آموزش سئو کلمات کلیدی

آموزش سئو کلمات کلیدی

آموزش سئو کلمات کلیدی

آموزش سئو کلمات کلیدی نیازمند دانشی کامل به سئو دارد. اگر شما از کسانی هستید که تازه به جمع مهراکت وارد شده اید پیشنهاد می کنم در هر جایی از این مقاله که لینکی قرار داده شد بروید و توضیحات مربوط بدان را مطالعه کنید تا کامل با جزییات سئو آشنا شوید و بعد ادامه مقاله را بخوانید.

آموزش سئو کلمه کلیدی

قبل از اینکه شما روشهای سئو کلمه کلیدی را یاد بگیرید باید یک استراتژی درست در انتخاب کلمات کلیدی اصلی و وابسته و پنهان داشته باشید.

منظور از کلمات کلیدی اصلی کلماتی است که در کسب و کار شما بیشترین جستجو را دارند. کلمات کلیدی در کار معماری، طراحی معماری، طراحی داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون آشپزخانه و … است.

کلمات وابسته به کلماتی گفته می شود که آن کلمات به کلمات اصلی وابسته هستند. مثلا اگر شما قصد دارید سایتتان را با طراحی سایت بهینه کنید، کلمه سئو سایت کلمه وابسته شماست.

منظور از کلمه وابسته کلماتی است که در آن حوزه کاری استفاده می شود. همچنین مترادف های کلمه اصلی شما نیز جزء کلمات وابسته به شمار می آید.

مثلا در مثال قبل کلمه طراحی وبسایت ، توسعه وبسایت، ساخت سایت، ایجاد سایت نیز جزء کلمات وابسته هستند.

منظور از کلمات پنهان کلماتی است که کمتر کسی فکر می کند کاربران آنها را جستجو می کنند. این کلمات را فقط کسانی که در یک حوزه کاری بر روی سئو آن فعالیت نموده اند و وبمستر آن سایت را چک کرده اند متوجه می شوند. مثلا ما در حوزه اجاره خودرو متوجه شدیم که کلمه اجاره ماشین ارزان تهران جزء جستجوهای زیاد کاربران اینترنتی است.

مختص شما:  مزایای سئو

انتخاب کلمه کلیدی با بررسی الکسا سایت رقیب

چند تا راه خوب می شناسم که سعی می کنم اونها رو به شما معرفی کنم. یکی از بهترین راهکارها بررسی سایت رقبا در الکسا است. الکسا یک وبسایت زیر مجموعه آمازون است که به وبسایتها بر اساس بازدیدکننده نمره می دهد. شما در کار خود جستجو کنید و ببینید در صفحات اول چه رقبایی دارید.

بعد سایت رقبا را در الکسا جستجو نمایید و در نتایج آمده کلمات کلیدی ای که سایت رقیب بیشتر دیده شده را مشاهده کنید. این کلمات کلمات اصلی شما خواهند بود. با بررسی چندین رقیب شما کلمات مناسب و خوبی پیدا خواهید کرد.

استفاده از adwords گوگل

تنها ابزاری که من به شما پیشنهاد می کنم تا از طریق آن بتوانید میزان جستجو ماهانه کلمه کلیدی مدنظرتان را پیدا کنید و متوجه شوید این کلمه چقدر رقابت دارد، adwords گوگل است.

شما با داشتن یک جیمیل که در آن لاگین کرده باشید می توانید وارد آدرس adwords.google.com بروید و با معرفی سایت و زدن کلمات کلیدی در بخش keywrods بفهمید که میزان جستجوی ماهانه یک کلمه کلیدی چقدر است.

هر چقدر جستجوی ماهانه کلمه کلیدی بیشتر باشد و شما با آن کلمه بالا باشید احتمال دیده شدنتان بیشتر می شود.

کلمات کلیدی هم گروه و وابسته و پنهان

در خیلی از سایتها اگر بروید به شما پیشنهاد می کنند از طریق ابزارهای مختلفی این کار را انجام دهید. اما ما اصلا این راهکار را پیشنهاد نمی کنیم! شما برای اینکه بتوانید در سئو کلمه کلیدی خود موفق شوید باید قدرت تشخیص این را داشته باشید که کلمات مرتبط و هم گروه با هم را مشخص نمایید.

مختص شما:  افزونه سئو عکس

مثلا یک مشتری داشتیم که می خواست راهنمای آزمون اعزام به خارج فرهنگیان را به فروش برساند. برای این منظور یک سری کلمات را برای وی پیدا کردیم که بیشتر توسط کاربران جستجو می شد، ولی باید این دقت را داشته باشیم که یک سری کلمات با هم هم گروه هستند. کلماتی که با هم هم گروه باشند را می توان در یک صفحه سئو کرد. ولی کلماتی که هم گروه نباشند را باید در صفحات جداگانه سئو نمود.

آموزش سئو کلمات کلیدی

آموزش سئو کلمات کلیدی

عبارات کلیدی را در کجا قرار دهیم؟

برای انجام این مرحله شما باید دو کار را انجام داده باشید:

  • لیست عبارت های کلیدی بر اساس سئو
  • لیست بهترین صفحات سایت

اینکه دو مرحله بالا را به درستی انجام داده باشید، اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین، بررسی مجدد مراحلی که طی کرده اید، ضرری نخواهد داشت. در ادامه قصد دارم آن قسمت هایی که از نظر آموزش سئو کلمات کلیدی اهمیت دارند را برای شما معرفی کنم تا عبارت های کلیدی مورد نظرتان را در آن ها قرار دهید.

   عنوان صفحه

بهینه سازی عنوان صفحه، یک بخش بسیار مهم در سئوی فنی وب سایت است. در نتیجه، سئو کردن آن می تواند یک شروع قوی برای سئوی فنی باشد. عنوان صفحه موضوع اصلی صفحه را به کاربر انتقال می دهد. در نتیجه، اولین مرحله ای که شما می توانید با کاربر ارتباط بگیرید، عنوان است. علاوه بر اهمیت جذاب بودن عناوین که همه شما از آن اطلاع دارید، عنوان باید دارای عبارت کلیدی اصلی شما نیز باشد.

مختص شما:  سئو کار حرفه ای وردپرس

بر اساس نکاتی که از دوره های آموزش سئو کلمات کلیدی به دست آمده اند، عبارات کلیدی فرعی نباید در عنوان باشند. تنها در صورتی می توانید از آن ها در عنوان استفاده کنید که عبارت کلیدی اصلی در عنوان وجود داشته باشد.

عناوین، اولین برخورد خزنده گوگل با وب سایت شما نیز هستند. بنابراین، از هر جهتی که بخواهیم به این قضیه نگاه کنیم، گنجاندن عبارت کلیدی در عنوان صفحه، امری ضروری است. برای ارتقا عملکردتان در این زمینه، پیشنهاد می کنم که از افزونه Yoast SEO استفاده کنید.

   توضیحات متا

دومین مکانی که برای سئو کلمات کلیدی باید آن را در نظر بگیرید، توضیحات متا وب سایت است. همانطور که گفتم، عنوان اولین چیزی است که در نتایج جستجو نشان داده می شود. بعد از آن، متا دیسکریپشن یا همان توضیحات متا صفحه سایت است که هم برای گوگل و هم برای کاربران اهمیت ویژه ای دارد.

در اینجا، علاوه بر عبارت کلیدی اصلی، باید از عبارت های کلیدی فرعی نیز استفاده کنید. بر اساس تجربه، بهتر است که عبارت کلیدی اصلی در ابتدای توضیحات متا وب سایت قرار بگیرد؛ این مسئله برای عنوان هم صدق می کند.

توضیحات متا را تنها برای ربات گوگل نباید بنویسید؛ نحوه نوشتاری آن باید ترغیب کننده باشد؛ به گونه ای که کاربر بعد از مطالعه آن، تصور کند که ادامه این مطلب برای او مفید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مشاوره رایگان سئو در شیراز x بخوانید...