در مورد رویدادهای آینده، ویژه برنامه ها یا تغییر در ساعات کاری عادی را شخصی سازی و بهینه کنید.

علاوه بر ویژگی های قابل تنظیم، می توانید از GMB برای پاسخگویی به مرورهای Google و تجزیه و تحلیل اطلاعات آماری استفاده کنید. داده های تحت بینش، اطلاعات ارزشمندی را در مورد نحوه پاسخگویی و تعامل کاربران با نمایه کسب و کار شما برای کمک به درک مخاطبان، راهکارهای محرکه و حتی تصمیم گیری عملیاتی فراهم می کند.

مختص شما:  آموزش سئو میهن لرن

بیشتر بدانید:

GMB یکی از بهترین ابزارهای رایگان است زیرا به شما کمک می کند وب سایت خود را تبلیغ کنید و همچنین به شما کمک می کند تا درک کنید که تلاش شما چقدر مفید بوده و در راستای اهدافتان قرار دارد.

چگونه سایت را آنالیز کنیم؟

ما باید ابتدا به درک درستی از آنالیز سایت برسیم و سپس به روش های مختلف به آنالیز بپردازیم

ابزارهای زیادی برای آنالیز وجود دارد که بارها در باره آن صحبت کرده ایم، برخی از ابزارهای آنالیز سایت شامل، متا تگ آنالیزر Meta Tag Analyzer همچنین وب چکر The Web Checker ، ابزار  سئو آنالیزر SEO Analyzer برای بررسی سرعت و نسخه موبایل و کاربر پسند بودن و … موارد به کار میرود

ابزار وو رنک  Woorank برای چک کردن رنک سایت در کلمات کلیدی سایت
مثلا در سایت سئو ایران با ابزار وو رنک جایگاه این کامه کلیدی در بین رتبه های گوگل را میتوان مشاهده کرد.

آنالیز محتوای سایت

ابزار siteliner برای چک کردن و آنالیز محتوا و بررسی و کپی بودن محتوا، این ابزار با الگوریتم های مربوط به خودش به آنالیز تمامی صفحات سایت میپردازد و میزان کپی بودن متن سایت را با درصد نمایش میدهد، نکته ای که وجود دارد این است که گاها این آمار دقیق نیست چون کلمه به کلمه مقایسه میکند، یعنی به این صورت که اگر کلمه “ابزار آنالیز” رو شما در صفحه تکرار کردید در سایت رقیبان نیز تکرار شده باشد کپی میبیند، و این کلمه را نمیتوان تغییر داد چون نیاز کاربر است و یک جمله ی کپی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

خرید رپروتاژ x بخوانید...