آموزش سئو نویسی

آموزش سئو نویسی

امروزه به قدری تجارت دیجیتال و الکترونیک گسترش پیدا کرده که در طی آن سئو به یک حرفه و تخصص مجزا شناخته و فراگرفته می شود. افراد فعال در این حوزه تمام تلاش خود را برای فتح جایگاه اول گوگل بکار می برند و از آن درآمد خوبی کسب می کنند. از این رو برای آشنایی بیشتر با این موضوع پیشنهاذ می کنیم مطالعه این مقاله از وبسایت مهراکت را با عنوان آموزش سئو نویسی از دست ندهید. قبل از هر چیزی از همراهی شما سپاسگذاریم.

سئو نویسی چیست؟

آموزش سئو نویسی

آموزش سئو نویسی

سئو نویسی شکلی از نوشتن محتوا در فضای آنلاین می باشد که شامل آیتم های زیر نیز است:

  • کلمات کلیدی یا جملاتی که کاربران به جستجوی آنها در گوگل می پردازند.
  • عناصر سئو نویسی که موجب جلب نظر کاربران در صفحه می شود.
  • محتوایی که به حل مشکلات کاربران پرداخته، به سوالات آنها پاسخ داده و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار آنها قرار می دهد.

اما سئو نویس کیست؟

یک فرد سئو نویس، متخصص تولید محتواییست که با نحوه استفاده از کلمات کلیدی در متن آشنا بوده تا گوگل به وجود ارتباط معنایی بین محتوا و کلمات کلیدی پی ببرد. همچنین او می داند که چگونه بایستی از افراط در استفاده از کلمات کلیدی خودداری کند. به علاوه او می داند که چگونه با استفاده از تکنیک های تولید محتوا، اقدام به سرگرم کردن کاربران، پاسخ پرسش ها، ارائه اطلاعات و ترغیب آنها به خرید محصولات کند.

محتوای سئو شده چیست؟

محتوای سئو شده اول از همه باید از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خود غنی شده باشد تا به گوگل بفهماند که در رابطه با چه چیزی نوشته شده است. این کار باعث می شود تا موتورهای جستجوگر به راحتی کاربرانی که به چنین مطلبی نیاز دارند را به سمت صفحه شما هدایت کنند.
پس از ورود کاربران، مطلب شما باید به گونه ای باشد که کاربر را در صفحه نگه دارد. اگر افراد زیادی پس از ورود به صفحه شما، سریعا از آن بیرون بیایند و آن را ببندند، گوگل پس از مدتی متوجه می شود که این محتوا مورد توجه کاربران نیست. در این صورت گوگل محتوای شما را یک محتوای کاربر پسند نمی داند و رتبه آن را کاهش می دهد. در نتیجه محتوا و صفحه وب سایت شما کمتر در دید افراد قرار می گیرد. برای نوشتن بهترین محتوا در بستر اینترنت باید علاوه بر پیروی از قوانین و قواعد ادبیات، از قوانین سئو نیز استفاده کنید.
خب بهتر است این کار را مرحله به مرحله پیش ببرید.

مختص شما:  موتور جستجو محصولات

محتوای سئو شده نوشته ایست که از کلمات کلیدی در آن استفاده شده تا گوگل بتواند به موضوعیت محتوا پی ببرد. بنابراین گوگل می تواند رتبه خوبی برای این نوع محتواها در جستجوی کلمات کلیدی کاربران در نظر بگیرد. از یاد نبرید که هدف گوگل، نمایش محتوای مرتبط و با کیفیت به کاربران است.

تعیین ماموریت وبسایت

شما باید هدف اصلی وبسایت خود را مشخص و موضوعات و کلمات کلیدی را در رابطه با آن پیدا کنید.

ایجاد لیستی از کلمات کلیدی مرتبط

بعد از تهیه کلمات کلیدی مرتبط با سایت و موضوعات وقت آن است که هرکدام را در دسته بندی کنید. برای این کار می توانید از ابزارهایی که در اینترنت وجود دارد استفاده کنید. سایت های زیادی هستند که بصورت رایگان یا پولی این کار را به شکل تخصصی انجام می دهند. گوگل هم، چنین ابزارهایی دارد که می توانید به کمک آن کلمات کلیدی مرتبط را پیدا و دسته بندی کنید.

آماده سازی

قبل از اینکه قلم خود را روی کاغذ (یا انگشتان روی صفحه کلید) قرار دهید، کمی وقت بگذارید و به آنچه می‌خواهید بنویسید، فکر کنید. اکنون موضوعی در ذهن شما وجود دارد اما قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، باید برای پرسش‌های زیر نیز پاسخ واضح داشته باشید.

  • هدف مقاله شما چیست؟ چرا می‌نویسید؟ شما می‌خواهید به چه جیزی برسید؟
  • پیام اصلی مقاله شما چیست؟ سوال اصلی که می‌خواهید پاسخ دهید چیست؟
  • مخاطب شما کیست؟ آن‌ها به دنبال چه می‌گردند؟
  • برای نوشتن متن خود به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟
  • اطلاعات خود را به چه ترتیب ارائه می‌دهید؟ ساختار مقاله شما چگونه خواهد بود؟
مختص شما:  نسبت متن به کد در سئو

سئو نویسی و ایجاد یک وب سایت با کیفیت

معمولا هدف اصلی ما از ایجاد سایت، کسب درآمد است و برای کسب درآمد باید اول مخاطبان را به سمت سایت خود بکشانیم و اعتماد آن‌ها را جلب کنیم. برای این کار به محتوای باکیفیت نیاز داریم. هرچه محتوای سایت ما بهتر و به روزتر باشد، گوگل هم رتبه بهتری به آن می دهد و در نتیجه افراد بیشتری وارد سایت می شوند.

فقط 10 نفر شانس حضور در صفحه اول گوگل را دارند.

آیا می دانستید 90 درصد کاربران فقط صفحه اول گوگل را بررسی می کنند؟ آیا میخواهید رتبه 1 باشید و 90 درصد بازار مخاطبان را جذب وب سایت خودتان کنید؟

همان گونه که آمارها نشان می دهند موتورهای جستجوگر ابزار مناسبی هستند که خریداران به کمک آنها، کالا یا خدمات موردنیاز خود را می یابند. امروزه تجارت الکترونیک خود را با مسئله رتبه بندی در موتورهای جستجوگر هماهنگ کرده است، زیرا رتبه های بالاتر مستقیماً به فروش بیشتر، تعبیر می شوند.

با مطالعه کتاب آموزش سئو و به کارگیری مرحله به مرحله ی تکنیک ها و ترفندهای مطرح شده در آن شاهد قرارگیری وب سایت خود در صفحه اول گوگل خواهید بود.

نکته قابل توجه این است که مطالب این کتاب (کتاب آموزش سئو) طوری طراحی شده که با تمامی تغییرات و به روزرسانی های موتورهای جستجو هماهنگ بوده و با بکارگیری تکنیک های مطرح شده در این کتاب بعد از کسب رتبه اول جایگاه خود را حفظ خواهید کرد.

یک عنوان جذاب برای مقاله خود انتخاب کنید

آموزش سئو نویسی

آموزش سئو نویسی

اولین چیزی که کاربران در صفحه نتایج جستجو مشاهده می‌کنند، عنوان مقاله است. از این رو، انتخاب یک عنوان مناسب می‌تواند تا میزان زیادی آن‌ها را ترغیب کند که به مطالعه مقاله ادامه دهند. بنابراین اهمیت بسیار زیادی دارد که عناوین مقاله‌های خود را به روش اصولی انتخاب کنید. به عنوان مثال، استفاده از کلمات پرسشی مانند چگونه و چیست می‌تواند به جذابیت عنوان مقاله شما کمک کند.

مختص شما:  اعتبار صفحه چیست

بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

کارشناسان سئو در شیراز x بخوانید...