آموزش تولید محتوای سئو شده

آموزش تولید محتوای سئو شده

آموزش تولید محتوای سئو شده

در این بخش از آموزش سئو قصد داریم درباره سئوی محتوا صحبت کنیم. با توجه به اینکه سئو با محتوا در ارتباط مستقیم قرار دارد این آموزش به شما عزیزان کمک خواهد کرد تا دید بهتری نسبت به تولید محتوای سئو شده داشته باشید. تفاوت محتوای سئو شده و محتوای خام را درک خواهید کرد. همچنین با کمی تمرین می‌توانید کیفیت محتوای سایت خود را بسیار بالا ببرید. با بهینه‌سازی محتوای سایت سئو شده خود در موتورهای جستجو رتبه بگیرید.

آموزش سئوی محتوا چه کمکی به رتبه سایت می‌کند؟

 آموزش تولید محتوای سئو شده می‌تواند به شکل‌های مختلف صورت گیرد: متن، عکس، ویدئو، موشن گرافی و انیمیشن همگی محتوا محسوب می‌شوند. ترکیب آنها نیز نوعی محتواست. باید بدانیم برای سئوی محتوا بسته به نوع محتوا چه کارهایی باید انجام دهیم. اما معمولا وقتی صحبت از محتوای سایت می‌شود محتوای متنی با ترکیبی از تصویر یا گاهی ویدئو مد نظر است.

به همین دلیل در این مقاله آموزش تولید محتوای سئو شده بیشتر روی این نوع محتوا تمرکز داریم. تولید محتوای سئو شده به این معنی است که محتوایی تولید کنیم که هم کاربر آنرا دوست داشته باشد و مفید بداند و هم برای موتور قابل درک باشد. همچنین قوانین موتور جستجو را نقض نکند.

سئوی محتوا سایت را بهبود ببخشیم

درصورتیکه محتوای خام در دست داشته باشیم و بخواهیم با سئوی محتوا سایت را بهبود ببخشیم نیز باید همان اصول تولید محتوای سئو شده را روی متن خام اعمال کنیم. یعنی تغییراتی دهیم که باعث بهینه سازی محتوا شود.

محتوای سئو شده بطور کلی محتوایی است که برای کاربرمفید

محتوای سئو شده بطور کلی محتوایی است که برای کاربرمفید باشد. کاربر باید بتواند آنچه را جستجو می‌کند در درون محتوا بیابد. لینک‌های داخلی و خارجی برای یافتن مطالب مرتبط بیشتر باید درون آن وجود داشته باشد. URL کوتاه و قابل درکی داشته باشد. به اندازه کافی از تصاویر و آیتم‌های تصویری درون آن استفاده شده باشد.

مختص شما:  بک لینک گوگل

سئو محتوا و رتبه بهتر در صفحات نتایج گوگل

محتوای سئو شده محتوایی است که نه برای جلب رضایت موتور جستجو بلکه برای رفع نیاز کاربر و راضی کردن کاربر از نتیجه جستجو نوشته شود. رعایت قوانین نگارشی و ادبی نیز در سئوی محتوا موثر است. محتوایی که رضایت کاربر را به همراه داشته باشد برای الگوریتم‌های گوگل نیز ویژه و مورد توجه خواهد بود. در نتیجه هدف نهایی که گرفتن رتبه بهتر در صفحات نتایج است حاصل خواهد شد.

تولید محتوای سئو شده چیست؟

 تولید محتوای سئو شده (یا تولید محتوا برای سئو) فرایندی است شامل برنامه ریزی، ایجاد و بهینه سازی محتوا. هدف اولیه آن گرفتن رتبه بهتر در نتایج موتورهای جستجو می‌باشد.

چرا تولید محتوای سئو شده اهمیت دارد؟

بی شک کلید موفقیت در گرفتن رتبه برتر در نتایج گوگل، داشتن محتوایی عالی است. با این وجود، تولید محتوای باکیفیت بالا به تنهایی کافی نیست. برای اینکه محتوا رتبه بالایی بگیرد باید آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

به عبارتی دیگر :

محتوای جذاب + سئو داخل صفحه = محتوای سئو شده

آموزش تولید محتوای سئو شده

آموزش تولید محتوای سئو شده

گام‌های مهم در جهت تولید محتوای سئو شده

تولید محتوای سئو شده نیاز به رعایت جزئیات ریزی دارد که با انجام همه یا اکثر آنها کیفیت محتوای شما بسیار عالی خواهد شد.

تولید محتوای سئو شده: گام اول – تهیه فهرستی از عناوین برای محتوا

هرچند به نظر عجیب می‌رسد، ولی فرایندآموزش تولید محتوای سئو شده قبل ازاینکه حتی یک کلمه بنویسید آغاز می‌گردد. علت این مساله آن است که برای موفقیت در بازاریابی محتوا و سئو، باید محتواهایی را تولید کرد که برای مخاطب هدف اهمیت داشته باشند.

مختص شما:  هشتگ در فیسبوک

بعد از انجام این کار، کل فرایند چندین برابر آسان‌تر می‌شود. دو روش برای یافتن عناوین محتوا در راستای بهین سازی محتوا وجود دارد.

روش اول – استفاده از یک ابزار پرسش و پاسخ (Q & A)

نکته کلیدی این روش یافتن سوالاتی است که مشتری هدف در وب آنها را جستجو می‌کند. اما چرا؟

بخاطر اینکه شما می‌توانید آن سوالات را با محتوایی که تولید می‌کنید و بهینه سازی محتوا پاسخ دهید.

می‌توان بصورت دستی چنین سوالاتی را جستجو کرد. (مثلا در سایت‌هایی مانند Reddit یا Quora). البته این سایت‌ها برای کاربران ایرانی کاربردی ندارند. و صرفا جهت افزایش اطلاعات شما ذکر می‌شوند.

اما این کار زمان و انرژی زیادی از شما می‌گیرد. برای این کار سایت‌های دیگری نیز وجود دارند مانند Answer The Public. این سایت نیز صرفا جهت آشنایی شما معرفی می‌شود و برای کاربران داخل ایران امکان استفاده از آن وجود ندارد.

این ابزار در اینترنت سوالاتی را که مردم حول موضوع مورد نظر دارند جستجو می‌کند.

آموزش تولید محتوای سئو شده

آموزش تولید محتوای سئو شده

روش دوم – جستجو در ویکیپدیا

بخصوص جدول محتوای (Content Table) ویکیپدیا بسیار به درد می‌خورد. واقعا میز محتوای ویکیپدیا مانند معدن ارزشمندی از ایده‌ها، درباره عنوان است.

برای مثال، به صفحه یادگیری ماشین در ویکیپدیا فارسی سر بزنید.

 

آموزش تولید محتوای سئو شده: گام دوم – تبدیل عناوین به کلمات کلیدی

می‌توان گفت جستجو و انتخاب کلمات کلیدی مهم‌ترین بخش تولید محتوای سئو شده است. در واقع، عبارت کلیدی صحیح باعث ایجاد تفاوت بین هزاران بازدیدکننده در ماه و یک تکه محتوا که هیچ کس مایل به خواندن آن نیست می‌شود.

خوشبختانه، تعدادی ابزار رایگان برای سئو وجود دارد که جستجوی کلمات کلیدی محبوب را بسیار آسان می‌کند.

در راس آنها Infinite Suggest را داریم.

این ابزار با بررسی پیشنهادات گوگل، عبارات کلیدی پرطرفدار را پیدا می‌کند. فقط کافی است یک عنوان یا موضوع را در این ابزار وارد نمایید. سپس لیستی از کلمات کلیدی طولانی (Long Tail) یا کوتاه مرتبط با آن عنوان را دریافت خواهید کرد.

مختص شما:  سئو کار وردپرس

متاسفانه این ابزار عدد دقیقی از حجم جستجو را نمایش نمی‌دهد. با این حال باز هم ابزار بسیار خوبی برای یافتن کلیدواژه‌هایی است که مردم در گوگل جستجو می‌کنند.

ابزار بعدی SEORCH است. برای استفاده از آن آدرس یک پست از یک سایت رقیب را وارد نمایید.

در گزارشی که دریافت می‌کنید می‌توانید بیشتر موارد را نادیده بگیرید. برای جستجوی کلیدواژه‌های یافت شده روی بخش “Text & Phrases” تمرکز کنید.

اینجا کلیدواژه‌هایی که بیشتر در صفحه یافت می‌شوند را به شما نمایش می‌دهد. بطور ویژه، به گزارشات مربوط به “تعداد تکرار عبارات سه‌کلمه‌ای” و “تعداد تکرار عبارات چهارکلمه‌ای” توجه کنید.

این به شما کلمات کلیدی طولانی (یا چند کلمه ای) را نمایش می‌دهد. که معمولا رقابت سنگینی روی صفحه اول گوگل ندارند.

آموزش تولید محتوای سئو شده

آموزش تولید محتوای سئو شده

آموزش تولید محتوای سئو شده: گام سوم – عنوان‌بندی محتوا به نحوی که با هدف جستجو هم‌راستا شود

می‌توان گفت تولید محتوای سئو شده در گذشته تماما شامل اضافه کردن کلمه کلیدی به وب سایت می‌شد. البته که بهینه سازی محتوا در ارتباط با کلمه کلیدی هنوز هم بسیار مهم است. اما کافی نیست. امروزه، علاوه بر این مساله، محتوا باید منطبق بر “هدف جستجو” نیز باشد.

بعبارتی دیگر :

برای اینکه محتوای سئو شده داشته باشید، باید بتوانید به کاربری که کلمه کلیدی شما را جستجو می‌کند، آنچه می‌خواهد را بوسیله محتوا ارائه نمایید.

برای مثال، شخصی می‌خواست سایتش برای عبارت “Conversion Rate Optimization” رتبه بگیرد. او ابتدا صفحه نتایج جستجو را برای آن عبارت جستجو کرد. با نگاه به صفحه اول نتایج متوجه شد که کسانی که این عبارت را جستجو می‌کنند به دنبال یک راهنما بودند.

پس با همین هدف شروع به نوشتن محتوای خود کرد و بعد از مدتی برای آن عبارت رتبه اول گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

تکنیک های بهبود سرعت و عملکرد برای سایت وردپرس x بخوانید...