آموزش سئو برای وردپرس

آموزش سئو وردپرس

آموزش سئو برای وردپرس

آموزش سئو برای وردپرس اگر بهترین سیستم مدیریت محتوا در پروسه سئو نباشد، قطعا یکی از بهترین هاست. صرف زمان در سئو یک سایت وردپرسی، ممکن است از دید بعضی ها اتلاف وقت باشد. اما در حقیقت اینطور نیست.آموزش سئو برای وردپرس بهینه سازی سایت وردپرسی شما با روش هایی که در این مقاله مطرح می کنیم. به شما کمک می کند که رتبه سایت خود را افزایش داده. بازدیدکنندگان بیشتری برای خود دست و پا کنید و در حالت کلی وبسایت بهتری داشته باشید.

نگاه جامع ما به سئو وردپرس

در این مقاله به معنی بررسی تمام جوانب سئو در این سیستم مدیریت محتوا می باشد .ارتقا بازاریابی آنلاین و رتبه سایت شما تضمین گردد. این مقاله به سرفصل های زیادی در زمینه سئو وردپرس می پردازد . بنابراین خود را برای یک مطلب بسیار بلند آماده کنید. همچنین با توجه به تبحر تیم رادزاد در زمینه سئو وردپرس می توانید با ما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

وردپرس اگر بهترین سیستم مدیریت محتوا در پروسه سئو نباشد، قطعا یکی از بهترین هاست. صرف زمان در سئو یک سایت وردپرسی، ممکن است از دید بعضی ها اتلاف وقت باشد، اما در حقیقت اینطور نیست. بهینه سازی سایت وردپرسی شما با روش هایی که در این مقاله مطرح می کنیم، به شما کمک می کند که رتبه سایت خود را افزایش داده، بازدیدکنندگان بیشتری برای خود دست و پا کنید و در حالت کلی وبسایت بهتری داشته باشید.

 

نگاه جامع ما به سئو وردپرس

در این مقاله به معنی بررسی تمام جوانب سئو در این سیستم مدیریت محتوا می باشد تا ارتقا بازاریابی آنلاین و رتبه سایت شما تضمین گردد. این مقاله به سرفصل های زیادی در زمینه سئو وردپرس می پردازد و بنابراین خود را برای یک مطلب بسیار بلند آماده کنید. همچنین با توجه به تبحر تیم رادزاد در زمینه سئو وردپرس می توانید با ما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

سئو وردپرس

آموزش سئو برای وردپرس

بهترین افزونه سئو وردپرس

یکی از بهترین ویژگی های وردپرس، وجود افزونه برای هر کاریست و سئو نیز از این مسئله مستثنی نیست. هزاران افزونه وردپرس در زمینه سئو وجود دارد و این مسئله، انتخاب را برای کاربران آماتور سخت می کند. به جای نصب چند افزونه و پلاگین در وردپرس ما به شما کمک می کنیم که تمام پارامترهای سئو را صرفا با یک افزونه انجام دهید.

در آموزش سئو برای وردپرس وقتی صحبت از بهترین افزونه سئو وردپرس می شود، مطمئنا انتخاب ها به دو افزونه Yoast SEO و All In One SEO Pack محدود می گردد. هرکدام از این افزونه ها دارای مزایا و معایبی هستند و ما در مطالب بعدی حتما به مقایسه این دو می پردازیم. اما با توجه به اینکه افزونه Yoast SEO در ایران محبوب تر است، ما از آن در این مطلب استفاده می کنیم و تمام اسکرین شات های مربوطه، از محیط این افزونه می باشد.

مختص شما:  سئو در یزد

1 مسائل ابتدایی در سئو وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت ابتدایی دارای یک سیستم بهینه می باشد و تا آنجا که ما با سایر سیستم های مدیریت محتوا کار کرده ایم در ایندکس شدن هر یک از صفحات به شکل صحیح تری عمل می کند. اما کارهایی نیز می توانید انجام دهید تا ایندکس شدن به صورت آسانتری انجام شود.

1.1 یو آر ال ها

1.1.1 ساختار پیوندی

اولین قدم، تغییر ساختار پیوندی است. تنظیم این قسمت را می توانید در Settings → Permalinks بیابید. ساختار اولیه این قسمت به شکل ?P= است، اما ما ترجیح می دهیم آن را به شکل /Post-Name/ یا /Category/Post-Name/ تغییر دهیم. برای این قسمت شما تنظیمات را طبق تصویر زیر به /%Postname%/ تغییر دهید.

سئو وردپرس

سئو وردپرس

برای قرار دادن نام دسته در یو آر ال شما می بایست ابتدا Custom Structure را انتخاب کرده و مقدار آن را به /%Category%/%Postname%/ تغییر دهید. در هر صورت اگر سایت شما دارای مطلب فراوانیست و قصد دارید که این تغییر ساختار را انجام دهید، توجه داشته باشید که ریدایرکت های متناسب را بعد از تغییر ساختار یو آر ال اعمال کنید.

1.1.2 نسخه با www یا بدون www

شما درابتدا می بایست تصمیم بگیرید که شکل وبسایت شما به عنوان مثال به شکل www.example.com یا example.com باشد. انتخاب یکی از این دو حالت را در قسمت Settings → General می توانید انتخاب کنید:

وردپرس

وردپرس

1.1.3 حذف کلمات اضافی

در آموزش سئو برای وردپرس مسئله بعدی در بهینه سازی ساختار یو آر ال ها، حذف کلمات اضافی در آن مانند “یک”، “و” و غیره است. از ورژن 1.1.6 افزونه Yoast SEO به بعد حذف این کلمات به صورت اتوماتیک اعمال می شود. بنابراین شما آدرس های بلند بالایی همچون یک جمله کامل نخواهید داشت و این بر زیبایی یو آر ال خواهد افزود.

این مسئله در هر حالت چیزی نیست که بخواهید بعد از انتشار پست آن را اعمال کنید. چرا که اشخاصی ممکن است به آن مطلب شما لینک داده باشند. در صورتی که مجبور به اعمال تغییرات در آدرس صفحات هستید، ریدایرکت 301 را از یاد نبرید.

1.1.4 Https یا بدون Https

در سال 2014 گوگل اعلام کرد که از این پس سایت ها دارای Https در رنکینگ گوگل، جایگاه نسبتا بالاتری خواهند داشت و از آن به بعد بود که بسیاری از سایت ها به Https مهاجرت کردند. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید مطلب تاثیر Https بر روی سئو را مطالعه بفرمایید.

مختص شما:  خطای 412

1.2 سئو و بهینه سازی عنوان صفحات

عنوان صفحه یا به عبارتی محتوای تگ Title یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی صفحات در هنگام جستجو است. این عنوان نه تنها بیان کننده نام صفحه در مرورگر و بیان کننده موضوعیت صفحه است، بلکه اولین چیزیست که یک کاربر در هنگام جستجو از سایت شما مشاهده می کند. در ادامه نیز یو آر ال صفحه، اسنیپت و تگ توضیحات به ترتیب نمایش داده می شوند.

در وبسیاری از وبلاگ ها از کلمات کلی و پیشفرض در عنوان صفحات استفاده شده که ارزش سئویی ندارند. برای کسب ترافیک بیشتر نیاز است که حتما عنوان صفحات را شخصی سازی کنید. این کار به دو دلیل می بایست انجام شود:

  • موتورهای جستجو وزن بیشتری را برای کلمات ابتدایی عنوان صفحه در نظر می گیرند. در صورتی که کلمات کلیدی شما در ابتدای صفحه باشند شانس بیشتری را برای رتبه بالاتر دارید.
  • اغلب کاربران صرفا کلمات ابتدایی عنوان صفحه را در نتایج جستجو مشاهده می کنند و در صورتی که آنها مشابه با کلمه مورد جستجو باشد به احتمال بیشتری بر روی آنها کلیک می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در انتخاب عنوان صفحه مطلب سئو عنوان صفحه را مطالعه بفرمایید.

1.2.1 کنترل عناوین صفحات با افزونه Yoast SEO

شما می توانید با استفاده از افزونه Yoast SEO به کنترل محتوای تگ Title بپردازید. در این پلاگین دو قسمت برای این کار وجود دارد. اول از همه اینکه با نصب و فعال کردن این افزونه یک قسمت SEO در بخش مدیریتی وردپرس ایجاد می شود. به قسمت SEO → Titles & Metas بروید و در آنجا گزینه هایی برای قسمت های مختلف سایت مشاهده می کنید. برای هر قسمت می توانید یک قالب شخصی سازی شده برای عنوان صفحات و تگ توضیحات تعریف کنید.

متغییر های زیادی برای ایجاد قالب عنوان صفحه وجود دارد که آنها را می توانید در سمت راست و بالای صفحه در بخش Help بیابید. بعد از اعمال تنظیمات مطمئن شوید که قالب عنوان صفحه کار می کند و احیانا صفحاتی با عنوان یکسان نداشته باشید.

بهترین افزونه سئو وردپرس کدام است؟ Yoast یا All in One Seo Pack ؟

هر دوی این افزونه ها در دو نسخه رایگان و پریمیوم ارائه میشوند، منظور از نسخه پریمیوم نسخه پولی با امکانات بیشتر میباشد و قاعدتا شما چون در نسخه پریمیوم هزینه بیشتری میکنید، امکانات و قابلیت های بیشتری در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

معمولا افزونه هایی که کار سئوی سایت را انجام میدهند در نسخه های مختلف با امکانات مختلف و پشتیبانی و زمانی که شخص برنامه نویس برای شما قرار میدهد داری 2 توزیع میباشند/ یکی توزیع رایگان و نسخه رایگان و دیگری نسخه پولی این افزونه ها که باید از سایت اصلی طراح تهیه شوند.

مختص شما:  موتورهای جست و جو

دوستان در نظرداشته باشید که این افزونه های سئوکار شما نیستند یا کار عجیب غریبی را انجام نمیدهند/ این ازونه ها بر اساس قوانین و فاکتور هایی که براشون تعریف شده در سایت شما همانند یک دستیار سئو عمل میکنند و مثلا در هنگام تولید محتوا، مواردی ک نیاز به بررسی و بهبود دارند را به شما میگویند اماهیچ کدام از این افزونه ها همانند گوگل قدرت تجزیه و تحلیل متن را ندارند. بخاطر همین انتظارات خیلی زیادی از این افزونه ها نداشته باشید یا انتظار نداشته باشید که فقط با نصب کردن یک افزونه دیگر همه کار های سئوی سایت شما انجام شود. این افزونه ها فقط کار هایی را انجام میدهند که در زیر معرفی شده است.

در زیر ما هر دو نسخه رایگان و پریمیوم این افزونه ها را با همدیگر مقایسه کرده ایم.

نسخه رایگان

نحوه نصب نسخه رایگان بهترین افزونه سئو:

هر دوی این افزونه ها بصورت رایگان در مخزن وردپرس قرار دارند و شما نیز میتوانید برای نصب کردن این افزونه ها از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس “افزونه ها -> افزودن” را انتخاب بکنید و در کادر جستجو اسم هر کدام از افزونه ها را وارد بکنید و دکمه نصب و فعالسازی را بزنید.

نسخه پریمیوم یا همان نسخه پولی

این نسخه ها بصورت پولی و از طرف سایت طراح خود افزونه ارائه میشود اما در ایران کاملا جریان متفاوت میباشد، در ایران سایت های خیلی زیادی هستند که این نسخه از افزونه ها را بصورت نال شده بدون کد لایسنس و دریافت مستقیم بروزرسانی افزونه ارائه میکنند.

به شما توصیه میکنیم که حتما از نسخه پریمیوم این افزونه ها استفاده بکنید چون امکانات وقابلیت های بیشتری را در دسترس شما قرار میدهند. اما حتما این نسخه را از یک شرکت معتبر و با سابقه تهیه کنید.

سئو

سئو

مقایسه افزونه Yoast و افزونه سئو وردپرس All in one seo pack

بصورت کلی اگر بخواهیم توضیح دهیم امکانات هر دوتای این افزونه برابر هستند و انتخاب کردن هر کدام از اینها به عنوان بهترین افزونه کار صحیحی نیست بلکه ما باید بر اساس نیاز و شرایط سایت خودمان این انتخاب را انجام دهیم .

لیست امکانات کلیدی و قابلیت های افزونه Yoast نسخه پریمیوم:

ساخت خودکار نقشه سایت برای مطالب و برگه ها و رسانه ها و…بصورت xml

قابلیت اتصال به کنسول گوگل (برای سایت هایی که سرورشن در خارج از ایران باشد)

 اضافه کردن خودکار متا تگ های Open Graph

قابلیت تعیین دسترسی ها از طریق ویرایشگر فایل های htaccess و فایل robots.txt

قابلیت های دیگری همانند امکان ویرایش متای توضیحات هر کدام از مطالب سایت یا نصب جادویی Wizard از ویژگی های دیگر این افزونه میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

خرید بک لینک x بخوانید...