آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم

آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم

آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم

آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم در ادامه به بررسی جامع spam score و روشهای کاهش امتیاز اسپم خواهیم پرداخت.پس تا آخر این مقاله همراه مهراکت باشید.

پرسش های رایج درباره اسپم اسکور:

آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم

آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم

اسپم اسکور چه تغییری کرده است؟

در گذشته شما تعداد خطاهایی که در سئو سایت داشته اید و منجر به بالا رفتن اسپم اسکورتان می شد را مشاهده می کردید. اما حالا درصدی از ۰ تا ۱۰۰ می بینید که به طور میانگین نشان می دهد سایت هایی با رفتار مشابه با سایت شما چند درصد احتمال جریمه شدن توسط گوگل دارند.

چه فاکتوری باعث بالا رفتن اسپم اسکور سایت من شده است؟

اینکه دقیقا کدام یک از فاکتورهای اسپم اسکور را رعایت نکرده اید فعلا قابل مشاهده نیست. اما می توانید با بررسی ویژگی لیست شده در ادامه این مقاله و مقایسه با وضعیت فعلی وبسایت، تحقیق کنید که کدام یک از رفتارهای وبسایت، سیگنال اسپم بودن آن را ارسال می کند.

آیا اسپم اسکور بوسیله محاسباتی بر روی لینک های اسپم سایت بدست می آید؟

نه، به هیچ وجه. اسپم اسکور درصد سایت های مشابه با شما که توسط گوگل جریمه شده اند را نشان می دهد. یعنی اگر اسپم اسکور شما ۵ درصد است، احتمال جریمه شدن وبسایت شما توسط گوگل نیز در همان محدوده ۵ درصد است.

اسپم اسکور هر چند وقت یکبار بروزرسانی می شود؟

متخصصین Moz تلاش می کنند تا حداقل ماهی یک بار spam score را بروزرسانی کنند.

آیا disavow کردن لینک ها، در وبسایت moz قابل مشاهده است؟ 

مختص شما:  آیا کپی بک لینک رقبایتان برای سئو خوب است

خیر، راهی برای Moz وجود ندارد که متوجه شود شما لینکی را disavow کرده اید. گوگل این اطلاعات را در اختیار Moz قرار نمی دهد.(جهت اطلاع از خدمات طراحی سایت در شیراز کلیک کنید)

اسپم اسکور یا امتیاز اسپم (Spam Score) چیست؟

درصد سایت های مشابه با ویژگی های سایت شما که وبسایت Moz متوجه جریمه شدن و یا حتی بن شدن آن ها توسط گوگل شده است. spam score بر پایه محاسبات یادگیری ماشین (machine learning) که 27 ویژگی مشترک میان میلیون ها وبسایت جریمه یا بن شده توسط گوگل را بررسی می کند، بدست می آید.
اسپم اسکور بالای سایت شما، یا سایتی که در حال بررسی آن هستید، به این معنی نیست که سایت مورد نظر فعالیت اسپمی دارد. این تنها نشانه ای است که شما باید تحقیق و بررسی بیشتری بر روی کیفیت و ارتباطات معنایی سایت داشته باشید.

اهمیت اسپم اسکور در سئو سایت

اسپم اسکور در سئو سایت اهمیت بسیاری دارد، زیرا دو احتمال مهم را مورد بررسی قرار میدهد:

 

1. احتمال اسپم بودن ساب دامین های سایت شما

شما بررسی اسپم اسکور سایت خود میتوانید متوجه شوید چند درصد احتمال دارد که زیردامنه های سایت شما از نظر گوگل اسپم شناخته شوند و رقم اسپم اسکور را جهت جلوگیری از اسپم و جریمه شدن سایت توسط گوگل، کاهش دهید.

 

2. احتمال اسپم بودن ساب دامین های بک لینک ها

شاید فکر کنید اگر بک لینکی از سایتی که احتمال اسپم شناخته شدن آن زیاد است دریافت کنید، هیچ مشکلی پیش نمی آید. اما این تصور غلط است! اگر تعداد بک لینک های دریافتی از سایت هایی با اسپم اسکور بالا، زیاد باشد؛ احتمال جریمه شدن سایت شما توسط گوگل نیز زیاد است. همچنین دریافت بک لینک از سوی این گونه سایت ها، هیچ سود و ارزشی به سایت شما اضافه نمیکند.

مختص شما:  توسعه کسب و کار

هجوم ناگهانی لینک:

آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم

آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم

هجوم ناگهانی (غیر طبیعی) حجم بالایی از لینک به سایت نشان دهنده ی لینک های ساختگی است.

مجازات پنگوئن:

سایت هایی که توسط پنگوئن گوگل تنبیه شده اند، مشخصا کمتر در جستجو نشان داده می شوند.

پروفایل لینک با درصد بالایی از لینک های کم کیفیت:

بسیاری از لینک ها از منابعی که معمولا سئوکاران غیرقانونی از آن ها استفاده می کنند (مانند کامنت های بلاگ ها و پروفایل های انجمن ها)، می تواند نشانه ای از به سخره گرفتن سیستم باشد.

ارتباط دامنه لینک دهنده:

آنالیز معروفی توسط سایت MicroSiteMasters.com انجام شد که نشان می دهد سایت هایی با حجم بالا و بی ربطی از لینک های سایت های غیرمرتبط، بیشتر در تیررس پنگوئن هستند.

پیغام هشدار برای لینک های غیرمرتبط:

گوگل هزاران پیغام “ابزار وبمستر گوگل لینک های غیرطبیعی یافت نمود” می فرستد. این موضوع باعث افت رنک می شود البته در همه ی اوقات.

لینک های ارسالی از سرور یکسان:

داشتن حجم بالایی از لینک های غیرطبیعی و از آی پی سرور مشابه، می تواند نشانه ای از شبکه بلاگ تولید لینک باشد.

anchor text “زهرآلود”:

داشتن anchor text زهرآلود (خصوصا کلمات کلیدی دیمی) در سایت می تواند نشانه ای از سایت اسپم یا هک شده باشد. به بیان دیگر این موضوع می تواند به رنک شما آسیب برساند.

مجازات دستی:

گوگل مجازات های دستی نیز انجام می دهد مثلا بطور علنی در این مطلب این موضوع نمایان است

سندباکس گوگل:

سایت های جدید که بصورت ناگهانی حجم وسیعی از لینک بدست می آورند، گاهی اوقات در سندباکس گوگل قرار می گیرند، که بصورت موقت بازدید نتایج جستجو را محدود می کند.

رقص گوگل:

رقص گوگل می تواند موقتاً رنکینگ را ناپایدار کند.
بر اساس دستاوردهای گوگل این موضوع ممکن است راهی برای آنها باشد تا تعیین کنند که آیا سایت سعی در بازی دادن الگوریتم دارد یا خیر.

ابزار رد کردن:

استفاده از ابزار ردکردن می تواند باعث خروج دستی یا الگوریتمی مجازات برای سایت هایی که دارای سئو غیرقانونی هستند، شود.

مختص شما:  حذف ناگهانی sitelinks از وب مستر گوگل

آیا امتیاز اسپم اسکور بالا اسپم بودن سایت را تضمین میکند؟

آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم

آموزش سئو سایت با بررسی فاکتورهای اسپم

لزوما نمیتوان گفت هر سایتی با اسپم اسکور بالا توسط گوگل اسپم شناخته شده است. زیرا ممکن است سایتی با اسپم اسکور 2 ، اسپم باشد ولی سایتی با اسپم اسکور 7 ، اسپم شناخته نشود.

علت این امر آن است که عوامل زیادی در اسپم بودن یک سایت دخیل هستند؛ پس تنها با بدست آوردن اسپم اسکور سایت، نمیتوان تشخیص داد که اسپم هست یا خیر.

تنها میتوانیم بگوییم سایتی با اسپم اسکور بالا احتمال شناسایی آن به عنوان اسپم توسط گوگل، بیشتر است. پس پیش از قضاوت یک سایت به عنوان اسپم و رد کردن بک لینک آن، ابتدا بررسی های لازم را درباره ی آن سایت انجام دهید.

در ادامه با مطالب زیر همراه ما باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مشاوره رایگان سئو در شیراز x بخوانید...