آموزش افزایش اعتبار دامنه

آموزش افزایش اعتبار دامنه

آموزش افزایش اعتبار دامنه

در این مقاله در مهراکت قصد داریم تا آموزش افزایش اعتبار دامنه وب‌سایت آشنا شویم. در ابتدا به تعریف اعتبار دامنه و در ادامه به معرفی روش‌ برای افزایش اعتبار دامنه وب‌سایت می‌پردازیم.

اعتبار دامنه وب‌سایت یا Domain Authority چیست؟

آموزش افزایش اعتبار دامنه

آموزش افزایش اعتبار دامنه

اعتبار دامنه یا Domain Authority مقیاسی از قدرت نام یک وب‌سایت است که بر اساس سه فاکتور عمر دامنه، محبوبیت و اندازه‌‌ آن محاسبه می‌شود و می‌تواند رتبه‌‌ وب‌سایت شما را نزد موتورهای جست‌وجو افزایش دهد.

اعتبار دامنه به کمک یک عدد بین صفر تا ۱۰۰ مشخص می‌شود. هر‌چه عدد اعتبار دامنه به ۱۰۰ نزدیک شود، اعتبار دامنه بیشتر و هرچه این عدد به صفر نزدیک شود، دامنه دارای اعتبار کمتری است.

در ادامه روش‌هایی را که موجب افزایش اعتبار وب‌سایت و سئو  می‌شود، مورد بررسی قرار می‌دهیم.

افزایش اعتماد و جذب لینک

هنگامی که شما ‌روی وب‌سایت خود محتوای ناب و با‌کیفیت تولید می‌کنید، بازدیدکنندگان به صورت خودکار لینک مقالات شما را ‌روی وب‌سایت خود قرار می‌دهند و برای سایرین به اشتراک می‌گذارند.

با استفاده از این روش دیگر نیازی نیست تا برای جلب توجه افراد در سایر وب‌سایت‌ها تبلیغ مطالب خود را انجام دهید. این کار خودبه‌خود باعث افزایش اعتبار دامنه‌‌‌ وب‌سایت می‌شود.

تمرکز بر لینک‌دهی داخلی

این عامل نباید به هیچ عنوان نادیده‌ گرفته شود زیرا لینک‌دهی داخلی هم به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری از موضوع مدنظرشان به‌دست بیاورند و این امر کاهش نرخ پرش را نیز به همراه دارد و همچنین به موتورهای جست‌وجو کمک می‌کند تا محتوای درون وب‌سایت را به طور کامل لیست کنند.

بهبود سئوی وب‌سایت

برای افرادی که به دنبال افزایش رنک وب‌سایت خود هستند، همواره یک اصل اساسی و پایه‌ای وجود دارد که آن هم بهبود سئوی وب‌سایت برای موتورهای جست‌وجو‌ست.

مختص شما:  کتاب سئو وردپرس

در کنار تمام مزایایی که در کنار بهبود سئوی وب‌سایت فراهم می‌شود، دامنه وب‌سایت نیز با بهبود سئوی وب‌سایت از اعتبار بالاتری برخوردار می‌شود.

بلاگ

همانطور که می‌دانید، تولید محتوا برای بلاگ وب‌سایت دارای تأثیرات مثبتی در فرآیند بهینه‌‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جست‌وجو دارد. در صورتی که تولید محتوا برای بلاگ وب‌سایت دارای نظم خاصی باشد و به صورت مداوم این عمل انجام بگیرد، علاوه بر جذب بازدیدکننده، بر اعتبار وب‌سایت نیز تأثیر قابل توجهی به جای می‌گذارد.

محتوای ناب

آموزش افزایش اعتبار دامنه

آموزش افزایش اعتبار دامنه

در افزایش رنک و اعتبار وب‌سایت، محتوای تولید شده علاوه بر رعایت اصل ناب‌بودن محتوا، باید برای خوانندگان نیز مفید و با‌ارزش باشد.

برای درک ارزش محتوا، بهتر است از خود بپرسید که بازدیدکنندگان با خواندن محتوای وب‌سایت شما چه چیزی به‌دست می‌آورند؟ آیا مفاهیمی که خوانندگان از شما می‌آموزند، در جای دیگری نیز یافت می‌شود؟

افزایش سرعت وب‌سایت

اولین بازخورد منفی افت سرعت بارگذاری صفحات وب‌سایت، افزایش نرخ پرش است. بالا‌بودن نرخ پرش نیز منجر به کاهش اعتبار دامنه می‌شود و در ادامه به جای افزایش رنک، کاهش رنک وب‌سایت اتفاق می‌افتد. سرعت بارگذاری پایین یک وب‌سایت حوصله بازدیدکنندگان را سر می‌برد.(جهت اطلاع از خدمات طراحی سایت در شیراز کلیک کنید)

چرا شما باید جهت افزایش دامنه اتوریتی اقدام کنید؟

این ممکن است شبیه یک سوال عجیب از طرف کارمند شرکتی باشد که اعتبار دامنه سایت را ایجاد کرده است. واقع مهمترین سوالی است که می توانم بپرسم این است که هدف نهایی شما چیست؟

بررسی اعتبار دامنه سایت به صورتی طراحی شده که شاخص موفقیت می باشد؛ اما خودش نمی تواند باعث موفقیت شود. DA توسط گوگل مورد استفاده قرار نمی گیرد و تاثیر مستقیم بر روی رتبه بندی شما ندارد. تنها افزایش دامین اتوریتی صرفا به منظور افزایش دامین اتوریتی، قطعا کار بیهوده ای است.

مختص شما:  چه فرایند برنامه ریزی نیاز دارد؟

خب پس ما نباید خواستار DA بالایی باشیم؟

می دانم که احتمالا شما اندکی گیج شده اید. اگر من قرار بود که تعیین اعتبار دامنه را به راحتی توضیح بدهم، می گفتم که DA شاخص ارزش کلی لینک های شما می باشد. در صورتی که تمام شرایط را به صورت مشابه در نظر بگیریم، DA بالا قطعا بهتر از DA پایین است و اگر شما تلاش کنید که DA بالایی داشته باشید قطعا کار درستی است، اما DA بالا به خودی خود نباید هدف شما باشد.

خب پس domain authority بی مصرف است؟

خیر؛ بلکه درست مثل هر معیار دیگری شما نمی توانید بی پروا و خارج از زمینه از DA استفاده کنید. اما پاسخ کوتاه ما به این صورت است که DA می تواند به شما کمک کند تا توانایی رقابت خودتان را به خوبی درک کنید. سئو هوشمند به این هدف نیست که منابع خودتان را برای کلمات کلیدی بیهوده صرف کنید.

بلکه باید درک کنید که در واقع شما از نظر رقابت، چه شانسی دارید. دانستن این که DA شما مثلا 48 است به خودی خود فایده ای ندارد. اما اگر بدانید که DA شما 48 است و سایت هایی که با آن ها رقابت دارید دارای DA از 30 تا 45 هستند، این موضوع می تواند بسیار مفید باشد. به صورت مشابه، دانستن این که رقبای شما دارای DA بالاتر از 80 هستند، می تواند باعث شود که شما هزینه و پول بسیار زیادی صرفه جویی کنید.

اما گوگل می گوید DA واقعی نیست!

این موضوع یک پست وبلاگ (و یا ده ها پست وبلاگ) نیاز دارد، اما من می خواهم در چند نکته آن را خلاصه کنم. نخست، مسئولین گوگل و گفته های آن ها این عبارت را به صورت بسیار محدود تعریف می کنند. چیزی که گوگل گفته است این است که آن ها از اعتبار در سطح دامنه برای رتبه بندی استفاده نمی کنند.

مختص شما:  آموزش سئو حرفه ای وردپرس

خب ما فرض می کنیم در نگاه اول این موضوع درست است. آیا شما باور دارید که یک صفحه بر روی یک دامنه کم اعتبار (مثلا DA=25) دارای شانس برابر رتبه بندی با یک صفحه در دامنه ای با اعتبار بالا (DA=75) می باشد؟ قطعا نه؛ زیرا هر دامنه از ارزش لینک های داخلی خودش به صورت کلی بهره می برد که توسط لینک ها به هر صفحه منتقل می شود. خواه شما این تاثیر کلی را به صورت یک معیار منفرد اندازه بگیرید یا خیر، باز هم این معیار وجود دارد.

صبور باشید

آموزش افزایش اعتبار دامنه

آموزش افزایش اعتبار دامنه

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، اعتبار دامنه (ِDomain authority) کاری نیست که یک شبه اتفاق بیافتد باید با انجام دادن تمام این کار ها صبر کنید.

بعد از ایجاد هر یک از تغییرات بالا که گفته شد، خزنده های moz سایت شما را بررسی میکنند و این ارزیابی قطعا زمانبر است. پس صبور باشید.

تمام این کار های سیستماتیک روی رتبه شما در گوگل هم تاثیر بسزایی دارد. و همچنین اعتبار دامنه شما را افزایش می‌دهد.

در ادامه با ما همراه باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ثبت نام لاتاری آمریکا x بخوانید...