آموزش سئو کلاه سیاه

آموزش سئو کلاه سیاه

هدف ما در این بخش آموزش تکنیک های سئو کلاه سیاه به شما نیست! بلکه قصد داریم با روش هایی که به ظاهر بر سئو سایت تاثیر مثبت دارند ولی در عمل موجب جریمه سایت شما میشوند آشنا شوید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

در یک تعریف ساده میتوان گفت سئو کلاه سیاه مجموعه ای از تکنیک ها برای کسب جایگاه سریع در نتایج جستجو است که با استانداردها و الگوریتم های پیشنهادی گوگل در تضاد است.

به بیان ساده تر تکنیک های کلاه سیاه روش هایی برای فریب موتور جستجو هستند تا جایگاه بهتری برای سایت ما در نظر بگیرند.

برخلاف تصور عموم، تکنیک های کلاه سیاه تنها مختص لینک سازی خارجی نیستند بلکه حتی در آموزش تولید محتوا، لینک سازی داخلی و سئو تکنیکال نیز روش های کلاه سیاه متعددی وجود دارند.

بسیاری از فعالیت های رایج در مدیریت یک سایت پتانسیل تبدیل شدن به یک روش کلاه سیاه را دارند و با توجه به دانش پایین ما در مورد الگوریتم های گوگل نمیتوان مرز مشخصی میان سئو کلاه سفید و سیاه در نظر گرفت.

آموزش سئو کلاه سیاه

آموزش سئو کلاه سیاه

تکنیک خطرناک سئو کلاه سیاه

1. خرید لینک

مت کات متخصص سئو بیان می کند:

“اکثریت افراد برای اینکه بتوانند لینک های ورودی بیشتری بگیرند و سریع تر در صفحات اول قرار بگیرند، اقدام به خرید لینک می کنند.” این یکی از بدترین تکنیک های سئو کلاه سیاه است که متاسفانه سایت های بزرگ هم استفاده می کنند.

مالکان سایت فکر می کنند که با خرید لینک، می توانند سایت خود را سریعتر بالا بیاورند و در همان رتبه بمانند و همچنین دیگر لازم نیست بابت تولید محتوا کلی هزینه کنند اما باید بگوییم، خرید لینک یکی از موارد سئو کلاه سیاه است و گوگل امروزه به افرادی که می خواهند با دورزدن قانون، سایت خود را بهینه نمایند، شدید برخورد خواهد کرد.

مختص شما:  b to b چیست

2. کامنت های اسپم

حتما تا به حال مشاهده کرده اید که افرادی زیر پست های شما کامنت گذاری می کنند یا لینک های سایت خود را قرار می دهند که از نظر محتوا و موضوع هیچ ارتباطی با سایت شما ندارند. همچنین ممکن است که خود شما این کار را انجام بدهید. باید گفت چنین کامنت هایی را ” کامنت اسپم” می گویند. کامنت اسپم یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه است که افراد اغلب فکر می کنند، برروی سایت تاثیر مثبت دارد.

اول اینکه اصولا سایت ها، لینک های ورودی به دیگران به صورت noopener noreferrer nofollow در می آورند که این یعنی ، هیچ تاثیری این بک لینک بروی رتبه سایت شما ندارد و حتی ممکن است که باعث جریمه سایت شما هم گردد.

همچنین اگر شما کامنت های بلاگ سایت خود را بدون بررسی تایید کنید که نمایش داده شود، ممکن است که لینک های اسپم و مخرب قرار بگیرد که این مساله تاثیر منفی برروی سایت شما خواهد گذاشت و همچنین باعث می شود که جلوه بلاگ شما در بین بقیه کاربران تخریب گردد. پس برای چه اینقدر اصرار دارید که از تکنیک سئو کلاه سیاه استفاده کنید تا مورد جریمه گوگل و کاهش رتبه واقع شوید؟

در سئو سیاه دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که گفته شد، سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است.
در سئو کلاه سیاه، فرد سعی میکند با استفاده از روش های تقلبی و فِیک خود را در نظر گوگل، به عنوان یک سایت کاملا بهینه شده جا بزند و تا زمانی که گوگل متوجه نشود که این سایت برای رسیدن به نتایج اول از روش های غیرمجاز استفاده کرده است، جایگاه آن سایت در نتایج اولِ گوگل است.

مختص شما:  اشتباه در طراحی سایت

اگر مقاله آموزش سئو را مطالعه کرده باشید، گفته شد که یک سایت برای کسب نتایج اول باید دو اصل مهم را رعایت کند:

اصل اول داشتن محتوای مفید و مناسب برای کاربر است و اصل دوم برخوردار بودن از اعتبار در خارج از سایت.
در گذشته سئو کاران کلاه سیاه اغلب بر مورد اول تمرکز داشتند و با تکنیک هایی، محتوای خود را به عنوان یک محتوای بهینه و مناسب معرفی میکردند در حالی که اصلا وضعیت به این صورت نبود و در صورت ورود به سایت آنها، با محتوای کاملا تبلیغاتی و آزار دهنده روبرو میشدید.

پس از بروز رسانی و آپدیت های گوگل و بالا رفتن ارزش اعتبار در خارج از سایت (سئو خارجی) سئو کاران کلاه سیاه (بلک هت سئو) با استفاده از تکنیک هایی به جعل این اعتبار دست زدند و با استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه در سئو خارجی، باز به صفحات اول گوگل راه پیدا کردند.

بعضی از این تکنیک های سئو کلاه سیاه هنوز هم توسط سئو کاران در حال استفاده هستند.

آموزش سئو کلاه سیاه

آموزش سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO به مجموعه تکنیک ها و تاکتیک هایی از بهینه سازی می گویند که به منظور فریب یا دستکاری موتورهای جستجو برای افزایش سریع رتبه ی سایت، انجام می شود. نیت اصلی این کارها فریب الگوریتم های موتور های جستجو می باشد. این اقدامات بصورت کامل با قوانین الگوریتم ها مخالفت دارد

و در صورت مشاهده به شدت جریمه می شوند. Black Hat SEO مختص به یک بخش یا فعالیت های خاص نمی باشد بلکه شما می توانید آن را در تمامی قسمت های ارتقاء سایت خود استفاده کنید.

سئو کاران کلاه سیاه هم افرادی هستند که همیشه بدنبال پیدا کردن راهی برای گول زدن و دور زدن موتورهای جستجو هستند. دلیل اینکه افراد بسمت  Black SEO می روند این است که این نوع از بهینه سازی سریع تر از نوع سفید یا white به جواب می رسد، البته خطرناک نیز هست! یا بهتره بگوییم که بسیار خطرناک است!

مختص شما:  ریدایرکت 301

چرا؟ چون اگر سایت شما بعنوان سایتی که از تکنیک سیاه استفاده می کند توسط گوگل شناسایی شود، آن وقت شما دچار جریمه گوگل یا به اصطلاح پنالتی می شوید.و دیگر به این راحتی نمی توانید اعتماد گوگل را بدست بیاورید. اگر در مورد جریمه های گوگل سوالی دارید می توانید به مقاله همه چیز در مورد جریمه گوگل یا پنالتی گوگل مراجعه نمایید.

 

تکنیک های سئو کلاه سیاه که موجب جریمه سایت میشوند

در سایت گوگل بخشی به نام Webmaster Guidelines قرار گرفته است که استانداردهای گوگل برای تعیین سایت های اسپمر و جریمه آنها را مشخص میکند. در این مقاله تلاش میکنیم مهم ترین نکات سئو از زبان گوگل را به شما معرفی کنیم.

گوگل اعلام کرده که وبمستران باید توجه ویژه ای به دستورالعمل های قرار گرفته در صفحه Webmaster Guidelines داشته باشند. زیرا در این بخش مواردی که موجب جریمه سایت توسط الگوریتم ها یا به صورت دستی میشوند را توضیح داده و هشدار داده است. که عدم رعایت آنها می تواند موجب حذف صفحه ای از سایت و یا کل صفحات آن از نتایج گوگل شود.

در نظر

داشته باشید

روش هایی که

در این صفحه

معرفی شده اند

روش های رایج

سئو کلاه سیاه

هستند که گوگل

به طور

مشخص

به آنها

اشاره کرده است. ولی اگر هر روش دیگری که در این صفحه موجود نیست و برای فریب گوگل استفاده میشود را امتحان کنید .همچنان امکان جریمه شدن توسط گوگل و شناسایی توسط الگوریتم های آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

نوشتن طرح توجیهی با اکسل 

نوشتن طرح توجیهی با ​کامفار

نوشتن طرح توجیهی

تکنیک های بهبود سرعت و عملکرد برای سایت وردپرس x بخوانید...