آموزش توسعه کسب و کار

آموزش توسعه کسب و کار

آموزش توسعه کسب و کار

مدیریت وآموزش توسعه کسب و کار نیاز به علم و دانش دارد، رشد و توسعه کسب و کار اصول و … برای رسیدن به موفقیت و سودآوری در کسب و کار، آموزش و یادگیری اهمیت زیادی دارد که ما در مهراکت به شما خواهیم گفت.

 مدیریت کسب و کار چیست؟

هر کسب و کار برای رشد، سوددهی و بقاء خود نیاز به هدف گذاری،

برنامه ریزی، سازماندهی، تامین نیروی انسانی و تامین مالی، بازاریابی و فروش، تعیین استراتژی، سیستم سازی، نظارت و کنترل دارد؛ برای انجام و اجرای صحیح هر یک از موارد فوق نیز می بایست

اصول و مبانی هر بخش توسط شخصی و یا تیمی متخصص انجام گیرد. کسب و کارها انواع مختلفی دارند مانند کسب و کارهای تجاری، کسب و کارهای اینترنتی، کسب و کارهای خانگی و خانوادگی و… .

تعریف کسب و کار چیست؟

آموزش توسعه کسب و کار

آموزش توسعه کسب و کار

همانطور که می بینید تعاریف مختلفی در خصوص کسب و کار وجود دارد ولی همگی به یک موضوع مشخص اشاره دارند و آن ” کسب سود و سودآوری “ است.

به طور خلاصه می توان گفت: هر فعالیتی اعم از تولید و یا خرید و فروش کالا و خدمات، که با هدف درآمدزایی و کسب سود در جامعه انجام می شود را کسب و کار گویند. اما یقینا کسب و کار اهداف دیگری نیز دارد مانند اهداف اجتماعی و…

برای توسعه کسب و کار شعبه جدید باز کنید

این روش ممکن است بهترین روش نباشد، اما آن را در اول فهرست آوردیم چون نخستین گزینه‌ای است که اغلب به ذهن کارآفرینان می‌رسد.

اگر این شعبه مجازی باشد می‌توان آن را به عنوان نخستین استراتژی بازاریابی دیجیتال شما در نظر گرفت.

اما فرانسیس مک‌گاکین، سخنران و مشاور کسب و کارهای کوچک می‌گوید: «توسعه فیزیکی کسب و کار، اگر بدون تحقیق و برنامه ریزی صورت گیرد، همیشه بهترین روش توسعه نیست» و ترفندهای زیر را برای آن دسته از افرادی که در فکر تاسیس شعبه جدید هستند پیشنهاد می‌کند:

مختص شما:  کسب ترافیک ارگانیک

ترفندهای توسعه کسب و کار

 • اطمینان حاصل کنید که به سود حداقلی مستمری رسیده‌اید و در چند سال گذشته رشد ثابتی داشته‌اید.
 • ترندها، چه از نظر اقتصادی و چه از نظر مصرف کنندگان نشانگر قدرت پایدار شرکت شما هستند. به آنها دقت کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که تیم مدیریتی و سیستمی استثنایی دارید. برای راه اندازی و مدیریت شعبه جدید به آنها نیاز خواهید داشت.
 • یک طرح کسب و کار (business plan) کامل و جامع برای شعبه جدید تدوین کنید.
 • روش تأمین بودجه خود را از قبل مشخص کنید.
 • مکان شعبه جدید را بر اساس کسب و کارتان انتخاب کنید، نه بر اساس بودجه تان!

  برای رشد و توسعه کسب و کار حق امتیاز بدهید

  آموزش توسعه کسب و کار

  آموزش توسعه کسب و کار

  بِت فِتِر، بنیان گذار و مالک آموزشگاه رامبراندهای جوان، مخصوص آموزش طراحی به کودکان، ده سال صبر کرد تا ایده خود را برای فرانشیز پیشنهاد دهد، اما برای او و همسرش، بیل، این زمانبندی عالی بود. بزرگ کردن ۴ فرزند و گرداندن کسب و کار در ابعاد بومی دیگر فرصتی برای آنها باقی نمی گذاشت، تا اینکه بچه ها بزرگ شدند و آن دو به فکر گسترش کسب و کار افتادند.

  برای رشد و توسعه کسب و کار حق امتیاز بدهید

  «دادن حق امتیاز را برای توسعه کسب و کار خود انتخاب کردیم چون به سیستمی نیاز داشتیم که به گردانندگان شعبه های رامبراندهای جوان امکان مالکیت بدهد. آدمها وقتی در کارشان ذینفع باشند از انجام آن بیشتر لذت می‌برند و از هیچ چیز برای موفقیت کلی کسب و کار دریغ نمی‌کنند. فرانشیز دادن سیستمی عالی برای رسیدن به اهداف کسب و کار ماست.»

 •  

  بهینه سازی سیستمهای داخلی و بازاریابی شان در ایالتهای نزدیک به این زوج کمک کرد نخستین شعبه های خود را راه اندازی کنند و اکنون که ۳۰ شعبه در سطح کشور دارند همچنان به اصل رشد پایدار پایبندند.

  بت می‌گوید: «پیش از تاسیس شعبه ۲۵۰۰ کودک را در شیکاگو آموزش می‌دادیم. اکنون بیش از ۹ هزار کودک را در سطح کشور آموزش می‌دهیم و این عدد روز به روز با افزایش شعبه هایمان بیشتر و بیشتر می‌شود.»

  برای گسترش کسب و کار مجوز فروش بدهید

  این روشی موثر و کم‌هزینه برای توسعه کسب و کار است، به خصوص اگر عرضه کننده خدمات یا محصولی دارای برند باشید. این نظر لَری بِنِت، مدیر موسسه بین المللی کارآفرینی

 • در دانشگاه جانسون اند ویلز است بدین ترتیب می‌توانید
 • در ازای فروش محصول یا استفاده از نرم افزار، برند و غیره حق امتیاز دریافت کنید. اعطای مجوز همچنین ریسک شما را به حداقل می‌رساند و در مقایسه با هزینه راه اندازی شرکت برای تولید و فروش برند یا محصولتان کم هزینه تر است.

  برای گسترش کسب و کار مجوز فروش بدهید

  پیدا کردن شریک جهت اعطای مجوز را با تحقیق درمورد شرکتهایی که محصولات و خدمات مشابه با شما عرضه می‌کنند شروع کنید. اما بِنِت توصیه می‌کند که پیش از گذاشتن جلسه یا تماس با هر یک از این شرکتها، با وکیلی حاذق در زمینه حقوق معنوی مشوزت کنید. با این کار هر گونه خطری را به حداقل می‌رسانید.

  ینترنت میتواند شما را بکشد!

  در زمان آدرس دهی اینترنتی،کاملا مطمئن شوید که افراد مورد نظر تبلیغات شما چه کسانی هستند.از تله ی همه چیز برای همه کس بودن پرهیز کنید.

 • اینترنت یک بازی متقلب است
 • .تقلب این بازی به نفع کسیست کهفقط درحوزه ی تخصصی خود کار کند.اگر حوزه کاری شما عمومی باشد،اینترنت شما را خواهد کشت.مردم تخصصی سرچ میکنند،
 • نه عمومی.مردم متخصص ها را انتخاب میکنند،نه کسانی که در حوزه های مختلف کار میکنند.پس در زمانی که در حال طرح ریزی استراتژی اینترنتی میباشید،مشتریانی که قصد به دست آوردنشان را دارید به نحو احسن بشناسید.

  در روابط خود استراتژیست باشید

  وقتی شما در حال تعامل داخلی و خارجی هستید،

 • این سوال را از خود بپرسید:آیا من پیام درستی را از راه درستی و به شخص درستی میرسانم؟با تفکر بیشتر درباره نحوه ی برقراری ارتباط،شما پیغام خود را برای دیگران خوشایندتر خواهید ساخت.
 • همواره در نظر بگیرید که دیگران با پیغام شما چه حسی پیدا خواهند کرد،نه فقط اینکه چه فکری به ذهنشان خطور میکند.احساسات،فعالیت ها و کنش ها را باعث میشوند.
 • اگر شما برای احساس آنها نسبت به پیامتان توجه به خرج دهید ،مشتریان شما از خریدشان خرسندتر خواهند بود،و کارکنانتان نیز از گوش فرا دادن به شما خرسندتر خواهند بود.
  آموزش توسعه کسب و کار

  آموزش توسعه کسب و کار

  رسانه های اجتماعی را در استراتژی روابط عمومی خود داشته باشید

  اخیرا رسانه های اجتماعی یک راه هیجان انگیز توسعه در صنعت روابط عمومی و ارتباطات به حساب میایند.۹۰٪ از خلاصه روابط عمومی هایی که در شش ماه گذشته در Elevate دریافت شده اند،نیازمند عناصر مشترکی از استراتژی ارتباطات آنلاین و روابط عمومی بوده اند.با وجود همه گیر بودن روابط عمومی آنلاین،این نوع ارتباط بدون روابط عمومی آفلاین یا سنتی پابرجا نخواهد ماند.رسانه های جمعی ابزارهای بسیار قوی ای را برای واسطه های روابط عمومی میدهند و وب میتواند به مشتریان بینشی عمیق(خوب یا بد)بدهد.قوانین مشابهند،هدف خود را مشخص نموده،استراتژی خود را بر همان اساس بچینید و خروجی خود را اندازه بگیرید.گوش فرا دهید،درگیر شوید و لذت ببرید.

 • در ادامه با ماهمراه باشید:
مختص شما:  ترغیب مشتری به خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

روش های ترغیب مشتری به خرید x بخوانید...