آموزش رشد کسب و کار

آموزش رشد کسب و کار

آموزش رشد کسب و کار

بیایید واقع‌گرا باشیم.آموزش رشد کسب و کار دشوار است و زحمت زیادی می‌طلبد. باید با روش‌های متنوع فروش و بازاریابی دست و پنجه نرم کنید. باید درباره پرداخت مالیات بدانید و با مشتریان خود هر روز در ارتباط باشید. اگر در تلاش برای رشد کسب و کار خود هستید، بدانید که راه‌های زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. درست است که رسیدن به این هدف کار آسانی نیست، اما در هر صورت برای بقای کسب و کارتان، باید به این هدف برسید.

اگر ذهن خود را خالی کنید و به ابعاد مختلف کسب و کار خود بیندیشید، می‌توانید به سادگی راه‌های رشد کسب و کار خود را بشناسید، ارزیابی کنید و به این ترتیب پول بیشتری نیز درآورید. در حالی که صدها استراتژی برای رشد کسب و کار وجود دارد، این ۱۴ راهی که در این مقاله به شما ارائه می‌کنیم می‌تواند به سرعت کسب و کار شما را به رشد برساند و بزرگ‌تر کند.

۱۴ راه رشد سریع کسب و کار

رولاند فریزر استراتژی‌پرداز رشد کسب و کار است که رویکرد بخصوصی برای رشد کسب و کارها دارد. به عنوان متخصص در دیجیتال مارکتینگ، نیتیو کامرس مدیا (Native Commerce Media)، سئو و  وبسایت وار روم مسترمایند (War Room  Mastermind)، او روش‌هایی برای آنلاین مارکتینگ می‌شناسد که قصد داریم آن‌ها را در این مقاله معرفی کنیم.

فریزر درباره رشد سریع کسب و کار، ۱۴ راه اصلی را پیشنهاد می‌کند که واقعا نتیجه خواهد داد. پیمودن و اجرای این راه‌ها ممکن است زمان‌بر باشد؛ اما سود و فواید استفاده از آن‌ها به شما ثابت خواهد کرد که این کار ارزش تلاش کردن را داشته است.

در زندگی یا کار، صرف زمان کافی در هر چیزی شما را به اهداف‌تان می‌رساند. پس تصمیم بگیرید که اهداف طولانی مدت را دنبال کنید و به نتایج کوتاه مدت بسنده نکنید.

آموزش رشد کسب و کار

آموزش رشد کسب و کار

۱۴ راه‌ پیشنهادی را در ادامه این مقاله دنبال کنید!

۱: قیف فروش ایجاد کنید

اولین و سریع‌ترین راه رشد کسب و کار ایجاد قیف فروش است. در حقیقت نداشتن قیف فروش در هر کسب و کاری اشتباهی بزرگ و جبران ناپذیر محسوب می‌شود. قیف فروش می‌تواند به سرعت کسب و کار شما را رشد داده و به اتومات کردن فرایند آن کمک کند. شاید انجام این کار به هیچ وجه ساده نباشد؛ اما وقتی در شروع کار این فرایند به درستی جلو برود، مراحل بعدی آن نیز به آسانی جلو خواهد رفت.

مختص شما:  استراتژی کسب و کار

فریزر معتقد است پیش از اینکه قیف فروش ساخته شود، باید از هر نظر آن را بررسی، پیش‌بینی و طراحی نمود. پس بهتر است پیش از هر اقدامی، ابتدا قیف‌های فروش مختلف را بشناسید و با ارزیابی صحیح بهترین نمونه‌ را برای خود درست کنید.

۲: یک سیستم برای مدیریت مشتری به کار بگیرید

پیگیری معاملات بدون به کار گیری یک سیستم و به صورت دستی، کار دشواری است. هرچقدر هم کسب و کار بزرگ‌تر شود، این کار دشوارتر می‌شود.

اگر می‌خواهید کسب و کار خود را به سرعت توسعه دهید، از یک سیستم اتوماسیون برای مدیریت مشتری استفاده کنید. سیستم‌های متنوعی برای به کار گیری وجود دارد که شما می‌توانید بنا بر نیازهای خود یکی را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

۳: درباره رقیب‌های خود تحقیق کنید

وقتی می‌خواهید محصول خود را وارد بازار کنید، لازم است که درباره بازار فروش رقیبان خود تحقیق کنید. پیشنهاد فریزر این است که از چند بستر مختلف برای تحقیق در حوزه آنلاین استفاده شود. این کار به شما کمک می‌کند که استراتژی آنلاین رقبا را بشناسید و تحلیل کنید.

سعی کنید تبلیغات موفق رقبا در فضای آنلاین را پیدا کرده و از آن‌ها الهام بگیرید. در واقع این کار یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن روش‌های رشد سریع کسب و کار است. اگر راهی وجود دارد که رقیبان شما به کمک آن به موفقیت رسیده‌اند، پس شما هم می‌توانید آن راه را برای کسب و کار خود امتحان کنید.

آموزش رشد کسب و کار

آموزش رشد کسب و کار

۴: برنامه وفاداری مشتری تدوین کنید

استفاده از برنامه وفاداری مشتری یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به افزایش فروش است. پیدا کردن مشتری جدید سه برابر نگه داشتن مشتری‌های فعلی هزینه دارد. برخی از منابع این نرخ را بین ۴ تا ۱۰ برابر نیز تخمین می‌زنند. مهم این است که بدانیم جذب مشتری جدید هزینه بیشتری نسبت به نگه داشتن مشتریان پیشین دارد. پس لازم است که سعی کنیم تا جایی که امکان دارد، وفاداری مشتریان را جلب کنیم.

مختص شما:  برندسازی در اینستا

راضی نگه داشتن مشتریان پیشین حتی می‌تواند جذب مشتریان جدید را برای‌تان آسان‌تر کند. حتی اگر اجرا کردن این برنامه برای شما هزینه داشته باشد، نتیجه نهایی آن به نفع شما تمام خواهد شد. در نتیجه یک برنامه برای وفاداری مشتری خود تدوین کرده و مشتریان پیشن خود را با آن آشنا کنید. ناگهان خواهید دید که نرخ رشد فروش شما تا چه اندازه بالاتر رفته است.

۵: شانس‌های جدید را شناسایی کنید

شانس‌های جدید در کسب و کار خود را با اطلاعات آماری بررسی کرده و شناسایی کنید. همه چیز را از شبکه‌های توزیع گرفته تا رقبا بشناسید. در صورت امکان بازارهای خارجی و صنایع مرتبط را نیز بررسی کنید. با تحلیل کردن این موارد خواهید دید که راه‌های بسیاری پیش روی شما وجود دارد که با دنبال کردن آن می‌توانید شانس‌ خود را برای موفقیت در کسب و کارتان بیشتر کنید.

۶: لیست ایمیل درست کنید

یکی از راه‌های رشد سریع کسب و کار ساختن لیست ایمیل است. ساده‌تر بگوییم، باید به این وسیله تعداد مشتری‌های بالقوه خود را افزایش دهید. افراد را تشویق به ثبت نام در لیست ایمیل خود کنید. این کار به بزرگ‌تر شدن قیف فروش شما نیز کمک خواهد کرد.

۷: همکاری استراتژیک شکل دهید

ایجاد همکاری‌ با شرکت‌های درست، می‌تواند تفاوت بسیار زیادی در رشد کسب و کار شما ایجاد کند. این کار برای یافتن تعداد زیادی مشتری کمک بزرگی به حساب می‌آید. پیدا کردن این شریک‌های کاری شاید در کلام ساده باشد، اما در عمل کار خیلی سختی است. سعی کنید شرکت‌هایی را پیدا کنید که محصولات و خدمات مکمل با شرکت شما را ارائه می‌دهند. به آن شرکت‌ها پیشنهاد کار دهید و بگویید که چه شانس‌هایی در همکاری با شما برای آن‌ها وجود خواهد داشت.

۸: گواهی‌نامه داشته باشید

اگر بتوانید با شرکت‌های اعطای گواهینامه همکاری کنید، فروش شما بدون زحمت زیادی رشد می‌کند. اگر محصولی دارید که می‌تواند صاحب گواهینامه‌های معتبر بین‌المللی شود، زودتر اقدام کنید.

۹: جوازهای معتبر برای کسب و کار خود داشته باشید

ثبت رسمی کسب و کار در مراکز مربوطه می‌تواند به رشد سریع کسب و کار شما کمک کند. شاید این کار اندکی پیچیده و پر هزینه باشد، اما راه خیلی خوبی برای رسیدن به رشد سریع در کسب و کار است.

مختص شما:  kpi های بازاریابی

۱۰: دامنه خدمات و محصولات خود را گسترش دهید

سعی کنید از طریقی خدمات و محصولات کسب و کار خود را گسترش دهید. به جز محصولات و خدمات فعلی، کسب و کار شما چه اطلاعات، محصولات و خدمات دیگری را می‌تواند به مشتریان ارائه کند؟ برای رشد باید در فکر توسعه باشید. باید سعی کنید شانس‌های مختلف در کسب و کار خود را بشناسید و برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنید. محصولات دیگری که می‌توانید به مشتری‌های خود بفرشید را شناسایی کرده و در مسیر تولید آن گام بردارید.

۱۱: جریان درآمد غیرفعال داشته باشید

رشد یک کسب و کار مستلزم تلاش‌های بخصوصی است. در صورت امکان برای کسب و کار خود جریان درآمد غیرفعال ایجاد کنید. با این کار بسیاری ازنگرانی‌های شما کم می‌شود. علاوه بر آن این درآمد جاری، امکان اشتباه کردن به شما می‌دهد و ترس از ریسک کردن را از شما می‌گیرد.

 

۱۲: وارد کسب و کار دیگری شوید

گاهی اوقات وارد شدن به کسب و کار جدید، می‌تواند به رشد کسب و کار پیشین شما کمک کند. ابتدا کسب و کار رقیب یا مکملی را شناسایی کرده و وارد آن حوزه شوید. برای پیدا کردن موارد مناسب، با دقت حوزه فعالیت خود و صنایع مربوطه را جستجو کرده و شانس‌های موجود را شناسایی کنید.

آموزش رشد کسب و کار

آموزش رشد کسب و کار

۱۳: در سطح بین‌المللی فعالیت کنید

در صورتی که امکان دارد، فعالیت کسب و کار خود را به بیرون از مرزهای کشور ببرید. این کار در ابتدا هزینه زیادی خواهد داشت. اما در نهایت هم سود زیادی برای شرکت شما ایجاد خواهد کرد و هم به رشد سریع کسب و کار شما ختم خواهد شد.

۱۴: وبینار تشکیل دهید

برگزاری وبینار راه بسیار خوبی برای معرفی محصولات یا خدمات کسب و کارها است. وبینار مانند یک ابزار اتوماتیک برای فروش است که می‌تواند خیلی سریع محصول یا خدمات شما را به تعداد زیادی بیننده معرفی کند. نتیجه یک وبینار موفق فروش بیشتر، بالا رفتن حاشیه سود و تعداد مشتریان بالقوه در قیف فروش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

raminanucom آموزش کسب و کار x بخوانید...